Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2014 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • qlpin
    Senior
    • 09-2011
    • 105

    #61
    nie pamiętam czy w ubiegłym roku (2013) dałem ocenę we wszystkich kategoriach, ale jedno wiem na pewno:
    W roku 2014 było tak dużo premier, pokazało się tyle nowości i otworzyło tyle inicjatyw piwnych i nowych browarów, że nie czuję się kompetentny by oceniać piwo w jakiejkolwiek kategorii."

    Wypicie choćby części nowości jak również "kontrola" nad flagowymi produktami uznanych browarów była dla mnie w tym roku niemożliwa.


    Tym samym składam samokrytykę i kajam się przed forumowiczami. W roku 2015 obiecuję poprawę

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #62
      Przy takiej gonitwie nowych browarów i inicjatyw z kolejnym i kolejnym piwem na rynku stwierdzam, że moja pamięć nie jest w stanie spamiętać wypite piwa, nie mówiąc już o ich smaku. W związku z czym oddałem głosy tylko na te piwa, które pamiętam lub coś mi się majaczy, że chyba wypiłem. Tym sposobem oddałem stosunkowo mało głosów na polski craft, ale to już jego wina. Polski rzemieślniku - chcesz za rok mieć mój głos? Ustabilizuj się z kilkoma markami i przestań wypuszczać 30 premier rocznie.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #63
        Faktycznie jest katorga, ale jak się bawić to się bawić.
        Może lepszym sposobem byłby wybór spośród piw powiedzmy "nominowanych" do nagrody. Nominacja byłaby przyznawana z automatu kiedy piwo osiągnie średnią notę w artomacie (powiedzmy) powyżej 3,8 pkt. W końcu to plebiscyt Browar bizu, więc dlaczego nie "rozruszać" trochę artomatu.
        Takie luźne przemyślenia.
        Last edited by Gringo; 10-02-2015, 08:58.

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #64
          Napisz jeszcze żeby przestali być kraftem i zaczęli robić tylko lagery, najlepiej za 3zl.
          Ale na szczęście to tylko będzie rosło

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #65
            Ja z racji, że odpuściłem gdzieś w połowie roku pogoń za IPA-mi nie głosowałem na nie. Za mało piłem, by móc powiedzieć, która lepsza a która gorsza. Resztę dało ogarnąć, ale też wybór był trudny, bo często jakieś piwo piło się tylko raz.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #66
              A ja też uważam, że każda inicjatyw/browar powinna mieć w portfolio kilka stałych piw. rozumiem ideę premier (wciskanie klientowi coraz czegoś nowego aby ciągle wydawał na nowości pieniądze - jedna z możliwości działań marketingowych sprzedaży do tzw. innowatorów czyli leszczy którzy kupią wszystko i dużo za to zapłacą aby było ciągle nowe i mało dostępne dla innych) z punktu widzenia strategii marketingowej, a także dla tych którzy warzą słabsze piwa i stosując ciągle strategię ucieczki do przodu (wypuścili takie sobie piwo więc drugi raz jest ryzyko jego sprzedaży, a ryzyko nie sprzedaży premiery jest dużo mniejsze).
              jednak nie do końca mi się takie podejście podoba (ale pewnie wcale nie musi, są na pewno tacy którym się podoba).
              To tak na marginesie Plebiscytu - jako wyjście być może do dyskusji o polskim crafcie, jego strategiach działania, itp.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #67
                W niektórych grupach musiałem się nakombinować, żeby sobie przypomnieć godne i wartościowe piwa. A te wszystkie cudaki i ajpy-srajpy to mi się we łbie plączą i tasują jak króliki...

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #68
                  VanPurRz, przecież każdy ma stałe piwa w ofercie, tylko oferta zamienna bo nie idzie wszystkich robić naraz. One shoty to margines, a w tym marginesie jest głównie Artezan robiący ciągle coś nowego. Sam większości od nich nie próbowałem, bo poza Warszawą trudno dostać.
                  Piszecie recenzje, powinno być z tym łatwiej
                  Last edited by tristan_tzara; 10-02-2015, 10:01.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #69
                    To margines tej dyskusji, ale nowości (często łan-szotów ) jest jednak sporo.
                    Ostatnio zrobiłem sobie przerwę w szaleństwie piwnym na ok. miesiąc, pojechałem potem do "Piwoteki" i nakupiłem ponad 30 wcześniej nieznanych mi piw polskich.
                    Nie prowadzę statystyki, ale pewnie w 2014 nie było więcej niż 10-15 piw, które piłem więcej niż raz (na pewno Porter Łódzki i Szarmanckie ).

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #70
                      Nieporządek w piwach i przypisanych im kategoriach jest spory i myślę, że pomysł na preselekcję z użyciem artomatu można przez 2015 rok przedyskutować. Z jednej strony wytnie to piwa wybitnie wadliwe lub złe, które tylko rozdymają kategorie, z drugiej pomoże dokładnie przyjrzeć się kategoriom i uniknąć baboli które plebiscyt mogą dyskredytować.

                      Comment

                      • Livres
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 324

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        A te wszystkie cudaki i ajpy-srajpy to mi się we łbie plączą i tasują jak króliki...
                        To oznacza, że na żadne nie warto głosować.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          #72
                          Jeśli się nie pamięta to nie warto. Ja za to miałem problem z top 3 w kategorii jasny górniak powyzej 13blg. Było w 2014 kilka piw wybitnych które pamiętam do dzisiaj, choć nie pochodzą wcale z końcówki roku

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #73
                            Głupia sprawa ale w browarbizowej bazie w ogóle nie ma piwa Simcoe Pils z Widawy i tym samym brak go w plebiscycie. Zaraz zgłoszę je jako "nowe piwo"
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Głupia sprawa ale w browarbizowej bazie w ogóle nie ma piwa Simcoe Pils z Widawy i tym samym brak go w plebiscycie. Zaraz zgłoszę je jako "nowe piwo"
                              Jest jako Premium lager (te same parametry) i tam też wersja z Simcoe była oceniana:
                              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest jako Premium lager (te same parametry) i tam też wersja z Simcoe była oceniana:
                                http://www.browar.biz/forum/showthre...premium&page=2
                                Tyle że na rynku funkcjonuje jako odrębne piwo, o innej nazwie i etykiecie. Oczywiście smak też się diametralnie różni od Premium Lager
                                Last edited by docent; 11-02-2015, 12:19.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎