Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    co decyduje o tym, że browar z którego wypiłem np 1 litr piwa znajduje się 5 miejsc niżej niż inny z którego wypiłem również 1 litr

    pytam z czystej ciekawości
    bo nie moge doszukać się jakiejś prawidłowości
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      Też kiedyś się zastanawiałem nad kolejnością przy tej samej ilości , ale nie doszukałem się reguły

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        Dziennik a zarazem ranking jest w domyśle ustawiony liczbę sztuk spożytego piwa (opakowanie) a nie na litry jak postulował to kiedyś kol.Biermann. Możesz to samemu zmienić w ustawieniach DP. I zaręczam ciebie, że będziesz miał wtedy pełną jasność
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          ja nie pytam sie o sytuacje gdzie jest tyle samo sztuk, tylko tyle samo litrów - przeczytaj dokładnie zanim coś odpowiesz
          Last edited by Sokół83; 10-12-2006, 10:16.
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19177

            dokładnie. u mnie (gdy prowadziłem DP) tak samo. ilościowo tyle samo, litrowo tyle samo, cenowo inaczej, ale logiki tym w żadnej (ani alfabetycznej, ani stopniowania wydanej kasy).
            Last edited by e-prezes; 10-12-2006, 10:23.

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              Obojętnie czy chodzi o kolejność wg litrów czy sztuk. Nie możemy doszukać sie reguły mówiącej co decyduje o kolejności w rankingu browarów, przy tej samej ilości wypitego piwa ( sztuk lub litrów , a nawet tej samej ilości obu parametrów).
              Dla przykładu kilka browarów z których wypiłem po 2 piwa 0,5 l.
              Tyskie 0.63% 2 0.00 1.00
              Braniewo 0.63% 2 2.19 1.00
              Kasztelan 0.63% 2 2.38 1.00
              Kormoran 0.63% 2 3.98 1.00
              Fortuna 0.63% 2 6.00 1.00
              Janów Lubelski 0.63% 2 1.79 1.00
              EB 0.63% 2 4.88 1.00
              Dlaczego Tyskie jest w tym przypadku pierwsze , Fortuna piąta , a EB ostatnie ?

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                Nasuwa mi się tylko skojarzenie, że przy takich samych ilościach kolejność jest ustalana według statystyk globalnych.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23811

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                  co decyduje o tym, że browar z którego wypiłem np 1 litr piwa znajduje się 5 miejsc niżej niż inny z którego wypiłem również 1 litr

                  pytam z czystej ciekawości
                  bo nie moge doszukać się jakiejś prawidłowości
                  nie ma żadnej ustalonej reguły. prawdopodobnie kolejność w tym miejscu uzależniona jest najbardziej od kolejności wprowadzanych wpisów do dziennika, ale szczerze powiedziawszy nie chce mi się tego sprawdzać bo zajmowane miejsce i tak jest poniekąd "ex-aequo" w takim przypadku. W każdym bądź razie Tyskie nie jest na pierwszym miejscu dlatego że zamieściło reklamę kalendarza na BrowarBizie
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    Nasuwa mi się tylko skojarzenie, że przy takich samych ilościach kolejność jest ustalana według statystyk globalnych.
                    Teoretycznie jest to możliwe , ale czy globalnie EB byłoby niżej od Braniewa , Fortuny, czy Janowa ?
                    Ważną i potwierdzoną wiadomością jest natomiast to, że zamieszczanie reklam nie ma wpływu na kolejność browarów w DP

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Po wpisaniu do dziennika pierwszego w tym roku piwa w ilości 0,25l otrzymałem w statystykach taki oto wynik: piwa ogółem - 1; piwa dziennie - 1,08; litry ogółem - 0,25; litry dziennie - 0,27
                      Dodanie drugiego piwa, w tej samej ilości podwoiło te wyniki. Może ma to związek z tym że liczba dni wynosi zero, ale czy jeden podzielone przez zero może dać 1,08, a dwa podzielone przez zero 2,15?
                      Last edited by kibi; 01-01-2007, 22:29.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        jeśli dobrze pamiętam na staystyki ma jeszcze wpływ godz wpisu
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          A u mnie od chyba dwóch tygodni same zera.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Ja mam taki dość rewolucyjny postulat:
                            jestem za "spłaszczeniem" browarów do grup browarnianych (przynajmniej tam, gdzie nie da się zidentyfikować na 100% ) - np. Perła zamiast Perła-Lublin i Perła-Zwierzyniec; Grupa Żywiec zamiast Żywca, Leżajska, Warki, EB, Kujawiaka (Zamkowy póki co można by zatrzymać, bo chyba zachowuje pewną autonomię) etc.
                            Czy nam się to podoba czy nie koncerny (i koncerenki) produkują tam gdzie im się to opłaca i jest to na tyle ekonomicznie uzasadnione (mniejsze koszty transportu, długie serie produkcyjne na wydajniejszych liniach itp), że pewnie się to już nie zmieni...
                            Po ostatnim Zlocie padł mit o tym, że można poznać gdzie jest warzone piwo z Perły, więc na dziś "wiem, że nic nie wiem"...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23811

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                              A u mnie od chyba dwóch tygodni same zera.
                              coś jest na rzeczy, widocznie coś spartoliłem w kodzie podsumowującym. zajmę sie tym zaraz.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Po wklepaniu piw noworocznych coś się ruszyło, ale nie wszystko.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎