Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2015 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Nie, żadnej analogii tu nie ma.

    Na tej samej zasadzie - jeśli na Eurowizji występowałby Motorhead ale nie można było na niego głosować bo: "wklej sobie całą masę powodów, które organizator Eurowizji wymyśli".

    Piwa z Łąkomina były dostępne w zeszłym roku? Były. Mam prawo na nie głosować? Mam. Tylko nie mogę głosować bo organizator mnie tej możliwości pozbawił. Teraz comprende?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • GreenFox
      Senior
      • 12-2013
      • 273

      Popieram Becika - głosowanie na piwo roku w takiej formie plebiscytu jest - w mojej osobistej opinii - totalnie bez sensu Jeżeli z browarów, które trzymają wysoki poziom i oferują ciekawe piwa nie ma żadnego produktu (Piwne Podziemie) lub jest cztery piwa ze "standardowej oferty" (Pracownia Piwa), a dodatkowo nie ma kilku innych, może i specjalnych lub wypuszczonych w niskich nakładach piw z innych browarów, to dlaczego mam głosować na piwa, które obiektywnie były gorsze i wcale nie należały do grona prawdziwych "petard"? Skoro w poprzednich edycjach nawet tak "niszowe" i słabo dostępne wówczas piwa jak Mr. Hard, Mr. Hard's Rocks, czy Preparat potrafiły się znaleźć w pierwszej dziesiątce piw roku, to dlaczego niektórych nie ma w roku obecnym?

      Mam tylko nadzieję, że przypadkiem wyniki plebiscytu nie będą ogłaszane szerzej (portale informacyjne, itp.), jak było to w latach ubiegłych, ponieważ w mojej opinii - taki sposób jego przeprowadzenie kompletnie wypacza możliwe wyniki.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Tutaj zgadzam się z przedmówcami. Powiązanie głosowania z koniecznością 5 ocen nie jest dobrą opcją. Są świetne piwa z browarów restauracyjnych które są słabo dostępne i dlatego nie ma ich ocen. Poza tym sama idea głosowania powinna umożliwiać głosowanie na piwo które w ocenie głosującego jest najlepsze a nie z ograniczonej listy.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          To jakiś fenomen - scena piwna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a na największym piwnym portalu mamy ruch w drugą stronę. Już pal licho, że nic się nie zmienia, ale położyć lachę na najbardziej wartościowym elemencie tego portalu? Był rok czasu, aby zrobić cokolwiek z kategoriami, ale jak widać po co, lepiej zrobić duży krok w tył.
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            Dokładnie tak to wygląda - nie dość, że nie zrobiono porządku z kategoriami, to okrojono możliwość wyboru piwa roku...

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23805

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
              To jakiś fenomen - scena piwna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a na największym piwnym portalu mamy ruch w drugą stronę. Już pal licho, że nic się nie zmienia, ale położyć lachę na najbardziej wartościowym elemencie tego portalu? Był rok czasu, aby zrobić cokolwiek z kategoriami, ale jak widać po co, lepiej zrobić duży krok w tył.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
              Dokładnie tak to wygląda - nie dość, że nie zrobiono porządku z kategoriami, to okrojono możliwość wyboru piwa roku...
              Żałuję że mając tyle czasu nie zdążyliście wpisać się w ten temat żeby pomóc lub choćby w nim zaistnieć
              Last edited by ART; 25-02-2016, 14:50.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                A po co, skoro i tak byś to zignorował? Była cała dyskusja na ten temat i efektu absolutnie żadnego. A nie, sorry. Efekt jest taki, że jest gorzej niż było. Skoro Tobie nie zależy na rozwoju portalu, to czemu oczekujesz że szeregowi użytkownicy będą działać?
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23805

                  Zrobiłem to, na co czasowo mnie było stać w pojedynkę. Myślę że jako zabiegany autor portery.pl sam wiesz coś na ten temat.
                  Last edited by ART; 25-02-2016, 15:51.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Były zasadniczo dwie propozycje: tristana i chemo, więc było na czym pracować od października, gdy one padły. Każda z nich miała swoich zwolenników, ale każda byłaby lepsza niż obecna. Dobrze wiesz ART, że userzy i moderatorzy mają ograniczoną wole sprawczą, a zgody pomiędzy wszystkimi nigdy nie będzie. Sam rozsądziłeś jaki stan jest Ci bliski i trudno. Jest jak jest, ale moim zdaniem tegoroczny plebiscyt nie będzie odzwierciedlał naszego rynku piwnego. O ile kiedykolwiek odzwierciedlał.

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      Za duży odsiew jest w kategorii piwo roku. Jeśli nie można głosować na laureata piwa roku 2014 (Deep Love) i 2011 (Atak Chmielu), to wiedz że coś się dzieje.

                      A taki Podgórz 652 m n.p.m. - ma 6 ocen i średnią 4, a nie jest dopuszczony do wyboru przez fakt, że część ocen umieszczono w styczniu. Przecież styczniowe oceny spokojnie mogą dotyczyć piwa pitego w 2015 r., powinno się wydłużyć okres sumowania liczby ocen chociażby do końca stycznia. Gdyby taka zasada obowiązywała 2 lata temu, to Imperator Bałtycki (premiera pod koniec grudnia) mógłby nie zostać dopuszczony, a zdobył wtedy 2 miejsce.

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        Również zgadzam się z Becikiem, limit 5 ocen jest trudny do spełnienia zważywszy na to, że w tym roku było więcej premier, niż w poprzednim. Przez takie rozdrobnienie na rynku, szansę mają tylko piwa bardziej popularnie - niekoniecznie te najlepsze.
                        Warto zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy używają ARTomatu do opisywania piwa, a niektórzy w ogóle tego nie robią(osobiście przez pierwszy rok, tylko biernie porównywałem recenzję piw z własnymi odczuciami). Przez to piwa które mają tylko 4 "oficjalne" oceny, za to drugie tyle niesystemowych recenzji, będą całkowicie pomijane.

                        Osobiście to ubolewam m. in. nad brakiem Nafciarza Dukielskiego - który na pewno znalazłby niejeden głos w plebiscycie.

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Żałuję że mając tyle czasu nie zdążyliście wpisać się w ten temat żeby pomóc lub choćby w nim zaistnieć
                          Spychologia z ambicjami na zdobycie szczytu bezczelności. Post Masona najlepiej cię tu podsumował.

                          "Skoro Tobie nie zależy na rozwoju portalu, to czemu oczekujesz że szeregowi użytkownicy będą działać?"

                          Tyle, że tutaj nawet ci szeregowi użytkownicy zadziałali i podsunęli propozycje, tylko trzebaby nad tym przysiąść, jak już pisałem. Ale nie, bo...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zrobiłem to, na co czasowo mnie było stać w pojedynkę.
                          Tak jak pisałem: "nie spieszy się, nie chce mi się, nie mam czasu". To może czas wesprzeć się na kimś, kto nie jest tak bardzo zabiegany, że zaniedbuje własny portal? Tyle tu tych dumnych "dinozaurów", myślę że któryś by zechciał pomóc nieść ten ciężki administratorski krzyż.
                          Last edited by Shedao; 26-02-2016, 08:08.

                          Comment

                          • GreenFox
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 273

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zrobiłem to, na co czasowo mnie było stać w pojedynkę. Myślę że jako zabiegany autor portery.pl sam wiesz coś na ten temat.
                            A mnie zastanawia jedno w tym temacie. I proszę, nie odbierać tego osobiście, ani że "się wtrącam". Myślę tylko z punktu widzenia czysto, powiedzmy, biznesowego...

                            Czy mamy polski portal dotyczący branży piwnej o takiej popularności jak BBiz? - Najprawdopodobniej jeszcze nie (pomimo tego, że część użytkowników z BBizem daje sobie spokój)

                            Jaki jest największy problem ciekawych portali internetowych na starcie? - Zgromadzenie społeczności...

                            A tutaj społeczność jest już zgromadzona...

                            Ja wiem, że to nie jest moja sprawa i rzecz, ale jestem praktycznie w 100% pewien, że BBiz może być atrakcyjną inwestycją. Od razu mówię, że nie chodzi mi o to, żeby zaraz na głównej pojawił się wielki banner "Tyskiego z Tanka" (piwo dla znawców ), ale raczej, że przy niewielkich zainwestowanych kwotach, dałoby się zatrudnić jednego czy dwóch pracowników do ciągłej opieki nad portalem, moderacji, promocji, być może znalazłyby się środki na drobne gratyfikacje dla piszących ciekawe i profesjonalne teksty...

                            Wydaje mi się, że model biznesowy tego typu portalu jest na tyle atrakcyjny, że spokojnie taki temat można by zrealizować. Oczywiście, ART nie musiałby tracić "władzy" nad portalem ani suwerenności w decydowaniu o jego rozwoju, zawsze mógłby zachować większość udziałów. Prawda jest taka, że dla inwestora, tego typu portal ma zgromadzony spory kapitał (archiwa, społeczność, rozpoznawalność i - nie bójmy się tego słowa - marka).

                            Nie będę dopytywał, czy takie propozycje już były, czy były z jakichś powodów odrzucane. Chodzi mi tylko o to, że szkoda by było, żeby się taki kapitał zmarnował, ot i tyle chciałem skomentować.
                            Last edited by GreenFox; 26-02-2016, 08:23.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              Shedao, próbowałeś dla sportu przyporządkować odpowiednie z 5700 piw do proponowanych kategorii:

                              International lager
                              Jasne lagery w stylu czeskim
                              Jasne lagery w stylu niemieckim
                              Mocny jasny lager
                              Ciemny lager
                              Lagery Nowofalowe?

                              Ja próbowałem i poległem. Resztę Twojego komentarza pominę milczeniem, bo nie wiesz ile mnie kosztuje czasowe czy finansowe utrzymanie możliwości z której chętnie korzystasz.
                              Last edited by ART; 26-02-2016, 08:38.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • GreenFox
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 273

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                bo nie wiesz ile mnie kosztuje czasowe czy finansowe utrzymanie możliwości z której chętnie korzystasz.
                                Stąd właśnie się zastanawiam - przecież część kosztów można przerzucić na inwestora zewnętrznego?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎