Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2013 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marekj
    Senior
    • 03-2010
    • 508

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
    Wyniki są jakie są. Dostępność GP AIPA i niedostępność IB zrobiły swoje.
    Imperator jest jeden.

    Natomiast bardzo zastanawiające są wyniki w kategorii 9. To był pojedynek gigantów i nie bardzo rozumiem w jaki sposób sympatyczne i smaczne piwo uzyskało taką przewagę nad innym reprezentantem tego samego stylu - Imperium Atakuje. Tegoroczne warki IA były jakościowo i smakowo tak przednie, że GP AIPA smakowała jak to, co zostało w kadzi po IA.
    Z Pańskiej wypowiedzi wynika ,że jedynie obrażanie piwowarów Ciechana sprawia Panu satysfakcję. Ciężko się przegrywa niech się Pan przyzwyczaja

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Grand Prix z Ciechana jak żadne piwo zasłużyło na zwycięstwo i oby utrzymało poziom
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        A ja chybiłem prawie wszystko a i tak jestem zadowolony

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja chybiłem prawie wszystko a i tak jestem zadowolony
          No prawie wszystko chybiłem

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
            Tegoroczne warki IA były jakościowo i smakowo tak przednie, że GP AIPA smakowała jak to, co zostało w kadzi po IA.

            Ja mam zgoła odmienne odczucia co do popłuczyn ,IA niczym poza przesadnym nachmieleniem niczym się nie wyróżniło i pozostaje daleko w tyle nie tylko za GP AIPA ale i za AIPA z Kormorana
            Podzielam zdanie, Grand Prix zwyciężył zasłużenie, sam dałem mu pierwsze miejsce. Porządne piwo, świetnie nachmielone, gdzie oprócz chmielu czuć jeszcze inne aromaty i smaki czego nie można powiedzieć o większości innych AIPA gdzie jest tylko mocno trawiasto-chmielowa gorycz i nic więcej.
            Dziwi mnie tak duża ilość miejsc dla Pracowni Piwa, piłem ich większość piw, najwyższa ocena to dobre, żadnego na bardzo dobre i osobiście nie oddałem na nich ani jednego głosu.

            Zamerykanizowaliśmy się, klasyczne, świetne portery bałtyckie przegrały z nachmieloną wersją, wstyd
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Becik - jest moda, są głosy. Ale mody przemijają. Mnie też zdziwiła obsuwa Łódzkiego i Cieszyńskiego bo w smaku na pewno obsuwy nie było.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • belze
                Senior
                • 02-2004
                • 301

                Bardzo łatwo było wytypować pierwszą trójkę najlepszych piw. U mnie kolejność była inna, imperator na 1wszym, a ciechan na 3cim (trochę sprawę pogorszyła 2ga warka). Pacific, mimo że z pierwszej połowy zachwycił.

                Dziwi mnie trochę ogólna ocena Artezana (5miejsce), który wg mnie jest najrówniejszym browarem wśród najmniejszych, a którego jestem ogromnym fanem .

                Spory przegrany - Olimp. Bardzo kibicuje chłopakom, ale ich piwa są bardzo przeciętne.

                No i Ursa - Royzbawiony był genialną pszenicą, szkoda, że to oprócz deszczu w cisnej, ostatnie pijalne ich piwo.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Artezan ma pod górkę - Warszawa wypija wszystko. Reszta kraju musi się obejść opisami.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • belze
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 301

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                    Artezan ma pod górkę - Warszawa wypija wszystko. Reszta kraju musi się obejść opisami.
                    Miejmy nadzieję, że zmiana lokalizacji i zwiększenie wybicia, odbije się na dostępności ich piw w reszcie kraju.

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belze Wyświetlenie odpowiedzi
                      a ciechan na 3cim (trochę sprawę pogorszyła 2ga warka).
                      No ale konkurs byl zdaje sie na nalepsze piwo 2013 prawda?

                      Pijąc po raz pierwszy GP od razu poczułem i powiedziałem że to pewnie będzie piwo roku.
                      Gratulacje dla Ciechana i oczywiście dla Czesława
                      LP

                      Comment

                      • belze
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 301

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        No ale konkurs byl zdaje sie na nalepsze piwo 2013 prawda?

                        Pijąc po raz pierwszy GP od razu poczułem i powiedziałem że to pewnie będzie piwo roku.
                        Gratulacje dla Ciechana i oczywiście dla Czesława
                        2ga warka była jeszcze uwarzona w 2013, tak przynajmniej mi się wydaje. Ale to nie ma znaczenia.

                        Tak czy siak - najlepsza AIPA w zeszłym roku, i to jeszcze browaru o większym zasięgu.

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zamerykanizowaliśmy się, klasyczne, świetne portery bałtyckie przegrały z nachmieloną wersją, wstyd
                          Nie ma co się wstydzić swojego gustu bo de gustibus... ale u mnie też Imperator nawet nie wskoczył na pudło bo dla mnie to nie jest porter bałtycki tylko amerykańska wariacja na temat portera bałtyckiego, względnie porter amerykańsko-bałtycki Lubię goryczkę, więc uważam że to dobre piwo, tylko niezgodne ze stylem.
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Grand Prix z Ciechana jak żadne piwo zasłużyło na zwycięstwo i oby utrzymało poziom
                            Już obniżyło loty
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zamerykanizowaliśmy się, klasyczne, świetne portery bałtyckie przegrały z nachmieloną wersją, wstyd

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie ma co się wstydzić swojego gustu bo de gustibus... ale u mnie też Imperator nawet nie wskoczył na pudło bo dla mnie to nie jest porter bałtycki tylko amerykańska wariacja na temat portera bałtyckiego, względnie porter amerykańsko-bałtycki Lubię goryczkę, więc uważam że to dobre piwo, tylko niezgodne ze stylem.
                              Powód takiego obrotu sprawy leży w przyporządkowaniu piwa do złej kategorii. Imperator to nie jest porter bałtycki.
                              Last edited by wrednyhawran; 09-02-2014, 23:56.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                A gdzie byś go przyporządkował?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎