Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plakat porterowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    Plakat porterowy

    będąc w Oleśnicy Pezet pytał się mnie o możliwość wydruku plakatu o takiej treści jak zamieściłem w dyskusji o porterowych koszulkach ( http://www.browar.biz/forum/showpost...4&postcount=19 ) celem umieszczenia owego plakatu w zaznajomionych knajpkach).

    Zasugerowałem że można zrobić wydruk na zwykłm papierze ksero a3/a2 (oczywiście w tym przypadku w wersji z odwróconymi kolorami) - i to akurat każdy chętny mógłby sobie zrobić na miejscu, więc sprawa jest całkiem prosta. Ale pomyślałem że może chętnych byłoby więcej i chciałem zrobić pobieżne rozeznanie w cenach druku plakatów żeby wykonać to może bardziej profesjonalnie.

    Ale że na takim druku się nie znam kompletnie i nie wiem jakie parametry obrać (papier - rodzaj, gramatura, mat/połysk; foliowanie: mat/połysk; rozmiar [A2 myśle byłby ok]), to chciałbym prosić osoby zajmujące się drukiem o wskazówki w tym względzie.

    Zatem jako że nie znam parametrów na jakich się oprzeć, to robiąc taką wstępną kalkulację w pewnym ogólnodostępnym kalkulatorze rozpiętość cen dla 250 szt. (mniej się chyba już nie opłaca) waha się
    od ~200zł (a3, 1 kolor, 150g kreda połysk, bez foliowania)
    do ~650zł (a2, 1 kolor, 150g kreda połysk, foliowanie jednostronne połysk). Widać więc że zakres jest duży. Nie wiem też czy te ceny nie są przesadzone. Tak więc proszę o uwagi i te związane z technicznym aspektem jak i komentarze tych którzy mieliby co z takim plakatem pożytecznego zrobić lub chcieliby partycypować w kosztach
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Nadal jestem sprawą zainteresowany .
    Na druku też się nie znam więc poczekam na fachowe komentarze.
    Last edited by pezet; 06-11-2006, 13:53.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Bynio
      Member
      • 08-2006
      • 45

      #3
      Można zrobić taniej takie ilości drukarką cyfrową (oczywiście w zaprzyjaźnionej firmie). Dziś mam urlop ale jutro dowiem się o dokładne koszty (również w druku offsetowym). Ma się rozumieć, że pracuję w zaprzyjaźnionej firmie.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #4
        O, to miło mi słyszeć. W naszym przypadku martwi mnie nieco duża połać czerni. Jeśli chodzi o liczbę plakatów, to pewnie wystarczyłoby nam spokojnie 50 sztuk, ale jak sprawdzałem ww. ofertę to taka ilość kosztowałaby prawie tyle co i 250.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Bynio
          Member
          • 08-2006
          • 45

          #5
          Generalnie drukarnie liczą sobie za pierwszy 1000 szt. bez względu na to czy jest to 50 czy 950 szt. (choć zdarzają się wyjątki). Jeśli chodzi o dużą ilość czerni to nie powinno być z tym problemu, można ewentualnie dla lepszej czytelności powiększyć czcionkę. Jeżeli jutro nie będę miał urwania głowy w pracy to wydrukuję jeden plakat na próbę ( tu proszę o zgodę ART'a na wykorzystanie Jego własności) Będzie to plakat w formacie A3 tylko nie wiem jaki mamy papier na stanie

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #6
            zgoda udzielona Projekt jest przygotowany wektorowo oczywiście, na forum jest w formacie "uniwersalnym". Z góry dziękuję za pomoc.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Bynio
              Member
              • 08-2006
              • 45

              #7
              Dziękuję za zgodę i poproszę to "wektorowo" bo z jpg nie dam rady. Nie wiem może na e-mail z profilu? I przepraszam, że zamiast zebrać w jednym poście to się tak rozpisuję.

              Comment

              • Bynio
                Member
                • 08-2006
                • 45

                #8
                Plakat wydrukowany w formacie A3( w zasadzie dwie sztuki - każda na innym papierze). Jutro wyślę do ART'a, bo dzisiaj nie zdążyłem na pocztę.

                Comment

                • pezet
                  Improwizator
                  • 03-2006
                  • 481

                  #9
                  Czy coś się ruszyło w sprawie plakatów?
                  „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                  Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                  Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #10
                    Bynio w trybie ekspresowym wykonał to co zaoferował - za co bardzo mu i w tym miejscu dziękuję. Natomiast ja jestem trybie zeroczasowym i stąd się nie za bradzo tu odzywałem. Postaram się na dniach coś w tej sprawie zdecydować.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎