Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

    Znowu wróciła mi ta ikonka! To tak samoistnie, czy może pierwsza oznaka jakiejś zmiany?
    Zapłaciłem premiuma i... zniknęła Tam gdzie była zostały tylko ikony "cytat" i ewentualnie "edycja". Widzę "lajowania" ale, nie mam tej opcji... Też tak macie?

    Ja myślę, że jedna sprawa to popularność tego typu miejsc. Wiadomo spada, ale moim zdaniem nie zniknie. Bo jest m.in. możliwość przeglądania starych postów i łatwego ich wyszukiwania.
    A druga sprawa podejście Admina, które jest takie jakie jest... Szkoda, bo masa ludzi tworzyło to miejsce.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Poszliście na spacer do tego samego lasu?
    My wszyscy w nim błądzimy.


    Każde forum ma swoje lepsze i te schyłkowe dni (o których wyżej wspomniano). Wiele z nich jeszcze działa, choć ruch (czytaj: posty) są sporadyczne. Każdy z użytkowników ma świadomość, że jest to niszowe medium i o rozwoju nikt nie marzy. Nie wierzę, że ART to zamknie, więc fidoangel nie prowokuj. Odkąd ART przedstawił plan finansowy, było jasne, że tylu płatników nie będzie.

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Byłem dziś w nastroju kontemplacyjnym. Poszedłem do lasu i znalazłem ukryty między drzewami cmentarz. Omen. Jak nic.
    A zamknij to w cholerę, zakop, przyklep, kwiatki zasadź...niech się (Cię) nie męczy. Omen? Amen.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Poszliście na spacer do tego samego lasu?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

    Znowu wróciła mi ta ikonka! To tak samoistnie, czy może pierwsza oznaka jakiejś zmiany?
    czyli dupa

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja miałem przez jakiś czas ikonkę "like", ale już jej nie mam.
    Znowu wróciła mi ta ikonka! To tak samoistnie, czy może pierwsza oznaka jakiejś zmiany?

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi

    czyli dupa?
    Czemu? Ja dostrzegam promyk nadziei... jest spadkobierca?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Byłem dziś w nastroju kontemplacyjnym. Poszedłem do lasu i znalazłem ukryty między drzewami cmentarz. Omen. Jak nic.
    czyli dupa?

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Byłem dziś w nastroju kontemplacyjnym. Poszedłem do lasu i znalazłem ukryty między drzewami cmentarz. Omen. Jak nic.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Musiałem pomyśleć, bo ni w ząb nie wiem do czego "pijesz".
    Nie wiem co chce/nie chce Slavoy, ale sugerował, że go browar.biz już mało obchodzi, więc nie wiem czy będzie chętny robić cokolwiek. Nawet prostego.
    Ja powtórzę - na b.biz jest tak mało tekstów, że nie ma co tu moderować. A rozruszanie trupa to nie łatwa sprawa. I niewielu się udało.
    Last edited by e-prezes; 26-04-2022, 20:03.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    ART, ale tu nie ma co moderować. Moderować a rozruszać to dwie różne kwestie. Nikt za forumowiczów nie będzie pisać. I sam ze sobą dyskutować.
    Ja prdl. Niech Slavoy zrobi to co jest takie proste.

    Leave a comment:


  • beerek62
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi

    Drogi ARTcie, jeśli mogę coś doradzić to olej bazę piw bo o nich można sobie poczytać gdzie indziej.
    NAJPIERW uruchom kolekcjonerstwo z galeriami birofiliów, bo tego nie ma gdzie indziej!
    DP prowadziła znikoma ilość użytkowników, a zdjęcia etykiet, kapsli, kufli i innych rzeczy oglądała większość odwiedzających to forum.

    No i może się okazać, że z tym byłoby mniej roboty niż z bazą piw

    Może patrzę na to przez pryzmat moich zainteresowań, ale zgadzam się w zupełności z Latarnikiem . Przypuszczam a właściwie to jestem pewny, że nie nie tylko mnie ale i dużo większej liczbie forumowiczów tego właśnie najbardziej brakuje. Kapslarze i waflarze mają swoje fora i katalogi. Pozostali kolekcjonerzy korzystali właśnie z działu "kolekcjonerstwo" choćby tylko po to, żeby zobaczyć jakie pokazały się nowości, jak datować dany artefakt lub zobaczyć, czego mi jeszcze w kolekcji brakuje. W internetach tego nie ma. Sam miałem (mam) skromny udział w budowaniu tego działu i bardzo żałuję, że nie mogę tego kontynuować.
    Last edited by beerek62; 25-04-2022, 17:14.

    Leave a comment:


  • Shedao
    replied
    Cieszy mnie, że ART znowu odwraca kota ogonem i skupia się na rzeczach nieistotnych - jakaś aktywność w temacie jego zaniedbania Browar.bizu jest lepsza od żadnej aktywności <3

    A skoro już przy tym jesteśmy, to pozwolę sobie wrócić do mojego cyklicznego zajęcia. Że zacytuję samego siebie z początku marca:

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
    Na początku roku dopytywałem:

    Zatem powtórzę, bo na najważniejsze pytanie nie dostałem odpowiedzi: Arcie, na następne dwa miesiące (styczeń-luty 2022) - jaki jest plan, co będzie przywrócone? Sporo czasu, na pewno coś planujesz, przecież chyba nie olewasz sprawy


    ...na co oczywiście nie uzyskałem odpowiedzi. Jak widać, czasu było sporo, ale nic nie zostało zrobione. Czyżby jednak ART olewał sprawę?

    Arcie, zatem - marzec-kwiecień. Znów dwa miesiące. Sporo czasu. Planujesz coś ruszyć może teraz?


    Jak widać, jednak Art nic nie planował na marzec-kwiecień. Zróbmy zatem małe posumowanie:

    Co zrobił Art w 2022 w kwestii reanimacji browar.bizu?
    styczeń - NIC
    luty - NIC
    marzec - NIC
    kwiecień - NIC

    Nie wygląda to dobrze, prawda? Zupełnie jakby właściciel miał w d... swój twór, prawda? Ale zaraz, może tak nie jest, może po prostu rzeczywiście pierwszy kwartał był ciężki, ale już, już ma w głowie plan na przywrócenie serwisu? Arcie, jak to jest - kolejne dwa miesiące: maj, czerwiec. Jakie plany, co zrobisz?

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    ART, ale tu nie ma co moderować. Moderować a rozruszać to dwie różne kwestie. Nikt za forumowiczów nie będzie pisać. I sam ze sobą dyskutować.

    Dla przykładu:
    Dział "Piwo - ogólnie" ma swoje wątki (10-11), w których zainteresowani piszą i nie bardzo jest co tu "rozruszać".
    Dział "Imprezy... etc." w związku z powolnym zanikaniem zainteresowania kolekcjonerów (brak galerii działów kolekcjonerstwa) też miał ograniczoną ilość wątków stale redagowanych. A i tym ostatnim, którzy je prowadzili przestało się chcieć coś pisać. Zresztą forum kapslarzy i FB powoli staje się głównym źródłem informacji dla korzystających z tej sekcji.
    "Browarnictwo amatorskie", w którym udziela się dosłownie kilku piwowarów nie budzi już takiego zainteresowania co 10 lat temu, bo na piwo.org można dowiedzieć się czegoś szybciej i od większej grupy osób.
    Właściwie "żyje" tylko dział "Piwo - gdzie", ale też siłami kilku udzielających się osób. Bardzo dobrym źródłem są mapy Pendragona. A "Piwo - konkretnie" zostało pogrzebane dawno temu i dopisanie teraz 2000 piw to dalece spóźniona decyzja. Zresztą dział ten "ciągnie" zaledwie 2-3 osoby.

    BTW, forum miało swoich moderatorów przed przenosinami, czyżbyś ich "zwolnił" czy sami odeszli. Nie zgłaszałeś potrzeby do dziś.

    PS.
    Aaa i jeszcze jedno. Może ty masz inne filtry, ale na głównej stronie wyświetla się informacja o ilości aktywnych użytkowników. Oscyluje w okolicach 300. Tyle, że ja widzę udzielających się w liczbie 20-25.
    Last edited by e-prezes; 25-04-2022, 08:25.

    Leave a comment:


  • Latarnik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

    ..sprawa związana z bazą piw, którą najpierw trzeba ruszyć, przenieść, naprawić, odbudować a potem zajmować się edycją tematów (które są powiązane z bazą piw). .
    Drogi ARTcie, jeśli mogę coś doradzić to olej bazę piw bo o nich można sobie poczytać gdzie indziej.
    NAJPIERW uruchom kolekcjonerstwo z galeriami birofiliów, bo tego nie ma gdzie indziej!
    DP prowadziła znikoma ilość użytkowników, a zdjęcia etykiet, kapsli, kufli i innych rzeczy oglądała większość odwiedzających to forum.

    No i może się okazać, że z tym byłoby mniej roboty niż z bazą piw


    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎