Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Podziwiam Wasz trud (niedługo będzie dwa lata) w wysiłkach nad mobilizacją i znalezieniem czasu Arta, ale z niewolnika nie ma pracownika.
    Widać, że nie chce i nic dalej z tym forum nie zrobi. Ono wymrze śmiercią naturalną, kwestia czasu, bo nowi użytkownicy praktycznie nie napływają, a starzy użytkownicy znikają, duża część z nich przeniosła się na Facebooka.
    Do tego jeszcze plują i śmieszkują tam na BB

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4994

      Czarno, jednak, widzę przyszłość browar.biz skoro ART nie chce moich pieniędzy za przedłużenie konta Premium.
      Wysłałem mu PW z pytaniem czy mogę mu przelać kasę na to konto, na które się kiedyś przelewało.
      I co? I nic. Zero odpowiedzi.
      Wiec albo PW się zepsuło, albo ART ma już wszystko w dupie, sorry że się uniosłem.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6075

        Instrukcja obsługi:

        1. klikasz w prawym górnym rogu (twój awatar)
        2. klikasz belkę "mój profil"
        3. klikasz w błękitną belkę "edit settings" z lewej.
        4. jesteś w "User settings" i znajdujesz zakładkę "subskrypcja" (pierwsza z prawej)

        Powodzenia

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          Jak wyszedłem do pracy we wtorek rano, to wróciłem dzisiaj i teraz mogłem sprawdzić wiadomości. Preferowane jest wspieranie serwisu za pomocą udostępnionego sposobu. Wszystkie inne sposoby wymagają ręcznego procesowania. Odpowiedź na swoje pytanie masz na pw. Pozdro.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1412

            Latarnikowi należy się bura że ośmielił się zaproponować finansowe wsparcie browar.biz w sposób inny niż preferowany dla wygody szanownego Arta :P

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              Od "przenosin" wchodzę już głównie tylko w ten temat, żeby sobie dla jaj poczytać konwersację ostatnich "mohikaninów", którym jeszcze na tym miejscu zależy, z adminem, który ma ich, i to miejsce. centralnie w dupie, ale nie odda nawet kawałka władzy moderatorskiej, bo jest tak strasznie zajęty.
              Rozumiecie - żadnej pomocy, bo jestem zajęty!
              To miejsce umarło. Lata temu. Piszę to z bólem serca.
              No ale jak jedyna osoba, która może tu cokolwiek zrobić, ma centralnie wyjebane na ludzi, którzy stworzyli to miejsce, którzy wielokrotnie wyrażali chęć pomocy, a w odpowiedzi dostawali tylko mizerne wykręty, to nie mogło się inaczej potoczyć. Sam przestałem być premiumem dawno temu, bo nie widziałem z tego żadnego rozwoju, np. galeria przed "przenosinami" przyjmowała tylko obrazki 500x600, jak za czasów Windows 98 i monitorów CRT 15''. Itd... itp...
              Już wielokrotnie w prywatnych rozmowach toczyłem bękę z b.biz, bo jak tu było tego nie robić w drugiej (a teraz już trzeciej) dekadzie XXI wieku?
              Fora, jako takie, są już nieco anachronizmem, ale tam, gdzie coś się dzieje, gdzie admini I DEDYKOWANI PRZEZ NICH MODERATORZY, KTÓRZY CHCĄ TO ROBIĆ, są aktywni, cały czas jest życie. To tutaj to jest trupiarnia, bo admin zajęty. Tak zajęty, że nie można mu pomóc.
              Chłopy, nie płaszczcie się. Czas gasić światło. Od dawna.
              RIP browar.biz
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                Pasowałoby zamieścić informację w dziale "Zmarli..."
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Od "przenosin" wchodzę już głównie tylko w ten temat, żeby sobie dla jaj poczytać konwersację ostatnich "mohikaninów", którym jeszcze na tym miejscu zależy, z adminem, który ma ich, i to miejsce. centralnie w dupie, ale nie odda nawet kawałka władzy moderatorskiej, bo jest tak strasznie zajęty.
                  Rozumiecie - żadnej pomocy, bo jestem zajęty!
                  To miejsce umarło. Lata temu. Piszę to z bólem serca.
                  No ale jak jedyna osoba, która może tu cokolwiek zrobić, ma centralnie wyjebane na ludzi, którzy stworzyli to miejsce, którzy wielokrotnie wyrażali chęć pomocy, a w odpowiedzi dostawali tylko mizerne wykręty, to nie mogło się inaczej potoczyć. Sam przestałem być premiumem dawno temu, bo nie widziałem z tego żadnego rozwoju, np. galeria przed "przenosinami" przyjmowała tylko obrazki 500x600, jak za czasów Windows 98 i monitorów CRT 15''. Itd... itp...
                  Już wielokrotnie w prywatnych rozmowach toczyłem bękę z b.biz, bo jak tu było tego nie robić w drugiej (a teraz już trzeciej) dekadzie XXI wieku?
                  Fora, jako takie, są już nieco anachronizmem, ale tam, gdzie coś się dzieje, gdzie admini I DEDYKOWANI PRZEZ NICH MODERATORZY, KTÓRZY CHCĄ TO ROBIĆ, są aktywni, cały czas jest życie. To tutaj to jest trupiarnia, bo admin zajęty. Tak zajęty, że nie można mu pomóc.
                  Chłopy, nie płaszczcie się. Czas gasić światło. Od dawna.
                  RIP browar.biz
                  Skoro sądzisz że to problem moderatorów (jest kilka osób), proszę bardzo - chętnie przydzielę Ci funkcje moderatorskie - może być dział Piwo-Ogólnie? Podziałaj 3 miesiące i przygotuj zalecenia dla innych moderatorów co i jak mają robić, potem podziałaj kolejne 9 miesięcy i ich motywuj. Zrobisz to?

                  Swoją drogą zazdroszczę tym którzy mają przyjaciół którzy mają na tyle jaj żeby porozmawiać z nimi osobiście jak mają do nich jakieś żale zanim nasrają im na publicznym forum.
                  Last edited by ART; 24-04-2022, 16:53.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    Slav wyraził swoją opinię, która jest bliska wielu osobom na forum. Forum w takiej formie to marnowanie czasu. Wielu korzysta z tego jeszcze, bo jest i jest uzupełnieniem innych informacji z netu (i po polsku), ale przede wszystkim, bo nie ma nic innego co by to rekompensowało. Jak przez 2 lata nie dało sie wypracować metod na rozwój, mimo ofert pomocy to nie ma szans na ten rozwój w przyszłości.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Slav wyraził swoją opinię, która jest bliska wielu osobom na forum. Forum w takiej formie to marnowanie czasu. Wielu korzysta z tego jeszcze, bo jest i jest uzupełnieniem innych informacji z netu (i po polsku), ale przede wszystkim, bo nie ma nic innego co by to rekompensowało. Jak przez 2 lata nie dało sie wypracować metod na rozwój, mimo ofert pomocy to nie ma szans na ten rozwój w przyszłości.
                      Nie padały oferty że ktoś chce zająć się moderatorstwem. To mnie nie angażuje czasowo, tak jak inne oferty.
                      Last edited by ART; 24-04-2022, 17:35.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                        Nie padały oferty że ktoś chce zająć się moderatorstwem. To mnie nie angażuje czasowo, tak jak inne oferty.
                        Ten wątek od czasu przenosin na nowe miejsce obfitowarł w deklaracje pomocy. Nie będę tego szukał teraz, ale wyrażałeś zainteresowanie i wyglądało, że to kwestia czasu. Kaczka116 w jednych z ostatnich postów informował, że nie ma uprawnień do moderacji. Nie wiem kto jeszcze po przenosinach aktywnie był tym zainteresowany, ale widać nie umiecie ze sobą rozmawiać skoro chęć jest a decyzji nie ma.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

                          Ten wątek od czasu przenosin na nowe miejsce obfitowarł w deklaracje pomocy. Nie będę tego szukał teraz, ale wyrażałeś zainteresowanie i wyglądało, że to kwestia czasu. Kaczka116 w jednych z ostatnich postów informował, że nie ma uprawnień do moderacji. Nie wiem kto jeszcze po przenosinach aktywnie był tym zainteresowany, ale widać nie umiecie ze sobą rozmawiać skoro chęć jest a decyzji nie ma.
                          To była sprawa związana z bazą piw, którą najpierw trzeba ruszyć, przenieść, naprawić, odbudować a potem zajmować się edycją tematów (które są powiązane z bazą piw). Piszę po raz kolejny - nie było takich ofert pomocy - tj. stania się moderatorem działu X w celu jego rozruszania , także od Slavoya i to na przestrzeni co najmniej dekady, a pewnie i więcej.
                          Last edited by ART; 24-04-2022, 19:30.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4994

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                            ..sprawa związana z bazą piw, którą najpierw trzeba ruszyć, przenieść, naprawić, odbudować a potem zajmować się edycją tematów (które są powiązane z bazą piw). .
                            Drogi ARTcie, jeśli mogę coś doradzić to olej bazę piw bo o nich można sobie poczytać gdzie indziej.
                            NAJPIERW uruchom kolekcjonerstwo z galeriami birofiliów, bo tego nie ma gdzie indziej!
                            DP prowadziła znikoma ilość użytkowników, a zdjęcia etykiet, kapsli, kufli i innych rzeczy oglądała większość odwiedzających to forum.

                            No i może się okazać, że z tym byłoby mniej roboty niż z bazą piw


                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              ART, ale tu nie ma co moderować. Moderować a rozruszać to dwie różne kwestie. Nikt za forumowiczów nie będzie pisać. I sam ze sobą dyskutować.

                              Dla przykładu:
                              Dział "Piwo - ogólnie" ma swoje wątki (10-11), w których zainteresowani piszą i nie bardzo jest co tu "rozruszać".
                              Dział "Imprezy... etc." w związku z powolnym zanikaniem zainteresowania kolekcjonerów (brak galerii działów kolekcjonerstwa) też miał ograniczoną ilość wątków stale redagowanych. A i tym ostatnim, którzy je prowadzili przestało się chcieć coś pisać. Zresztą forum kapslarzy i FB powoli staje się głównym źródłem informacji dla korzystających z tej sekcji.
                              "Browarnictwo amatorskie", w którym udziela się dosłownie kilku piwowarów nie budzi już takiego zainteresowania co 10 lat temu, bo na piwo.org można dowiedzieć się czegoś szybciej i od większej grupy osób.
                              Właściwie "żyje" tylko dział "Piwo - gdzie", ale też siłami kilku udzielających się osób. Bardzo dobrym źródłem są mapy Pendragona. A "Piwo - konkretnie" zostało pogrzebane dawno temu i dopisanie teraz 2000 piw to dalece spóźniona decyzja. Zresztą dział ten "ciągnie" zaledwie 2-3 osoby.

                              BTW, forum miało swoich moderatorów przed przenosinami, czyżbyś ich "zwolnił" czy sami odeszli. Nie zgłaszałeś potrzeby do dziś.

                              PS.
                              Aaa i jeszcze jedno. Może ty masz inne filtry, ale na głównej stronie wyświetla się informacja o ilości aktywnych użytkowników. Oscyluje w okolicach 300. Tyle, że ja widzę udzielających się w liczbie 20-25.
                              Last edited by e-prezes; 25-04-2022, 08:25.

                              Comment

                              • Shedao
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 900

                                Cieszy mnie, że ART znowu odwraca kota ogonem i skupia się na rzeczach nieistotnych - jakaś aktywność w temacie jego zaniedbania Browar.bizu jest lepsza od żadnej aktywności <3

                                A skoro już przy tym jesteśmy, to pozwolę sobie wrócić do mojego cyklicznego zajęcia. Że zacytuję samego siebie z początku marca:

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na początku roku dopytywałem:

                                Zatem powtórzę, bo na najważniejsze pytanie nie dostałem odpowiedzi: Arcie, na następne dwa miesiące (styczeń-luty 2022) - jaki jest plan, co będzie przywrócone? Sporo czasu, na pewno coś planujesz, przecież chyba nie olewasz sprawy


                                ...na co oczywiście nie uzyskałem odpowiedzi. Jak widać, czasu było sporo, ale nic nie zostało zrobione. Czyżby jednak ART olewał sprawę?

                                Arcie, zatem - marzec-kwiecień. Znów dwa miesiące. Sporo czasu. Planujesz coś ruszyć może teraz?


                                Jak widać, jednak Art nic nie planował na marzec-kwiecień. Zróbmy zatem małe posumowanie:

                                Co zrobił Art w 2022 w kwestii reanimacji browar.bizu?
                                styczeń - NIC
                                luty - NIC
                                marzec - NIC
                                kwiecień - NIC

                                Nie wygląda to dobrze, prawda? Zupełnie jakby właściciel miał w d... swój twór, prawda? Ale zaraz, może tak nie jest, może po prostu rzeczywiście pierwszy kwartał był ciężki, ale już, już ma w głowie plan na przywrócenie serwisu? Arcie, jak to jest - kolejne dwa miesiące: maj, czerwiec. Jakie plany, co zrobisz?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎