Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pogrubiamy ceny w sklepie browaru

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Chyba dałeś zły przykład, akurat w Niemczech działają prężnie i są zarazem bardzo dobrze zaopatrzone "Gatrank-i", które działają nawet w małych miasteczkach.
    Może i tak, tyle, że mój ojciec takiego nie potrafił znaleźć. Zresztą nie chodzi tylko piwo, chodzi takze o resztę asortymentu. Z kolei przyznasz, że wybór piwa w Plusie czy Aldim jak na Niemcy nie jest imponujący.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
      Pytanie czy uważasz, że jeśli sklep osiedlowy padnie, to będziesz mógł jeżdzić do hipermarketu tylko raz na 2 tygodnie? Pewnie nie. A gdzie kupisz najpotrzebniejsze rzeczy?

      Zauważ, ze tak podchodząc do sprawy dojdziemy do takiej paranoi jak jest w Niemczech, gdzie poza hipermarketami i dyskontami nie ma innych sklepów. Kiedyś poprosiłem ojca, zeby mi przywiózł jakieś piwo z Reichu jak przy okazji będzie. Przywiózł mi piwo "hergestelt fur Plus", myślę, ze nie chciałbyś mieć do wyboru tylko Docka, Rogera czy innego Krugera oraz Carlsberg, Tyskie, Lech i Warka, bo to się sprzedaje. Są rejony kraju, ze Pilsner Urqell to jest ekstrawagancja - w dyskontach go jeszcze nie widziałem.
      Uważam, że wyprawy do hipermarketów tylko po podstawowe rzeczy w mojej sytuacji byłyby bez sensu, podobnie jak kupowanie wszystkiego w sklepie na przeciwko i likwidacja wszystkich hipermarketów. Nie jestem aż tak biedny żeby jeździć po chleb i margarynę do dużego sklepu ani tak głupi żeby wszystko kupować w sklepie osiedlowym.
      A to, dlaczego w niektórych miejscach nie ma żadnych ciekawych piw, to sprawa trochę bardziej skomplikowana.
      Pozdrawiam

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Odpowiem jasno i prosto. Nie kupowałem hurtowo w Biowinie, gdyż chyba nie chcą mi sprzedawać swoich produktów jako konkurencji bo wielokrotne zamówienia nie doszły do skutku. Wężyki które są na sklepie posiadam w ilości 1 sztuka z pompką oraz 2 sztuki wężyka bez pomki. Pochodzą one z likwidowanego stoiska winiarskiego z krakowskiego sklepu ogrodniczego, bo tam nie szły. Znajomy poprosił mnie o sprzedanie ich, by nie wyrzucać.

        Dokładam wszelkich starań by ceny w sklepiku były jak najniższe. I nie mam takich marż na słód i chmiel jak BA na przykład. Przykład wężyków jest jednorazowym przypadkiem 3 sztuk towaru.

        Proszę schować zażenowanie. Nie ograbiam nikogo. Jeżeli chcesz któryś z wężyków to ci go gratis prześlę. Podaj adres na PW. Nie jestem wrednym kapitalistą. Koniec. Kropka.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #19
          Już lepiej bądz wrednym kapitalistą niż uczciwym socjalistą


          "Tylko ludzie wyznający otwarcie kult forsy są względnie uczciwi" W. Łysiak
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pijak
            Senior
            • 10-2002
            • 170

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            Odpowiem jasno i prosto. Nie kupowałem hurtowo w Biowinie, gdyż chyba nie chcą mi sprzedawać swoich produktów jako konkurencji bo wielokrotne zamówienia nie doszły do skutku. Wężyki które są na sklepie posiadam w ilości 1 sztuka z pompką oraz 2 sztuki wężyka bez pomki. Pochodzą one z likwidowanego stoiska winiarskiego z krakowskiego sklepu ogrodniczego, bo tam nie szły. Znajomy poprosił mnie o sprzedanie ich, by nie wyrzucać.

            Dokładam wszelkich starań by ceny w sklepiku były jak najniższe. I nie mam takich marż na słód i chmiel jak BA na przykład. Przykład wężyków jest jednorazowym przypadkiem 3 sztuk towaru.

            Proszę schować zażenowanie. Nie ograbiam nikogo. Jeżeli chcesz któryś z wężyków to ci go gratis prześlę. Podaj adres na PW. Nie jestem wrednym kapitalistą. Koniec. Kropka.
            Schlangbaum nie irytuj się dobry handlowiec musi umieć zachowywać spokój. Biowin jest zainteresowany sprzedażą każdemu. Jeśli robiłeś zamówienia przez sklep internetowy, to nie dziwię się że nie doszły do skutku. Mnie też się nie udało, więc zadzwoniłem do handlowca i dokonałem zamówienia telefonicznie. To działa znacznie lepiej. Jak wcześniej wspomniałem przy zakupie powyżej 500 PLN otrzymuje się minimum 15% rabatu(do dalszej odsprzedaży). Dobrze jest też troche ponegocjować, zwłaszcza że rozwijając swój sklep możesz się stać stałym klientem.

            Dziękuję bardzo za ofertę przesłania wężyka, wybacz ale nie skorzystam, jako że mam już obydwa wzory w swojej fermentacyjnej kolekcji.
            Nie jesteś wrednym kapitalistą, jedynie początkującym handlowcem

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pijak
              Jeśli robiłeś zamówienia przez sklep internetowy, to nie dziwię się że nie doszły do skutku.
              Zamawiałem telefonicznie a nawet byłem w siedzibie firmy. Nie mam do Ciebie żalu za Twoją krytykę bo podjąłeś ważny temat. Temat ten z mojej strony zakańczam bo muszę iść paczki do wysyłki pakować na jutro rano

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #22
                Był kiedyś wątek na temat cen w Bierhalle. Niby coś innego ale wnioski podobne.
                Podstawowym celem działalności Bierhalle, podobnie jak sklepu Shlangbauma nie jest zrobienie dobrze forumowiczom, lecz osiągnięcie pewnego zysku. Jeśli można to ze sobą połączyć tym lepiej, ale nie jest to warunek konieczny.
                Z kolei nabywca ma wolny wybór, jeśli uważa, że coś nie jest warte swojej ceny, może nie kupować. Natomiast podliczanie czyichś zysków, na zasadzie " ale skubany, chce się na nas dorobić" uważam za nieeleganckie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć konkurencyjny interes i też kosić tę grubą kasę .

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pijak
                  Art mogłbyś się na ten temat wypowiedzieć?
                  Oczywiście że mogę Ale nie jako operator sklepu @piwowar.biz, o tym już napisał Shlangi i myślę że rozwiał wszelkie wątpliwości.

                  Mogę co najwyżej wspomnieć o tym, że zamówianie w Biowinie to loteria. Nawet będąc w siedzibie firmy, nie wiadomo czy coś się da zakupić (piszę o zakupach hurtowych lub do dalszej odsprzedaży).

                  Ja "krojenie" odczytuję jako okradanie - i czuję się także lekko zażenowany drogi Pijaku *
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                    Podstawowym celem działalności Bierhalle, podobnie jak sklepu Shlangbauma nie jest zrobienie dobrze forumowiczom, lecz osiągnięcie pewnego zysku. Jeśli można to ze sobą połączyć tym lepiej, ale nie jest to warunek konieczny.
                    Tak i trudno, żeby się Shlangie z ceny każdego produktu na forum tłumaczył
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      Nie jestem wrednym kapitalistą. Koniec. Kropka.
                      Ja nie mówię Shlangbaum, żebyś był wrednym, ale jednak jak nie będziesz kapitalistą, to przykro mi, ale za czas niedługi nie będziemy mieli sklepu piwowar.biz. Niestety.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Pijak
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 170

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        Oczywiście że mogę Ale nie jako operator sklepu @piwowar.biz, o tym już napisał Shlangi i myślę że rozwiał wszelkie wątpliwości.

                        Mogę co najwyżej wspomnieć o tym, że zamówianie w Biowinie to loteria. Nawet będąc w siedzibie firmy, nie wiadomo czy coś się da zakupić (piszę o zakupach hurtowych lub do dalszej odsprzedaży).

                        Ja "krojenie" odczytuję jako okradanie - i czuję się także lekko zażenowany drogi Pijaku *
                        Ja z zakupów w Biowinie mam same dobre wspomnienia. Wszystkie zamówienia składałem u pani Izabeli Jażdżewskiej może u niej spróbuj.

                        Ja słowo "krojenie" odczytuję dokładnie tak samo, tyle że sklepik głównie sam siebie będzie kroił, gdyż bardzo łatwo jest takimi nieprzemyślanymi kulfonikami cenowymi zrazić klientów do sklepu(zwłaszcza tych, którzy wyznają zdrowe podejście do zakupów-czyli kupują tam gdzie taniej).
                        Szczerze mówiać między bajki kładę deklaracje niektórych "dyskutantów z urzędu" że to ekonomia nie ma racji, deklarujących że wlaśnie tak jest dobrze by u nas ceny były wyższe(oczywiście tylko wybranych "promocyjnych" produktów). Może po prostu założyć dla nich specjalne konto na składanie darowizn na rozwój serwisu, wtedy będą mogli udowodnić swoje prawdziwe zaangażowanie, a nie tylko bić pianę i generować posty

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pijak
                          Może po prostu założyć dla nich specjalne konto na składanie darowizn na rozwój serwisu, wtedy będą mogli udowodnić swoje prawdziwe zaangażowanie, a nie tylko bić pianę i generować posty
                          A o Premium Użytkownikach słyszałeś?
                          Tyle, tylko, ze mi nie chodziło o serwis browar.biz jako taki, ale o sklep piwowar.biz, który jest prowadzony przez Shlangbauma. I teraz tak, jak nie będzie na tym zarabiał, to być może przez jakiś czas pociagnie ten wózek, ale jeśli bedzie miał dokładać do biznesu, to przykro mi, ale nie wróże mu długiej działalności.

                          "Zdrowe podejście do zakupów-czyli kupują tam gdzie taniej" powoduje tak niezdrowe sytuacje jak wyzysk pracowników Biedronki, czy mycie wędlin z Constaru. No, ale o tym konsumenci raczą zapominać. Niedawno czytałem wynik sondażu, w stylu "czy opinia o sieci sklepów, mówiąca o tym, że wyzyskuje się tam pracowników ma dla Ciebie znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych" - jakieś 60 czy 70% powiedziało, ze nie. No bo to takie polskie (a może takie ludzkie) użalać się nad losem drobnych sklepikarzy, czy pracowników Biedronki, ale zakupy robić tam gdzie "codziennie niskie ceny". Niestety, ale niskie ceny nie biorą się od wujka z Ameryki, tylko trzeba gdzieś obciąć koszty.

                          Abstrahuję tu już w zupełności od faktu, że w wielu wypadkach niska cena = niska jakość. I możesz tu napisać, ze wężyk jest taki sam w Biowinie jak i w piwowarze.biz. Spoko, ale już chmiel mozna sprzedać świeży, albo zleżały. Po co Shlangbaum rozdaje chmiel w promocji czy sprzedaje go za pół darmo. Przecież mógłby napisać, chmiel super cena, taniej nie znajdziesz. Kto będzie bardziej dociekliwy, to się moze zapyta z którego roku itd, ale większość podejrzewam łyknie "promocję" - przecież najważniejsze są niskie ceny.
                          Last edited by kopyr; 23-11-2006, 09:11.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Maggyk
                            Szara Adminiscjencja
                            • 05-2004
                            • 5615

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pijak
                            Ja z zakupów w Biowinie mam same dobre wspomnienia. Wszystkie zamówienia składałem u pani Izabeli Jażdżewskiej może u niej spróbuj.

                            Ja słowo "krojenie" odczytuję dokładnie tak samo, tyle że sklepik głównie sam siebie będzie kroił, gdyż bardzo łatwo jest takimi nieprzemyślanymi kulfonikami cenowymi zrazić klientów do sklepu(zwłaszcza tych, którzy wyznają zdrowe podejście do zakupów-czyli kupują tam gdzie taniej).
                            Szczerze mówiać między bajki kładę deklaracje niektórych "dyskutantów z urzędu" że to ekonomia nie ma racji, deklarujących że wlaśnie tak jest dobrze by u nas ceny były wyższe(oczywiście tylko wybranych "promocyjnych" produktów). Może po prostu założyć dla nich specjalne konto na składanie darowizn na rozwój serwisu, wtedy będą mogli udowodnić swoje prawdziwe zaangażowanie, a nie tylko bić pianę i generować posty
                            Aleś się czepił Pijaku.
                            Konto dla tych dyskutujących i wspierających serwis już jest - jakbyś nie zauważył część z nich jest Premium Użytkownikami i w ten sposób finansowo wspierają rozwój serwisu.
                            Shlangie wyjaśnił już jak to jest, iż na te wymienione przez Ciebie towary ma takie ceny, jak ma - ot koledze chciał przysługę zrobić. Dobre serce ma chłopak. Nie rozumiem o co tyle krzyku - wolny rynek mamy i pozwól Shlangiemu decydować jakie towary i po jakich cenach będzie sprzedawał w swoim sklepie. A ty jak nie chcesz to nie kupuj - twoje prawo. Nie sądze żeby Shlangbaum zraził do sklepu kogokolwiek - na większość produktów "codziennego" warzelniczego użytku ma niskie ceny.
                            A z tym biciem piany to chyba powinieneś się zastanowić kto tu bije pianę.........
                            Last edited by Maggyk; 23-11-2006, 09:19.
                            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                            Piwo domowe -
                            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                            Reklama w BROWARZE
                            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                              "Zdrowe podejście do zakupów-czyli kupują tam gdzie taniej" powoduje tak niezdrowe sytuacje jak wyzysk pracowników Biedronki, czy mycie wędlin z Constaru. No, ale o tym konsumenci raczą zapominać. Niedawno czytałem wynik sondażu, w stylu "czy opinia o sieci sklepów, mówiąca o tym, że wyzyskuje się tam pracowników ma dla Ciebie znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych" - jakieś 60 czy 70% powiedziało, ze nie. No bo to takie polskie (a może takie ludzkie) użalać się nad losem drobnych sklepikarzy, czy pracowników Biedronki, ale zakupy robić tam gdzie "codziennie niskie ceny". Niestety, ale niskie ceny nie biorą się od wujka z Ameryki, tylko trzeba gdzieś obciąć koszty.
                              Dziwi mnie Twoje podejście. Masz pretensje do biednych ludzi (bo tacy robią zakupy w Biedronce) że chcą kupować tanio...
                              to chyba nie jest dobry na dyskusję na temat "robienie zakupów a moralność i sumienie Polaków"

                              Comment

                              • Pijak
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 170

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                                Aleś się czepił Pijaku.
                                Konto dla tych dyskutujących i wspierających serwis już jest - jakbyś nie zauważył część z nich jest Premium Użytkownikami i w ten sposób finansowo wspierają rozwój serwisu.
                                Shlangie wyjaśnił już jak to jest, iż na te wymienione przez Ciebie towary ma takie ceny, jak ma - ot koledze chciał przysługę zrobić. Dobre serce ma chłopak. Nie rozumiem o co tyle krzyku - wolny rynek mamy i pozwól Shlangiemu decydować jakie towary i po jakich cenach będzie sprzedawał w swoim sklepie. A ty jak nie chcesz to nie kupuj - twoje prawo. Nie sądze żeby Shlangbaum zraził do sklepu kogokolwiek - na większość produktów "codziennego" warzelniczego użytku ma niskie ceny.
                                A z tym biciem piany to chyba powinieneś się zastanowić kto tu bije pianę.........
                                Całą moja wypowiedź do której się odnosisz jest skierowana do Arta. Jak słusznie zauważyłaś Schlangbaum swoje już powiedział(nic dodać nic ująć). Nie dokońca więc rozumiem czemu powtarzasz innych argumenty ubierając je w inne słowa. Czyżbyś nie zdażyła zaistnieć wczoraj w dyskusji?(to apropos bicia piany...)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎