Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • darekd
    replied
    W dziale piwo-konkretnie nie widzę wyszukiwarki tematycznej. Czy przeoczyłem?

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Miałem podobnie z piwo.org i teraz. Fajnie, że jest krok do przodu. Brakuje mi bez zalogowania "what's new!". Nie dzieje się tu aż tak dużo, nie licząc wrzutek nowych piw i było to pomocne.

    Leave a comment:


  • Shedao
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    ciekawe czy będzie mozliwość oceny przez artomat, no i brak galerii i kolekcjonerstwa
    No przecież Art pisał, że wszystko będzie przywracane, tylko po kolei.

    Co do samych zmian: fajnie, że coś się dzieje. Moja pierwsza reakcja to: okropne, nie cierpię, odchodzę! - ale ja tak mam przy każdej zmianie interfejsu na każdym portalu. Zawsze zostaję Trzeba się tylko przyzwyczaić. Będzie dobrze.

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    ciekawe czy będzie mozliwość oceny przez artomat, no i brak galerii i kolekcjonerstwa

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Do starego forum byłem przyzwyczajony, to do nowego chyba też dam radę się przyzwyczaić A starych emotek chyba już nie będzie?
    Last edited by darekd; 25-09-2020, 21:46.

    Leave a comment:


  • SupeR_PiwosZ
    replied
    Stare forum jakoś przyjaźniej wyglądało ale to działa lepiej. ART kupa w pozytywnym tego słowa znaczeniu dobrej roboty. W tematach "zaawansowanej informatyki" jestem typowym "lajkonikiem" ale jakbyś potrzebował pomocy w tym całym bałaganie to chętnie coś podziałam o ile będę w stanie. Póki co przychylę się do uwagi kolegi behegrzmota. Warto by ujednolicić język. Mi też angielski by nie przeszkadzał. Powodzenia w dalszych pracach!

    Leave a comment:


  • behegrzmot
    replied
    Nie żebym narzekał, ale oczy mi krwawią, gdy widzę taki polsko-angielski miszmasz.
    Jak dla mnie całe forum może być po angielsku, byłe faktycznie było całe, a nie poł na pół

    Tak czy siak, fajnie że już nie ma głównej strony, tylko adres browar.biz bezpośrednio wrzuca na forum
    Last edited by behegrzmot; 25-09-2020, 13:28.

    Leave a comment:


  • chechaouen
    replied
    Piwny Dziennik już gdzieś jest tylko nie umiem znaleźć, czy trzeba na niego cierpliwie poczekać?

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    Czy to tak będzie wyglądać jak teraz? Rozumem, że poszczególne działy będą przywracane

    Leave a comment:


  • JAckson
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Tym razem zdaje się przeszło. Teraz tylko dalsza góra pracy z przywróceniem podstawowych funkcjonalności forum i starych działów
    Jasna dupa - ale zmiana. ART, trzymam kciuki za sukces. <stout>

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Tym razem zdaje się przeszło. Teraz tylko dalsza góra pracy z przywróceniem podstawowych funkcjonalności forum i starych działów

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    póki co poległem, jestem w punkcie wyjścia, czyli bez zmian na starym. Próby będę jeszcze podejmował przez weekend. Jeśli nie ten to kolejny.
    Powodzenia!

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    póki co poległem, jestem w punkcie wyjścia, czyli bez zmian na starym. Próby będę jeszcze podejmował przez weekend. Jeśli nie ten to kolejny.

    Przepraszam, tematy poboczne kiedy indziej
    Last edited by ART; 18-09-2020, 11:19.

    Leave a comment:


  • Cooper
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
    W 100 KB oczywiście można się zmieścić ale mamy rok 2020 i technika poszła do przodu.
    Nie mówię o ogromnych rozmiarach czy wadze pliku, ale zwiększenie w galerii choćby do 800x800 px i 250 czy nawet (o zgrozo) 500 KB z pewnością poprawiła by wizualną cześć serwisu.
    Dokładnie. Jeśli już to obciążają serwer kilobajty a nie piksele. 100 kB to faktycznie obecnie bardzo mało jak na zdjęcie ale mimo to można w tej jakości wrzuścić całkiem pożądne. Gorzej z formatem czyli pikselami. Te obecne ograniczenia są już archaiczne i 800 czy 1000 px szerokości lub wysokości powinno być chyba dobrym upgrate'm strony.
    Wiem to z praktyki sam jako współprowadzący stronę ze zdjęciami/skanami.

    Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie strony browar.biz to u mnie niestety nadal bez zmian. Po prostu cały czas stronę wyświetla mi jako niezbyt bezpieczną (czerwone Not Secure na pasku) a od czasu do czasu by w ogóle wejść na stronę muszę dodatkowo kliknąc jakieś potwierdzenia że zgadzam się na ryzyko.
    Mam nadzieję że to co planuje w poście powyżej Art, poprawi sytuację choć nawet jeśli nie to i tak będę logować się tak jak mam ostatnio. Za duże uzależnienie
    Last edited by Cooper; 17-09-2020, 09:44.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Akcja prawdopodobnie zacznie się dzisiaj po godz. 15:00, może ale nie musi potrwać do niedzieli.
    • Serwis i wszelkie usługi będą na kilka godzin zupełnie niedostępne, będą zapewne pojawiać się dziwne komunikaty w przeglądarkach i nie tylko.
    • Potem prawdopodobnie na pewną chwilę dostępne w trybie tylko do przeglądania na starym serwerze,
    • wtedy oby wszystko poszło jak należy w nowym miejscu z wgraniem danych.
    • jak tylko okaże się że podstawowe usługi działają, to nowy adres zostanie puszczony do propagacji (ha, coś wspólnego z piwowarstwem ) w DNSach, może to potrwać od kilku minut do kilku dni zanim łączenie się ze stroną będzie kierowało na właściwy serwer.

    A jeśli coś pójdzie nie tak, to wracamy du punktu wyjścia.

    w razie W, proszę pisać na
    b r o w a r b i z @ g m a i l . c o m

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎