Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2015 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
    A o jakiej modzie wy mówicie? Moda to nowoczesny wygląd, lepszy silnik i wygoda użytkowania? Jeśli tak, to się kiście
    Lepszy silnik to inna sprawa, a wygląd - tak to kwestia mody, jedni chcą być "młodzieżowi", inni wolą klasykę - ja należę do tej drugiej grupy i nie widzę potrzeby zaspokajania potrzeb "wyglądowych" goniących za modą (tym co akurat teraz jest na topie wyglądu).
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
      ... zostając prywatnym forum grupy dinozaurów.
      Ty to masochista jestes?
      Czy ktos Cie zmusza bys kisil sie w towarzystwie tych wszystkich dinozaurow?
      Internet jest pojemny, wystarczy miejsca i dla starych dinozaurow i dla nowoczesnych gadow.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Nie ma czegoś takiego jak gady. A ja nie stosuję bezzasadnej krytyki. B.b nie ma pomysłu na ekspansję i całkiem stracił ogromny potencjał, który posiadał jeszcze kilka lat temu. Piszę tutaj już sporadycznie, co świadczy o tym że jednak już wybrałem, więc wy już za mnie nie musicie

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
          A o jakiej modzie wy mówicie? Moda to nowoczesny wygląd, lepszy silnik i wygoda użytkowania? Jeśli tak, to się kiście
          Moda to z definicji potrzeba naśladowania innych w jakieś dziedzinie. Nie uważasz, że gros tego co dzieje się wokół piwa a zwłaszcza rewolucji wyczerpuje znamiona takiego zjawiska?
          To pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać za pomocą tego słabego silnika

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli na piwa, które były oceniane przez mniej niż 5 osób swojego głosu oddać nie mogę?
            Szczerze, to nie moja sprawa, że ktoś danych piw nie pił czy nie oceniał, dla mnie te piwa były najlepsze i to na nie chciałem oddać swój głos.
            Rozumiem, że brak odpowiedniej liczby ocenionych piw skutkuje tym, że nie mogę oddać głosu na piwa, które mi najbardziej w zeszłym roku smakowały? Tylko na te, które zostały ocenione przez większą liczbę użytkowników?
            W tym wypadku niestety rezygnuje więc z brania udziału w plebiscycie skoro nie mogę oddać głosu, na piwa które mi smakowały, a zamiast tego na piwa ogólno-dostępne, które dla mnie nie były najlepsze.
            Piwa które były ocenione 5 razy (próbowane przez PIĘĆ osób) raczej trudno uważać za ogólnodostępne

            Mam wrażenie że to piwom mniej dostępnym poświęcono w ocenach więcej uwagi.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
              Tutaj się nie zgodzę. Trzeba chwilę poświęcić, żeby nauczyć się tutaj odsiewać plewy, których nie ma wiele - ale się zdarzają, szczególnie u młodszych litrażem. To nie gazeta a forum.

              No i nie jest rzetelne wybiórcze opisywanie rzeczywistości - spójrz na dział prasówka, bbiz już nie stara się ogarnąć 100% info o piwie i niektóre rzeczy mogą nam umknąć.



              Dokładnie.
              Żeby była jasność doprecyzuję, że wcale nie twierdzę, iż na bbizie wszystko jest najrzetelniejsze ale przy zastosowaniu odpowiedniego aparatu badawczego, o którym wspomniałeś średnia jest o wiele wyższa niż przeciętna internetowa, o popularnych mediach społecznościowych nie wspominając.

              Comment

              • ramidus
                Member
                • 05-2014
                • 93

                tak z ciekawosci sie spytam: po ilu latach moda w piwie jesli nie przeminie staje sie klasyka? tak mniej wiecej?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  Proszę przenieść sobie dyskusję o innych kwestiach niż Plebiscyt do nowego wątku.
                  Last edited by ART; 23-02-2016, 11:27.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    Wyborczy obowiązek spełniony
                    Te cokolwiek archaiczne i maksymalnie uproszczone zasady głosowania generalnie mi się podobają. Ja swoich faworytów na liście odnalazłem.
                    Jeśli cokolwiek mogę sugerować na przyszłość to jednak stworzenie odrębnych kategorii dla piw lżejszych, "średnich" i "mocarzy". Biorąc za punkt wyjścia deklarowany ekstrakt nie będzie to specjalnie trudne. A w efekcie będzie można wyróżnić i dobrego grodzisza i docenić świetnego porterisa.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwa które były ocenione 5 razy (próbowane przez PIĘĆ osób) raczej trudno uważać za ogólnodostępne

                      Mam wrażenie że to piwom mniej dostępnym poświęcono w ocenach więcej uwagi.
                      Drogi Arcie, chciałem zagłosować na piwa z Łąkomina, dlatego, że mało osób je piło to nie mogę na nie zagłosować? Nie oddam głosu na inne piwa tylko dlatego, że piło je więcej osób. Szkoda, ale na obecnych zasadach nie mogę wziąć udziału w plebiscycie, gdyż byłby on nieobiektywny
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Beciku rozumiem cię. Ja na przykład nie głosuję na Eurowizji bo nie było tam jeszcze Motorhead ani nawet Acid Drinkers

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 1038

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Beciku rozumiem cię. Ja na przykład nie głosuję na Eurowizji bo nie było tam jeszcze Motorhead ani nawet Acid Drinkers
                          Mistrz analogii.
                          Piwa były dostępne na rynku w 2015, Becikowi smakowały najbardziej, więc myślę że jego decyzja jest zasadna. Powinno się głosować na to co samemu się uważa za lepsze, a nie tak jak ustaliła większość.

                          Comment

                          • Holy-Grail
                            Senior
                            • 06-2010
                            • 320

                            Ja to głupi muszę być, bo nie rozumiem argumentu małej dostępności mającego tłumaczyć wprowadzenie 5-cio sztukowej granicy.

                            Czy nie jest tak, że piwa słabo dostępne poprzez małą liczbę głosów ulegną samoeliminacji w ogólnym wyniku?

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Holy-Grail Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy nie jest tak, że piwa słabo dostępne poprzez małą liczbę głosów ulegną samoeliminacji w ogólnym wyniku?
                              Ulegną
                              W ubiegłych latach głosowałem m.in na piwa z Tumskiego, 3 Koron z Nowego Sącza, wiedząc, że i tak nie wygrają bo zbyt mało osób ich piło. Jednak - co najważniejsze, głosy oddałem ze swoim sumieniem, na te które mi smakowały najbardziej. W tym roku, pierwszy raz od chwili startu plebiscytu naście lat temu, zostałem pozbawiony możliwości zagłosowania na najlepsze piwo w 2015 roku, a przez to udziału w plebiscycie.

                              Dlatego uważam też, że tegoroczny plebiscyt jest nieobiektywny gdyż promuje browary mające dobrą logistykę.

                              Też nie rozumiem analogii leony
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Jeżeli na jakimś konkursie nie ma reprezentanta mnie interesującego to nie biorę w nim udziału? Tak? Stąd analogia, a to oznacza nie tylko tożsamość sytuacji ale i podobieństwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎