Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2013 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Właśnie. Tyle, że się zapisało, bo się nie artomatyzuje

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Ja jestem freeqiem i w pubach notuję na kartce. Potem ARTomat, jeśli już mam ocenione, a moje odczucia się różnią np od tego co było 2 lata temu, to piszę o tym na forum. Także łatwo MI ustalić kolejność...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja jestem freeqiem i w pubach notuję na kartce. Potem ARTomat, jeśli już mam ocenione, a moje odczucia się różnią np od tego co było 2 lata temu, to piszę o tym na forum. Także łatwo MI ustalić kolejność...
        .... i analizować 30 wpisów by wybrać podium to dopiero mordęga. Ja jak nie pamiętałem , bo po wizytach w whujkranach to raczej się wiele nie pamięta to część właśnie ma peszka
        Last edited by fuliano; 30-01-2014, 20:52.

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
          .... i analizować 30 wpisów by wybrać podium to dopiero mordęga. Ja jak nie pamiętałem , bo po wizytach w whujkranach to raczej się wiele nie pamięta to część właśnie ma peszka
          Zwłaszcza, jak po każdej takiej wizycie wychodzi się "gumowym"

          Ja tam wypełniłem ankietę pamiętając swoje odczucia po wypiciu - w końcu głosujemy na najlepsze piwa, a nie robimy listy rankingowej wszystkich tych piw.

          A to, że dane piwo mnie zachwyciło a inne zawiodło z tych które piłem w ubiegłym roku, to akurat jeszcze pamiętam...

          Choć zapewne mam ułatwione zadanie, bo tych wypitych przeze mnie piw nie było bardzo dużo - nie jestem wszak pożeraczem piwnych premier
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Hmm, hmm, jest ciekawie. W kategoriach na których piwna rewolucja odcisnęło mocno swoje piętno ciężko wybrać tylko najlepsze trzy, przydałoby się TOP5. A z drugiej strony są kategorie, w których zupełnie nie ma na co głosować, w sumie 10 miejsc zostawiłem pustych.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1825

              To ja tylko 7 razy pudła nie obsadziłem

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                7 to ja mam kategori w pełni obsadzonych reszta to po jednym góra.

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  To o czym piszecie zaświadcza o fakcie, że za dużo piję Wszędzie na luzie po 3, w niektorych kategoriach co najmniej top 5 mógłby być

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Hmm, hmm, jest ciekawie. W kategoriach na których piwna rewolucja odcisnęło mocno swoje piętno ciężko wybrać tylko najlepsze trzy, przydałoby się TOP5. A z drugiej strony są kategorie, w których zupełnie nie ma na co głosować, w sumie 10 miejsc zostawiłem pustych.
                    Ciemne mocne dolniaki, ciemne dolniaki do 13%, ciemne pszenice i jasne mocne lagery to najsłabiej obsadzone kategorie. W sensie: najtrudniej skompletować silną trójkę, moim zdaniem oczywiście.

                    Comment

                    • Chmielnicki
                      Senior
                      • 07-2012
                      • 324

                      Mnożniki mnożnikami, punkty punktami, dylematy - kto co próbował, a czego nie próbował... Dalej śmiem twierdzić, że w ostatecznym rozrachunku wygrają te piwa, których można było spróbować jak Polska długa i szeroka (bo były np. w Tesco) oraz te, które były promowane i polecane wszem i wobec. Od ubiegłego roku zaszła bowiem jedna - dla mnie dość znacząca - zmiana: wysyp blogów/vlogów piwnych. Jak się im przyjrzeć, to poza drobnymi wyjątkami były opisywane te same piwa, pisano o nich to samo (cytrusy, piękny aromat, owoce tropikalne, amerykańskie chmiele, fantastycznie zbalansowane, wyraźna goryczka, słodowa kontra). I tak w kółko... Ludzie to czytali, a nawet jaki piwa nie pili, to i tak "klikną" to piwo (bo im się dobrze skojarzy). Nie wierzę, że na podium nie staną: Grand Prix Ciechana, Podróże Kormorana - AIPA, Pacific Artezana. Plus tradycyjnie AleBrowar i PINTA. Nie mówię, że to źle... Jednocześnie takie browary jak Pracownia Piwa, Widawa, Artezan (za wyjątkiem wspomnianego Pacifica), Jan Olbracht i jeszcze kilka innych z racji ograniczonej dostępności nie mają większych szans, mimo bardzo wysokiego poziomu swoich piw. Obym się jednak mylił...

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Ale tak zawsze było. Kilka lat temu, gdy starałem się o szerszą dystrybucję Smoczej Głowy też miałem ten argument na względzie.

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mnożniki mnożnikami, punkty punktami, dylematy - kto co próbował, a czego nie próbował... Dalej śmiem twierdzić, że w ostatecznym rozrachunku wygrają te piwa, których można było spróbować jak Polska długa i szeroka (bo były np. w Tesco) oraz te, które były promowane i polecane wszem i wobec. Od ubiegłego roku zaszła bowiem jedna - dla mnie dość znacząca - zmiana: wysyp blogów/vlogów piwnych. Jak się im przyjrzeć, to poza drobnymi wyjątkami były opisywane te same piwa, pisano o nich to samo (cytrusy, piękny aromat, owoce tropikalne, amerykańskie chmiele, fantastycznie zbalansowane, wyraźna goryczka, słodowa kontra). I tak w kółko... Ludzie to czytali, a nawet jaki piwa nie pili, to i tak "klikną" to piwo (bo im się dobrze skojarzy). Nie wierzę, że na podium nie staną: Grand Prix Ciechana, Podróże Kormorana - AIPA, Pacific Artezana. Plus tradycyjnie AleBrowar i PINTA. Nie mówię, że to źle... Jednocześnie takie browary jak Pracownia Piwa, Widawa, Artezan (za wyjątkiem wspomnianego Pacifica), Jan Olbracht i jeszcze kilka innych z racji ograniczonej dostępności nie mają większych szans, mimo bardzo wysokiego poziomu swoich piw. Obym się jednak mylił...
                          1. Czyli według Twojego rozumowania powinien wygrać Żywiec bo jest najlepiej dostępny.

                          2. Jeśli chodzi o małe browary to dostępność ich piw zawsze miała wpływ na ich pozycję. Ale nie jest to winą organizatorów tego plebiscytu. Nigdy nie zrobisz tak żeby wszystkim dogodzić. Jeśli ich producenci chcą aby dane piwo liczyło się w tym plebiscycie (przyjmując, że w ogóle im na tym zależy) niech popracują nad dystrybucją, zaczną butelkować itp.

                          3. Argument o głosowaniu na dane piwo na podstawie przeczytania o nim recenzji na blogu, a nie spróbowania go osobiście już jest chyba wymyślony na siłę.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wierzę, że na podium nie staną: Grand Prix Ciechana, Podróże Kormorana - AIPA, Pacific Artezana.
                            Zapewne masz rację, choć i tak te piwa wyróżniały się in plus, na tle charakteryzującej się mniejszą dostępnością konkurencji.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              a co ja mam napisać z 1.

                              Comment

                              • DonZ
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 303

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                                a co ja mam napisać z 1.
                                Ci najmniejsi robią różnicę w miejscu po przecinku, głosuj

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎