Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oceny piw / ARTomat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Oj tam odmowa. Plan działania dot. ARTomatu jest przygotowany, "tylko" trzeba go wdrożyć.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      W ocenach piw brakuje mi zakładanego stylu. Są podstawowe dane, czyli ekstrakt i alkohol, ale nie da się po tym sklasyfikować piwa. dość często w ocenach pojawia się zdanie, że "jak na ten styl..." czegoś jest za mało lub za dużo. W nazwach piw dość rzadko pojawia się nazwa stylu. Uważam, że w nagłówku, obok danych, powinna się też pojawić nazwa stylu. Łatwiej mi jest wtedy odnieść opisy do teorii.

      Comment

      • tieroo
        Member
        • 05-2010
        • 46

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        W ocenach piw brakuje mi zakładanego stylu. Są podstawowe dane, czyli ekstrakt i alkohol, ale nie da się po tym sklasyfikować piwa. dość często w ocenach pojawia się zdanie, że "jak na ten styl..." czegoś jest za mało lub za dużo. W nazwach piw dość rzadko pojawia się nazwa stylu. Uważam, że w nagłówku, obok danych, powinna się też pojawić nazwa stylu. Łatwiej mi jest wtedy odnieść opisy do teorii.
        Bardzo dobry pomysł. Ponadto pozwoli przeszukiwac baze wg stylów.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Jest przy opisie piwa taki parametr, jak "Gatunek"; inna sprawa, czy to co tam jest, niesie jakąś konkrteną informację ze sobą…
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • robert19r20
            Member
            • 10-2010
            • 78

            pytanie może głupie ale jak ocenić konkretne piwo z ARTomatu? gdzie jest ta funkcja, jak jej użyć? dzięki za pomoc

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              Jak wejdziesz na na konkretne piwo to zaraz na górze pod jego danymi (dokładnie pod gatunkiem) masz 4 ikony. Wciśnij tę z lewej strony (jak na nią najedziesz wyświetli się napis "Dodaj opis i ocenę tego piwa!).
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • robert19r20
                Member
                • 10-2010
                • 78

                dziekuje, życie stało się prostsze

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  Opakowanie: Zwykły kufel w barze , niezbyt ładny . [4]
                  (źródło)

                  Ładny kufel albo nie decyduje o 1/6 oceny piwa... Czy tylko mnie wydaje się, że system "oceny" na browar.bizie jest patologiczny i nienormalny? Piwo lane, więc co użytkownik ma oceniać: czy kredą na tablicy ładnie napisano nazwę piwa, czy kufel podany przez knajpę jest ładny czy nie, a może ma ocenić urodę podającej kelnerki?

                  Jak tak to ma wyglądać, może lepiej przestać udawać, że ARTomat jest choćby szczątkowo miarodajny i wywalić wszelkie liczby, bo tylko mylą przy czytaniu.

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                    (źródło)

                    Ładny kufel albo nie decyduje o 1/6 oceny piwa... Czy tylko mnie wydaje się, że system "oceny" na browar.bizie jest patologiczny i nienormalny? Piwo lane, więc co użytkownik ma oceniać: czy kredą na tablicy ładnie napisano nazwę piwa, czy kufel podany przez knajpę jest ładny czy nie, a może ma ocenić urodę podającej kelnerki?

                    Jak tak to ma wyglądać, może lepiej przestać udawać, że ARTomat jest choćby szczątkowo miarodajny i wywalić wszelkie liczby, bo tylko mylą przy czytaniu.
                    A gdzie żeś to wyczytał, że ocena za opakowanie to 1/6 oceny?
                    Jest to TYLKO jeden z sześciu elementów oceny. Zresztą każdy z nich ma odpowiedni przelicznik mający różny wpływ na końcową ocenę.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Opakowanie ma 5% wagi. czyli minimalna ocena dodaje 0,05 punkta do oceny całkowitej, maksymalna - 0,25. Ocena opakowania nie jest obowiązkowa. Jeśli piję w pubie i nie znam etykiety daję neutralne 3-4 oceniając np nazwę.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                        (źródło)

                        Ładny kufel albo nie decyduje o 1/6 oceny piwa... Czy tylko mnie wydaje się, że system "oceny" na browar.bizie jest patologiczny i nienormalny? Piwo lane, więc co użytkownik ma oceniać: czy kredą na tablicy ładnie napisano nazwę piwa, czy kufel podany przez knajpę jest ładny czy nie, a może ma ocenić urodę podającej kelnerki?

                        Jak tak to ma wyglądać, może lepiej przestać udawać, że ARTomat jest choćby szczątkowo miarodajny i wywalić wszelkie liczby, bo tylko mylą przy czytaniu.
                        O ile dobrze pamiętam, jest to 1/20 wagi oceny.

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Opakowanie ma 5% wagi. czyli minimalna ocena dodaje 0,05 punkta do oceny całkowitej, maksymalna - 0,25. Ocena opakowania nie jest obowiązkowa. Jeśli piję w pubie i nie znam etykiety daję neutralne 3-4 oceniając np nazwę.
                          A to przepraszam, nie wiedziałem. Nie ma takiej informacji w widocznym miejscu.

                          W każdym razie, uważam, że w przypadku piw lanych dochodzi i będzie dochodzić do sytuacji po części śmiesznych, a po części dziwnych. Jeśli to tylko 5% oceny to trudno, dobrze, że nie ma większego wpływu na ocenę.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Derbeth Wyświetlenie odpowiedzi
                            (źródło)

                            Ładny kufel albo nie decyduje o 1/6 oceny piwa... Czy tylko mnie wydaje się, że system "oceny" na browar.bizie jest patologiczny i nienormalny? Piwo lane, więc co użytkownik ma oceniać: czy kredą na tablicy ładnie napisano nazwę piwa, czy kufel podany przez knajpę jest ładny czy nie, a może ma ocenić urodę podającej kelnerki?

                            Jak tak to ma wyglądać, może lepiej przestać udawać, że ARTomat jest choćby szczątkowo miarodajny i wywalić wszelkie liczby, bo tylko mylą przy czytaniu.
                            Tak, system jest patologiczny bo użytkownicy są patologiczni mając piwo ustawione za wysoko w życiowych priorytetach

                            Dla mnie opakowanie to nie tylko etykieta ale ja też jestem patologiczny bo kiedyś za sam fakt, że oceniane piwo było lane z beczki dawałem minimum 4,5

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              Odkopię temat, ale naszło mnie takie pytanie - czy można w ARTomacie oceniać wielokrotnie to samo piwo? Poszczególne warki potrafią się diametralnie różnić, ale dotychczas pisałem po prostu komentarz, jeśli piwo wcześniej już oceniłem. Nie wiem, czy są jakieś techniczne/etyczne przeciwwskazania do oceniania piw ponownie w systemie? Niektóre browary, za przeproszeniem, schodzą na psy*, więc stare oceny mają tylko wartość historyczną, a nie poznawczą. Tak tylko pytam, nie bijcie


                              * Zmian w drugą stronę raczej nie zanotowałem. Niestety.

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Nowa ocena podmienia ocenę wcześniejszą.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎