Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2015 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9735

    Proponuję przyznawać od roku 2016 specjalną nagrodę dla najbardziej udziwnionej/przekombinowanej/idiotycznej (niepotrzebne skreślić) nazwy piwa wprowadzonego do obrotu.
    Mogą nawet być podkategorie: trzywyrazowa, czterowyrazowa, pięciowyrazowa, więcej-niż-pięcio-wyrazowa. Piszę całkiem poważnie.

    A w tegorocznym plebiscycie udziału nie wziąłem. Powodów było kilka. Wasze

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie ma co owijać w bawełnę. najgorszy wynik od 2008 roku. Liczba głosujących razi zwłaszcza z zeszłorocznym, rekordowym plebiscytem.
      Nie wygląda to za dobrze. Jeśli chodzi o wyniki, to wygrało jedno z moich dwóch piw roku, więc jestem zadowolony.
      Jestem chętny do pomocy, jesli taka będzie potrzebna.
      Może warto byłoby oprócz przydzielania piw do nowych kategorii, zastanowić się nad połączeniem ocen z Artomatu z plebiscytem, co proponował któryś z forumowiczów.

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        Na początku ustalcie jakiś termin graniczny ogłoszenia wyników. Druga połowa marca to chyba trochę późno....
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
          Może warto byłoby oprócz przydzielania piw do nowych kategorii, zastanowić się nad połączeniem ocen z Artomatu z plebiscytem, co proponował któryś z forumowiczów.
          Wtedy nie byłoby plebiscytu. Ja widzę to inaczej - można tę propozycje zhybrydyzować.
          Co mam na myśli? Poddać pod głosowanie tylko piwa "nominowane do nagrody", czyli takie które w artomacie uzyskały a] graniczną liczbę punktów (4.0?) lub b] 10 (20?) piw z najwyższą liczbą punktów w danym stylu. Od razu widzę wadę takiego rozwiązania. Co z wybitnymi piwami, które pokażą się na rynku pod koniec roku i nie zdążą załapać się do w/w warunków?
          Last edited by Pendragon; 17-03-2016, 20:41.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Dwa absurdy z wyników:
            1. W debiucie piąte miejsce zajmuje Pan IPAni, w piwie roku też. Ale to dwa różne piwa, bo były warzone w różnych browarach. Nieważna receptura, nie ważne kto, nie ważne jak, ważne tylko gdzie.
            2. Preparat i Pacific z Artezana jako debiuty.

            Po zeszłorocznym chaosie myślałem, że będzie lepiej, a tu niespodzianka. Pocieszające jest tylko to, że teraz już gorzej nie może być. Chyba...
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Zaczynają się na portalach krajowych pojawiać informacje, że opiniotwórczy serwis browar po raz kilkunasty ogłosił plebiscyt na najlepsze piwo w Polsce (np na WP)
              Do tej pory byłem dumny z tego, że sam brałem w nim udział przyczyniając się do tego wyniku w mniejszy lub większy sposób. Czytając teraz ten artykuł mam niesmak bo wiem, że w tym roku nie brano pod uwagę wszystkich piw. To tak jakby KP ogłosiło plebiscyt na najlepsze piwo roku dając do wyboru tylko własną paletę marek.... Czytając ten artykuł na WP jest mi po prostu przykro i smutno bo wiem, że głosowanie nie było sprawiedliwe i nie uwzględniono w nim piw zdecydowanie lepszych (przynajmniej dla mnie).

              Żałuję, że odmówiono mi możliwości oddania głosu na najlepsze piwo w tym roku.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Piktor
                Senior
                • 11-2011
                • 109

                Z ciekawości znalazłem ten artykuł na wp i z ciekawości zajrzałem w komentarze, żeby sprawdzić, czy plebiscyt budzi jeszcze gdziekolwiek emocje. I teraz nie wiem, czy to jest ge-nial-ny trolling i mam się śmiać, czy po prostu świadomość kultury piwnej w Polsce jest wciąż tak katastrofalna i mam płakać.

                Comment

                • Horse1963
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 547

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z ciekawości znalazłem ten artykuł na wp i z ciekawości zajrzałem w komentarze, żeby sprawdzić, czy plebiscyt budzi jeszcze gdziekolwiek emocje. I teraz nie wiem, czy to jest ge-nial-ny trolling i mam się śmiać, czy po prostu świadomość kultury piwnej w Polsce jest wciąż tak katastrofalna i mam płakać.
                  A może link do artykułu, bo nie mogę znaleźć......

                  Comment

                  • Horse1963
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 547

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A może link do artykułu, bo nie mogę znaleźć......
                    Znalazłem http://http://finanse.wp.pl/gid,18220378,kat,1033705,title,Plebiscyt-Browarbiz-rozstrzygniety-Oto-najlepsze-polskie-piwo-2015-roku,galeria.html

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      Tak z ciekawości, w tym roku jest planowany plebiscyt?
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        Z ubolewaniem stwierdzam że niestety w tym roku nie ma szans. Jeśli tylko uda mi się do końca lata poukładać kilka zasadniczych spraw związanych z podstawami funkcjonowania browarbizu to Plebiscyt wróci z początkiem przyszłego roku.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          A jak nie wygra Imperium Prunum albo Samiec to będzie wstyd na cały świat

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            Czas byłby najwyższy ...

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Z roku na rok Plebiscyt jest tak popularny, że coraz więcej osób o nim po prostu zapomina.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • GSE
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 424

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jeśli tylko uda mi się do końca lata poukładać kilka zasadniczych spraw związanych z podstawami funkcjonowania browarbizu to Plebiscyt wróci z początkiem przyszłego roku.
                                szkoda

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎