Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2014 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #46
    Wąsosz 9 powinien być w lagerach do 13 Blg, a nie w górniakach.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
      Wąsosz 9 powinien być w lagerach do 13 Blg, a nie w górniakach.
      Tu już totalna pomyłka z mojej strony .
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Tu już totalna pomyłka z mojej strony .
        Wąsosz 15 też do poprawki.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #49
          Ufffff, głosowanie skończone. Po raz pierwszy musiałem rozbić głosowanie na dwie tury, ba za jednym razem nie dałem rady...
          Last edited by Pinio74; 08-02-2015, 14:09.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #50
            Poprawię jeszcze te nieszczęścia, szkoda że te znaleziska nie wypłynęły wcześniej.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #51
              Co roku tak jest.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Mikko
                Senior
                • 12-2008
                • 583

                #52
                Jakim cudem znalazł się w rankingu Bosman Niepasteryzowany którego produkcję zakończono bodajże w 2012? Chyba że ktoś leżakował w piwnicy jak portera lub w jakimś sklepie w 2014 leżakował na półce (pułkownikował)???

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #53
                  Tak samo, jak z Braniewa są dostępne Barkasy i Batory... Nie wyłapane w czas.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    #54
                    Pytanie o kwestie techniczna, czy ten mnoznik 2.75 to jest suma poszczegolnych 0.20 i 0.50 za wszystkie lata oceniania plus premium 0.25?
                    Bo jesli tak to powinno byc w sumie 2.95


                    "Podstawowy mnożnik dla każdego głosującego = 1.00.
                    > 5 ocen w 2003 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2004 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2005 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2006 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2007 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2008 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2009 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2010 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2011 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2012 = +0.20;
                    > 5 ocen w 2013 = +0.20;
                    > 9 ocen w 2014 = +0.50;

                    (do tych celów liczą się także oceny piw z browarów już nie istniejących)

                    i symbolicznie Premium Użytkownik = +0.25;

                    Maksymalny mnożnik = 1+2,75. "
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pytanie o kwestie techniczna, czy ten mnoznik 2.75 to jest suma poszczegolnych 0.20 i 0.50 za wszystkie lata oceniania plus premium 0.25?
                      Bo jesli tak to powinno byc w sumie 2.95


                      "Podstawowy mnożnik dla każdego głosującego = 1.00.
                      > 5 ocen w 2003 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2004 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2005 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2006 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2007 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2008 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2009 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2010 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2011 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2012 = +0.20;
                      > 5 ocen w 2013 = +0.20;
                      > 9 ocen w 2014 = +0.50;

                      (do tych celów liczą się także oceny piw z browarów już nie istniejących)

                      i symbolicznie Premium Użytkownik = +0.25;

                      Maksymalny mnożnik = 1+2,75. "
                      Tak sobie myślę: zarejestrowałeś się w roku 2004, a więc nie mogłeś ocenić żadnego piwa w 2003 roku. Zatem nie masz +0,20 za 5 ocen w 2003. Jak policzysz od 2004 i dodasz 0,25 za PU to wyjdzie 2,75, a więc tyle ile masz. Right?
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak sobie myślę: zarejestrowałeś się w roku 2004, a więc nie mogłeś ocenić żadnego piwa w 2003 roku. Zatem nie masz +0,20 za 5 ocen w 2003. Jak policzysz od 2004 i dodasz 0,25 za PU to wyjdzie 2,75, a więc tyle ile masz. Right?
                        Jak to zacząłem bardziej rozkminiać, to doszedłem do jeszcze innych wniosków. Mianowicie, że to są współczynniki ogólnie zwiększające mnożnik, a nie Twoje współczynniki. Ja też miałem taką rozpiskę. Jakbyś w każdym z podanych lat ocenił > 5 piw to miałbyś taki współczynnik, a widocznie w którymś z lat nie oceniłeś. Np. w 2003 nie zrobiłeś >5 ocen, bo zarejestrowałeś się w 2004 roku, w innym roku pewnie było podobnie. Jakbyś w każdym z podanych lat zrobił tyle ocen ile potrzeba, to chyba miałbyś współczynnik 3,95.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pytanie o kwestie techniczna, czy ten mnoznik 2.75 to jest suma poszczegolnych 0.20 i 0.50 za wszystkie lata oceniania plus premium 0.25?
                          Bo jesli tak to powinno byc w sumie 2.95


                          "Podstawowy mnożnik dla każdego głosującego = 1.00.
                          > 5 ocen w 2003 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2004 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2005 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2006 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2007 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2008 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2009 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2010 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2011 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2012 = +0.20;
                          > 5 ocen w 2013 = +0.20;
                          > 9 ocen w 2014 = +0.50;

                          (do tych celów liczą się także oceny piw z browarów już nie istniejących)

                          i symbolicznie Premium Użytkownik = +0.25;

                          Maksymalny mnożnik = 1+2,75. "
                          powinno być 2,95 dodałem pozycję z kolejym rokiem nie poprawiając sumy
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi

                            i symbolicznie Premium Użytkownik = +0.25;
                            Moim zdaniem, wzorujac sie na zwiekszaniu mnoznika za kazdy rok oceniania piw, rowniez to +0.25 powinno byc za kazdy rok oplacania skladki Premium Uzytkownika.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
                              Żytorillo miało debiut na Poznańskich Targach Piwnych w listopadzie 2013, a jest na liście debiutów 2014.
                              Ot debiutował z innego miejsca warzenia

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przy ciechanowskich porterach Grudniowy 2014 ma zamieniony pozycjami ekstrakt i alkohol.
                              poprawione
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baxxxio Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pracownia piwa "Like on neck" zostala zastapiona "like on nick" ktory procz nazwy rozni sie tez parametrami.

                              http://www.ratebeer.com/beer/pracown...n-nick/246847/
                              to piwo trzeba było zgłosić wówczas jako nowe, teraz to musztarda po obiedzie.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bimbelt Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bosman jest zdublowany. Raz jako Bosman-full, raz jako Okocim-BosmanFull
                              a to chyba nie moja wina, tylko Carlsberga

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ostrygowe stouty z Bednary oraz Piwnego Podziemia powinny być traktowane jednakowo - teraz Oyster Kiss z PP jest w "Piwa ciemne górnej fermentacji - do 13°BLG (71)" a Osteroida w "Piwa specjalne (81)".
                              poprawione

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jaaaacieeee. Nie wiem czy poprzednio też było tak ciężko? Ten plebiscyt to po prostu harówa a ten cholerny mnożnik zobowiązuje do poważnego potraktowania tematu...
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aardvark Wyświetlenie odpowiedzi
                              Sulimar - Valkiria jest w specjalnych, a bliźniaczy Rebel Kolendra w witach.
                              3x Kormoran Ciemny - 2 razy w ciemnych lagerach do 13 i raz w aromatyzowanych
                              Sulimar poprwiony, kormoran ciemny pierwszy był aromatyzowany.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aardvark Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeszcze kilka

                              Pracownia Piwa - Smoked Cracow by Sunrise - nie powinno być w w wędzonych a nie jasnych górniakach do 13°? (inne Smoked Cracowy są w wędzonkach)

                              Do usunięcia (chyba że o czymś nie wiem) stare Braniewa: w lagerach do 13° Batory i Barkas, w lagerach ponad 13° - Barkas Mocne.

                              Pracownia Piwa - Wheat Wine Hey Now i Triple Hey Now - są w pszenicach do 13°, a mają 25° i 21°.
                              Podobnie Zarzecze [Birbant] White AIPA, 15,5°, też w pszenicach do 13°.

                              T.E.A. Time Black prince - jest w porterach dolniakach, a to ponoć górniak (porter angielski).
                              poprawione

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kreta nie było na rynku w 2014 r. Można go usunąć. Podobnie z Sępem.
                              poprawione

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                              W piwach specjalnych zdublowany jest Szczun - mimo takich samych parametrów - jest z Bartka i Wąsosza.
                              był z dwóch browarów.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co na liście robi Słodowy Dwór? Warzenie było w styczniu 2015.
                              ale nie ma widocznych piw.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wąsosz 9 powinien być w lagerach do 13 Blg, a nie w górniakach.
                              poprawione

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wąsosz 15 też do poprawki.
                              poprawione

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jakim cudem znalazł się w rankingu Bosman Niepasteryzowany którego produkcję zakończono bodajże w 2012? Chyba że ktoś leżakował w piwnicy jak portera lub w jakimś sklepie w 2014 leżakował na półce (pułkownikował)???
                              poprawione

                              Ok, zgłosiłem sie przez PW do osób które oddały głosy na ww. piwa , które zmieniły kategorię, gdyż konieczne było usunięcie tych pojedynczych głosów. Proszę o zerknięcie i ew. zagłosowanie ponowne w tych przypadkach.

                              -================================================


                              Dzięki i zachęcam oczywiście do oddawania głosów na same dobre piwa degustowane w 2014 r!
                              Last edited by ART; 09-02-2015, 22:59.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                #60
                                Ufff, zrobione. Ale ciężko było jak nigdy. Przy tylu nowościach wybranie trzech piw na debiut roku to mordęga.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎