Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oceny piw / ARTomat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #76
    No nie do końca.
    A pszeniczniak podany w zwykłym kuflu? Jak dla mnie to faux pas. I juz krecha za opakowanie. Tak jakby Ci ktoś podał szampana w musztardówce
    A firmowy kufelek lub szklaneczka? +
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #77
      A gdyby tak w profilu każdy mógł ustawić swoje wagi, a serwer przeliczał by składowe w momencie wyświetlania strony...
      (Jeśli ktoś nie rozumie o co mi chodzi to niech zobaczy dowolną tabelę na top10.chip.pl)
      Tylko to by pewnie mocno obciążyło serwer.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #78
        jerzy napisał(a)
        A gdyby tak w profilu każdy mógł ustawić swoje wagi, a serwer przeliczał by składowe w momencie wyświetlania strony...
        (Jeśli ktoś nie rozumie o co mi chodzi to niech zobaczy dowolną tabelę na top10.chip.pl)
        Tylko to by pewnie mocno obciążyło serwer.
        Moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł z nastepującego względu:
        oceny umieszczane na forum, mimo, że bardzo subiektywne, są moim zdaniem raczej dla innych użytkowników niż dla nas samych. W związku z tym powinniśmy dążyć do maksymalnej prostoty przekazu, sygnału dla innych jakie piwo jest dobre, a jakie mniej. Wprowadzenie indywidualnych wag dla każdej składowej oceny wprowadziłoby według mnie za dużo zamieszania i niejasności (dwie liczbowo takie same oceny, były by w rzeczywistości dwoma zupełnie różnymi "odczuciowo") a chyba nie o to chodzi.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #79
          jerzy napisał(a)
          A gdyby tak w profilu każdy mógł ustawić swoje wagi, a serwer przeliczał by składowe w momencie wyświetlania strony....

          Wówczas oceny były by zupełnie nie miarodajne i nie porównywalne.
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • Kemp
            Senior
            • 03-2002
            • 357

            #80
            Nareszcie mogę wziąźć udział w dyskusji, pierwsza próba nie powiodła się.
            Moja skala ocen :
            1. Barwa : 5 - jest to rzecz gustu
            2. Piana : 20 - po prostu musi być dla mnie jeden z najważniejszych wyznaczników dobrze zrobionego piwa.
            3. Nasycenie : 15 - istotnie wpływa na walory smakowe
            4. Zapach : 20 - aromat
            5. Smak : 40 - to jest najważniejsze dla piwosza, nie marka, nie opakowanie, ale właśnie smak.

            Pod dyskusję poddałbym następujące kwestie:
            1. Wprowadzić podział na kategorie w oparciu o zawartość ekstraktu. Każdy się ze mną zgodzi, że nie można porównywać piwa o Blg 8 z mocną piętnastką. A przecież taki "cieniaczek" też może być całkiem niezłym piwkiem.
            2. Można się zastanowić przy ocenie smaku, nad podkategorią: "goryczka",
            3. I wreszcie na koniec proponuję wprowadzić jednolite zasady polewania piwa do szkiełka w celu oceny piany. Czasami dziwią mnię wypowiedzi forumowiczów o tym parametrze, piwa które znam i piję regularnie pienią się jak "wściekłe", a w ocenach niektórych piana szybciutko zanika.
            Jak na pierwszy raz po kaskaderskich wyczynach samochodowych już mi wystarczy
            Kemp

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #81
              Czy coś się dzieje w tej sprawie?
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #82
                na razie dzieje się niewiele. zmiany jednak nastąpią. nie mogę jednak podać konkretnej daty.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #83
                  Mam pytanko, czemu z globalnych ocen poznikały oceny piw z browarów juz nieczynnych?
                  Nie mogę znależć np ocen piw Somy swoim profilu, a szkoda bo zajmowała miejsce najwyżej ocenionego piwa. Czy trzeba je było usuwać, a nie mozna by było zostawić "na pamiątkę?
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #84
                    nie zostały usunięte. są niewidoczne tak jak i piwa na rynku z nieczynnych browarów które je wyprodukowały.

                    na razie jest to w ten sposób uczynione w przyszłości będzie też archiwum ocen piw, których już nie ma z nami.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #85
                      posiadam jeszce w zapasach piwo z Męckiej Woli, czy niemożliwe jest juz dodanie oceny tego piwa?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #86
                        becik napisał(a)
                        posiadam jeszce w zapasach piwo z Męckiej Woli, czy niemożliwe jest juz dodanie oceny tego piwa?
                        Dobre pytanie, bo też chciałem dodać ocenę.
                        Ogólnie usuwanie z listy piw które można dostać uważam za cokolwiek chybiony pomysł, z całym szacunkiem dla Arta

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #87
                          Twilight_Alehouse napisał(a)
                          Dobre pytanie, bo też chciałem dodać ocenę.
                          Ogólnie usuwanie z listy piw które można dostać uważam za cokolwiek chybiony pomysł, z całym szacunkiem dla Arta
                          co do oceny to ocene mozna dodać, żal że oceniane piwka z zamknietych browarów poznikały z zakładki PIWO przy profilu, moim zdaniem powinny tam zostać, jak do tej pory najwyżej przeze mnie ocenionym piwkiem był porter z Somy a teraz jakis Gambrynus a ja chcę dalej mieć portera z Somy
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Mistrzu
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 750

                            #88
                            becik napisał:
                            ...żal że oceniane piwka z zamknietych browarów poznikały z zakładki PIWO przy profilu, moim zdaniem powinny tam zostać...
                            Zgadzam się w 1100%. Ten "błąd" w działaniu BORWARU.BIZ będzie szczególnie uciążliwy w przypadku piw z Browaru Królewskiego. Co zrobisz ART z piwami, które będzie warzyła Warka z etykietami KRÓLEWSKIE? Dodasz do listy piw z Warki?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #89
                              zasugeruj lepsze rozwiązanie i do tego zgodne ze stanem faktycznym :/
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • peter_1000
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 583

                                #90
                                A ja mam następujący, acz bardzo ważki problem:

                                W wypadku, kiedy browar zmieni diametralnie parametry piwa (np. tak jak Okocim Harnasia poprawiał) czy jest możliwa ponowna ocena poczyniona przez tego samego autora, czy takoważ będzie też przez naszego przesympatycznego (to wcale nie wazelina ) administratora usuwana?
                                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎