Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krakus
    Senior
    • 04-2007
    • 167

    #16
    Też uważam, że powinno być:
    1. Baza browarów
    2. Baza piw
    3. Dziennik piwny - raczej to bym tu widzial.
    A dalej to jak poleci. ;-)

    Comment

    • LESNICZYy
      Senior
      • 01-2018
      • 950

      #17
      Musi być:
      1. Baza browarów
      2. Baza piw
      3. Dziennik piwny

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #18
        Podpisuję się pod powyższą kolejnością.
        I zupełnie się zgadzam z Becikiem - browar to browar - sprzęt, nazwa i koniec. A nie jakieś kontrakty, często efemerydy na 2-3 warki, więc powinno zostać jak jest, kto chce to znajdzie.
        Last edited by dadek; 09-08-2020, 01:44.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #19
          Dzięki
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            #20
            I jeszcze większą skrzynka na prywatne wiadomości żeby była, i nieograniczony czas edycji (dla mnie do dodawania piw też poproszę)

            Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
              ... i nieograniczony czas edycji
              Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
              Bez przesady z tym nieograniczonym. Jeszcze zaczną ludzie grzebać w jakichś historiach sprzed lat i tworzyć historię alternatywną. Ale faktycznie 5 minut to trochę za mało.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #22
                Na innych forach jest, że jak ktoś doda posta pod Twoim to edycja się blokuje. Niemniej ten czas na edycję bez odpowiedzi też nie jest nieograniczony. Premiumy mają większą.

                Comment

                • pizmak666
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1898

                  #23
                  Cy po migracji coś się zmieni jeśli chodzi o wagę dodawanych plików?
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    #24
                    I rozmiary. Chętniej by się dodawało większe fotki.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6075

                      #25
                      Może nie większe rozmiarem na stronie a trochę "cięższe" wiecie o co chodzi.

                      Bieżące załączniki (100,0 KB).
                      Ktoś walnie wielki obraz i tylko on będzie na stronie

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4994

                        #26
                        No nie przesadzajcie z ta ciężkością, przecież są dostępne darmowe programy odchudzające pliki bez utraty jakości zdjęcia.
                        100,0 KB to naprawdę dużo.
                        5400 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2866

                          #27
                          W 100 KB oczywiście można się zmieścić ale mamy rok 2020 i technika poszła do przodu.
                          Nie mówię o ogromnych rozmiarach czy wadze pliku, ale zwiększenie w galerii choćby do 800x800 px i 250 czy nawet (o zgrozo) 500 KB z pewnością poprawiła by wizualną cześć serwisu.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #28
                            Akcja prawdopodobnie zacznie się dzisiaj po godz. 15:00, może ale nie musi potrwać do niedzieli.
                            • Serwis i wszelkie usługi będą na kilka godzin zupełnie niedostępne, będą zapewne pojawiać się dziwne komunikaty w przeglądarkach i nie tylko.
                            • Potem prawdopodobnie na pewną chwilę dostępne w trybie tylko do przeglądania na starym serwerze,
                            • wtedy oby wszystko poszło jak należy w nowym miejscu z wgraniem danych.
                            • jak tylko okaże się że podstawowe usługi działają, to nowy adres zostanie puszczony do propagacji (ha, coś wspólnego z piwowarstwem ) w DNSach, może to potrwać od kilku minut do kilku dni zanim łączenie się ze stroną będzie kierowało na właściwy serwer.

                            A jeśli coś pójdzie nie tak, to wracamy du punktu wyjścia.

                            w razie W, proszę pisać na
                            b r o w a r b i z @ g m a i l . c o m
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                              W 100 KB oczywiście można się zmieścić ale mamy rok 2020 i technika poszła do przodu.
                              Nie mówię o ogromnych rozmiarach czy wadze pliku, ale zwiększenie w galerii choćby do 800x800 px i 250 czy nawet (o zgrozo) 500 KB z pewnością poprawiła by wizualną cześć serwisu.
                              Dokładnie. Jeśli już to obciążają serwer kilobajty a nie piksele. 100 kB to faktycznie obecnie bardzo mało jak na zdjęcie ale mimo to można w tej jakości wrzuścić całkiem pożądne. Gorzej z formatem czyli pikselami. Te obecne ograniczenia są już archaiczne i 800 czy 1000 px szerokości lub wysokości powinno być chyba dobrym upgrate'm strony.
                              Wiem to z praktyki sam jako współprowadzący stronę ze zdjęciami/skanami.

                              Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie strony browar.biz to u mnie niestety nadal bez zmian. Po prostu cały czas stronę wyświetla mi jako niezbyt bezpieczną (czerwone Not Secure na pasku) a od czasu do czasu by w ogóle wejść na stronę muszę dodatkowo kliknąc jakieś potwierdzenia że zgadzam się na ryzyko.
                              Mam nadzieję że to co planuje w poście powyżej Art, poprawi sytuację choć nawet jeśli nie to i tak będę logować się tak jak mam ostatnio. Za duże uzależnienie
                              Last edited by Cooper; 17-09-2020, 09:44.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #30
                                póki co poległem, jestem w punkcie wyjścia, czyli bez zmian na starym. Próby będę jeszcze podejmował przez weekend. Jeśli nie ten to kolejny.

                                Przepraszam, tematy poboczne kiedy indziej
                                Last edited by ART; 18-09-2020, 11:19.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎