Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nazwa tematu do ustalenia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale e-prezesie proszę Cię nie uderzaj w takie tony, bo to jest zwykłe usprawiedliwianie się. Ok, jednego kopyra można zrozumieć, poszedł sobie, bo wolał grać na siebie, bo to narcyz, wyżarł się na browar.biz a potem wypiął się na całą społeczność. Tylko, jak sam zauważyłeś, że pod wpływem braku moderacji, innowacji, zamknięcia na nowe projekty każdy kto chciał coś zrobić musiał się wynieść na swoje podwórko.

    Powiedz mi dlaczego, mapy Pendragona nie wiszą na stronie głównej, tylko za każdym razem muszę szukać wątku o mapach, albo potu Pendiego i linku w stopce? Powiedz mi dlaczego Piwny Informator ujawnia swoje wieści na FaceBooku zamiast w dedykowanej rubryce na stronie głównej.

    Chętny do prowadzenia strony głównej? To jeszcze trzeba podać za ile, jaka umowa. Być może jakiś piwny świr zamiast klepać strony dla Januszy Polskiego Biznesu za 2-3 tys. brutto byłby chętny zająć się tym na pełen etat.

    PS: ciągle nie powiedziałeś kim wg Ciebie jestem, miej cywilną odwagę i w parlamentarnych słowach napisz. Czekam.
    No to Ci się udało
    Nie licząc odpowiedzi na pierwszy akapit to zwyczajnie nie wiem co powiedzieć, bo nie ja tu rządzę...
    Widzisz... zostało trochę zapaleńców i mimo wszystko działają.

    Tomku, sposób w jaki się tylko dziś wypowiedziałeś tutaj, bynajmniej nie w jakiś sprowokowany sposób świadczy ni mniej ni więcej, że masz wybujałe ego. Rację miała Marusia (teraz nie wiem gdzie to znaleźć) i nie jest to osoba, której wypowiedź zbędziesz stwierdzenie "co ty zrobiłeś dla browar.biz i dla kultury piwnej?"
    Last edited by e-prezes; 13-02-2015, 19:12.

    Comment

    • Janko72
      Member
      • 02-2014
      • 51

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
      Mhm. Tylko, że jakby to browar.biz miał propagować piwną kulturę w Polsce, a nie Kopyr i reszta "hipsterskiej" blogosfery, to byśmy sobie dalej wybierali pomiędzy Ciechanem Lagerowym i Koźlakiem z Ambera.

      Ad. meritum - moim zdaniem czasu było dość, jak ktoś przynajmniej raz na kilkanaście dni nie zagląda na forum, to zakładam, że brak możliwości zagłosowania też go nie załamie. Choć fakt, że akcja za mailami na kilkanaście minuty przed deadlinem była raczej średnia.
      Nie rozlewaj swojego ograniczenia na innych użytkowników tego forum. Ja nie czekam jak ratlerek z wywieszonym językiem do newsa na blogu kopyra by móc spróbować nowego piwa. Hipsterska blogosfera ani ziębi ani grzeje. Przynajmniej mnie.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #33
        No i tryb "teoria spiskowa" został uruchomiony :]

        Był już Hitler, Kopyr, zwis męski wyrażony w sposób dość wulgarny to i brakowało do kompletu tajnego spisku (przepraszam Tomku za takie ulokowanie "pomiędzy" nie ciekawym towarzystwem)
        Coś mało hejtu, ale to pewnie jeszcze przyjdzie.

        Co by tu nie pisał/czytał.
        "Tłuczemy" się (mniej lub bardziej ładnie) w wielu wątkach, ale prawie zawsze jest to prawie to samo grono "plus minus 20 osób". Dowodzi to tylko, że pozyskanie nowych aktywnych userów leży i kwiczy. Nawet pozyskanie nowych hejterów idzie marnie, a to już w internecie nie jest taka łatwa sprawa.

        Trzeba administracji zdecydować czy forum b.biz ma pozostać zamkniętym kręgiem dla "sekciarzy" już tu przebywających i dla kilku nowych w miesiącu, którym chce się szukać takiego forum w googlach? Czy też b.biz potrafi się otworzyć na moim zdaniem sporą ilość nowych i nie zawsze kumajacych piwny świat, ale generujących taki ruch i kasę, że b.biz stanie się takim "filmwebem o piwach" ?
        Last edited by dlugas; 14-02-2015, 12:40.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
          Trzeba administracji zdecydować czy forum b.biz ma pozostać zamkniętym kręgiem dla "sekciarzy" już tu przebywających i dla kilku nowych w miesiącu, którym chce się szukać takiego forum w googlach? Czy też b.biz potrafi się otworzyć na moim zdaniem sporą ilość nowych i nie zawsze kumajacych piwny świat, ale generujących taki ruch i kasę, że b.biz stanie się takim "filmwebem o piwach" ?
          I uważasz, że jak się zmieni layout, doda parę graficznych wodotrysków od razu urośnie liczba piszących? Wybacz, ale chyba śnisz! Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to nie pisze. Częściowo dlatego, że inni robią to lepiej, albo ...szybciej. A spora część odwiedzających (nawet teraz, w tej chwili) to ludzie bez żadnego posta. Przyszli tu w jakimś celu. Może podobnie jak ja 12 lat temu po informację.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #35
            A czy ja pisałem
            że jak się zmieni layout, doda parę graficznych wodotrysków od razu urośnie liczba piszących?
            ?

            zmiany, ale na kilku płaszczyznach naraz, nie tylko wyskakujące reklamy i oczojebny szablon
            treść, komunikacja, zarządzanie, opłacalność itp.

            Można się jeszcze bardziej wyspecjalizować i "utrudnić" ARTomat, zrobić go bardzo wymagający i z podejściem technicznym, że wpisanie "piana ładna" nie przejdzie albo zluzować ocenianie do kilku kliknięć, ale wtedy prawdopodobnie zwiększenie ilości ocen będzie kosztem ich jakości.

            Zmiany są b.bizowi raczej potrzebne, choćby ze względów utrzymania administracji, serwerów itp. Żeby ktoś, kto się będzie tym zajmował miał wymierne z tego korzyści, a nie robił tego w celach hobbystycznych i "po godzinach"

            Dla mnie póki co b.biz jest w sam raz, ale jestem świadomy (po doświadczeniach na innych forach) za jakiś czas może się okazać, że go nie będzie wcale lub zacznie forum zanikać, bo nie będzie miał kto być adminem w poszczególnych działach, nie będzie kasy na serwer i różne takie historie.
            Główny admin przestanie mieć czas i cierpliwość itp. itd.

            Tak sobie tylko gdybam, oby mylnie
            Last edited by dlugas; 14-02-2015, 14:25.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • koorgan
              Gość
              • 08-2014
              • 50

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              I uważasz, że jak się zmieni layout, doda parę graficznych wodotrysków od razu urośnie liczba piszących? Wybacz, ale chyba śnisz!
              W dobie okienek lejałt browarbizu to kaszubski skansen. Bez sponsorów to zwykła komuna. Ch... tu wieje. Kopyr nadąża za nowinkami.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #37
                I każdy user zamiast pisać będzie zamieszczał swoje wideowpisy... ale się uśmiałem... Nie chce takiej przyszłości.
                Last edited by e-prezes; 14-02-2015, 14:32.

                Comment

                • koorgan
                  Gość
                  • 08-2014
                  • 50

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  I każdy user zamiast pisać będzie zamieszczał swoje wideowpisy... ale się uśmiałem... Nie chce takiej przyszłości.
                  To nie przyszłość, to teraźniejszość. Fejsbuk, możliwość personalizacji konta, Hyde park.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika koorgan Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kopyr nadąża za nowinkami.
                    ano nadąża, ale nie musi być dla forum wyznacznikiem
                    troszkę to inne płaszczyzny



                    Pendragon założył dobry temat z PIWNYMI NEWSAMI, dobry ruch, tylko trzeba temat WYTŁUŚCIĆ, wsadzić na główną i rozkręcać

                    itp itd.

                    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                    Last edited by dlugas; 14-02-2015, 14:47.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • ramidus
                      Member
                      • 05-2014
                      • 93

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      "Tłuczemy" się (mniej lub bardziej ładnie) w wielu wątkach, ale prawie zawsze jest to prawie to samo grono "plus minus 20 osób".
                      cos w ten desen wszak jest na niemal kazdym wiekszym forum polskojezycznym... co wiecej, takie watki zawsze ciesza sie najwieksza ogladalnoscia

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ramidus Wyświetlenie odpowiedzi
                        cos w ten desen wszak jest na niemal kazdym wiekszym forum polskojezycznym... co wiecej, takie watki zawsze ciesza sie najwieksza ogladalnoscia
                        no tak, ale zawsze można "sadzić sobie pstryczki w nos" w gronie 200 osób, a nie kameralnie po 5-6 przy danym stoliku :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • wojtek_63
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 357

                          #42
                          [QUOTE=kopyr;1231677]No kim? Przychodzi sobie taki wojtek63, od 11 lat na browar.biz (niemal równo tyle co ja), sto kilkadziesiąt postów. Przez 11 lat tylko konsumuje, nie daje nic od siebie. I on będzie mnie wyzywał od Rydzyków. I według Ciebie, to ja jestem... no właśnie dokończ kim. Chujem? Bo nie wiem?

                          No właśnie kim ? Konradem Wallenrodem piwnego środowiska czy może piwną efemerydą z wybujałym ego i megalomanią przewyższającą rzeczonego wcześniej ojca dyrektora.Zachowuje się nasz męczennik rozumiany przez nielicznych niczym Wallenrod walczący i cierpiący za miliony na niwie piwnej edukacji, bez niego wy nędzne lagerożłopy nic o piwie byście nie wiedzieli a już na pewno nie wiecie co pijecie i ,które piwo jest śmieciem a które perełką.A teraz patrzcie wszyscy na mnie i podziwiajcie bo to jam nie chwaląc się sprawił beze mnie ta cała rewolucja piwna by nie zaistniała. A teraz ci odpowiem drogi Kopyrze , każdy na tym forum robi co chce i twoja działalność na tym i innych forach potrzebna jest głównie Tobie a inni mogą ale nie muszą tego czytać lub słuchać. Więcej pokory i samokrytyki w wypowiedziach i osądach.

                          Comment

                          • gisou
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 230

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co Ty zrobiłeś dla browar.biz przez te 10 lat od Twojego zarejestrowania? Jak zrobisz 1/10 tego co ja, to pogadamy.
                            Akurat Wojtek_63 dodał prawie 900 wzorów do kolekcjonerstwa.
                            Kopyr wyobraź sobie, ze są osoby, dla których ten element portalu jest ważny. A u Ciebie jakoś nie widzę dodanych 9000 kolektybiliów.

                            Zajmujesz się jedną działka piwnego świata i naprawdę nie rozumiem jak możesz z taką pogardą zwrócić się do kogoś kto się zajmuje innym wycinkiem tego zagadnienia.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gisou Wyświetlenie odpowiedzi
                              Akurat Wojtek_63 dodał prawie 900 wzorów do kolekcjonerstwa.
                              Kopyr wyobraź sobie, ze są osoby, dla których ten element portalu jest ważny. A u Ciebie jakoś nie widzę dodanych 9000 kolektybiliów.
                              Taaaa... No to rzeczywiście dałem dupy. Dla mnie od zawsze browar.biz to było forum, a wojtek63 przez 10 lat napisał sto kilkadziesiąt postów, nie przyszło mi do głowy, że może być bardzo aktywny w innym obszarze browar.bizu. To zresztą kolejny kamyczek do ogródka, że warto byłoby wyróżnić w jakiś sposób tych, którzy robią coś dla browar.biz, tak aby było to na pierwszy rzut oka widoczne.
                              Przepraszam więc publicznie użytkownika wojtek_63 za moją insynuację, jakoby nic nie zrobił dla browar.biz. Wybacz.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Taaaa... No to rzeczywiście dałem dupy. Dla mnie od zawsze browar.biz to było forum, a wojtek63 przez 10 lat napisał sto kilkadziesiąt postów, nie przyszło mi do głowy, że może być bardzo aktywny w innym obszarze browar.bizu. To zresztą kolejny kamyczek do ogródka, że warto byłoby wyróżnić w jakiś sposób tych, którzy robią coś dla browar.biz, tak aby było to na pierwszy rzut oka widoczne.
                                Przepraszam więc publicznie użytkownika wojtek_63 za moją insynuację, jakoby nic nie zrobił dla browar.biz. Wybacz.
                                Jedni myślą jak tu dowalić kopyrowi, inni jak Artowi... i świat się kręci (nomen omen)

                                Nie chcę cię atakować a pokazać, że myślenie zero-jedynkowe prowadzi zazwyczaj na manowce.

                                PS: przepraszam, że nie zrobiłem dla bbizu ani jednej dwudziestej tego co kopyr i wojtek_63

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎