Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo roku 2007 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • atheus
    Member
    • 10-2006
    • 67

    #31
    W kategorii debiuty brakuje Złotych Lwów Ambera. No chyba że wcześniejszą wersję z nalewaków i wersję butelkową potraktowano jako jedno to nie zgłaszam zastrzeżeń

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Jak napisałem, MY jako piwosze, możemy oceniać zgodność ze stylem. Wg większości z nas - Cork nie jest Stoutem - ale nie ze względu na proces produkcyjny, bo tego nie jesteśmy w stanie obejrzeć, a na podstawie własnych odczuć. Producent twierdzi jednak że jest to stout (chcesz czy nie, dał temu wyraz na etykiecie, ponadto nie napisał że to dolna fermentacja, co by mogło wskazywać na sprzeczność) i my co najwyżej możemy dać temu piwu pałę za niezgodność ze stylem.
      Kiper kiedyś na jednym piwie napisał Bock Beer, a w bazie występuje jako "jasne mocne"
      na Okocimiu Pszenicznym też nigdzie nie jest napisane, że nie jest robiony w Polsce - a jakby nie patrzeć nazwa Okocim sugeruje polski browar

      trza by zagadać do Czesa, może by zrobił analizę chemiczną piwa - wtedy by się wszystko wyjaśniło na 100%
      Last edited by Sokół83; 13-01-2008, 15:22.
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • bartekpawel
        Senior
        • 08-2001
        • 138

        #33
        "Piwa specjalne (13) [PR06: 8]
        (zawiera ciekawe piwa nie pasujące do innych kategorii konkursowych)"

        brak Ciechana Miodowego.
        www.kasperskysklep.pl

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #34
          A jeszcze nikt nie zauważył, że piszecie w przeterminowanym temacie?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #35
            Ciechan Miodowe jest w aromatyzowanych.

            (Ta informacja nie jest przeterminowana )
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika atheus Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie wiem jak się ma sprawa z Okocim Pszeniczne. Dostępne było, fakt że bardzo ograniczone terytorialnie (w Trójmieście nie uświadczyłem), więc chyba powinno się pojawić na liście.
              Temat rzeczywiście nieaktualny, ale może kolega Atheus będzie szukał odpowiedzi. Piwa Okocim Pszeniczne nie ma na liście, bo nie wiadomo, gdzie jest faktycznie warzone, a dużo wskazuje na to, iż nawet nie w Polsce. Jest o tym odpowiedni temat zresztą założony.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • atheus
                Member
                • 10-2006
                • 67

                #37
                Faktycznie temat przeterminowany ale na tą stronę skierował mnie link ze strony głosowania. Niemniej mea culpa

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #38
                  1616 Regina Pszeniczna
                  1776 Regina Pils
                  126 Regina Premium Pils
                  1630 Regina Red House

                  1184 Jurand Mocne
                  881 Jurand, Bock Beer (Koźlak)
                  1640 Jurand, Heban
                  1283 Jurand, Dublin
                  1186 Jurand, Premium
                  1798 Jurand, Mazurskie Mocne
                  1841 Jurand, Chiller

                  1589 Północny Super Mocne
                  231 Północny Mocne


                  Dzięki Sokół i Pendragon. Zatem ok, mamy wymienione piwa z 3 upadłych browarów jeszcze jakieś sugestie? Bo widzę że tylko dwie osoby są zainteresowane takim rozwiązaniem (i do tego chcące pomóc w ustaleniu dostępnych na rynku piw). Jeśli zainteresowanie upadłymi aniołami jest takie mizerne (a w porównaniu do sporej liczby osób, które już głosowały - mogę stwierdzić - że jest mizerne) to mam wątpliwości czy zajmować się umarlakami.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #39
                    Ale przecież zawsze można zmienić zdanie i swoich faworytów w plebiscycie przed ostateczną data. Skoro nie ma ich na liście, to trudno by ktoś zagłosował Ale napewno sporo osób odda głos na jurandowego Koźlaka czy Hebana.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #40
                      Ale to było chyba głosowanie testowe, czyż nie? Ja już "zagłosowałem", ale coś niecoś chętnie zmienię, jak już pojawią się "nieboszczycy"...

                      I jeszcze jeden z nich - 128 Regina Mocne
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #41
                        chodzi o to że poza Waszą dwójką (no z Wujciem trójką) która aktywnie popiera swoje racje nikt więcej nie zgłaszał sprzeciwu wobec mojej propozycji. Pomijam Becika i Delvisha bo poza krytyką nie znaleźli chwili na pomoc w ustaleniu listy piw. Formularz jest dostępny ale z prośbą o zgłaszanie uwag dot. listy piw, braków, złego przyporządkowania.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #42
                          Popieram pomysł dodania piw dostępnych na rynku w 2007r z browarów zamkniętych tym.

                          Niestety nic nowego do listy piw 'zamkniętych' już wymienionych przez poprzedników nie dodam, bo nie piłem.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chodzi o to że poza Waszą dwójką (no z Wujciem trójką) która aktywnie popiera swoje racje nikt więcej nie zgłaszał sprzeciwu wobec mojej propozycji.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pomijam Becika i Delvisha bo poza krytyką nie znaleźli chwili na pomoc w ustaleniu listy piw.
                            A nie wpadłeś na myśl ART, że poza jurandowymi: Hebanem i Koźlakiem wymienionymi błyskawicznie przez Pendragona i Starym Krakowem, co do ktorego stwierdziłeś, że sięnim sam zajmiesz przy pomocy e-prezesa, po prostu nie miałem czego dodać? Czy głos krytyczny w dyskusji nie jest aktywnym popieraniem swojej racji? Ile razy można pisać to samo?
                            Czy w końcu wiadomo czy piwa z zamkniętych browarów będą uwględniane w plebiscycie?
                            Last edited by delvish; 19-01-2008, 11:50.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pomijam Becika i Delvisha bo poza krytyką nie znaleźli chwili na pomoc w ustaleniu listy piw.
                              czy to co poniżej napisalem jest krytyką?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tez tego nie rozumiem, powinny być w spisie z prostej przyczyny, jeśli komuś smakowały najbardziej w obrębie danego gatunku i chciałby na nie oddac głos to powienien mieć taką mozliwość. Tym bardziej, że były na rynku w 2007 roku.
                              Co tu się dzieje, ze cokolwiek człowiek nie powie to albo "krytykuje" albo "bije pianę"?
                              Czy wyrażenie jakiejkolwiek opinii to musi być zaraz jedno albo drugie? czy trzeba zamknąć pysk i nic nie pisać żeby nie narazić się tego typu komentarze? Ludzie, co się z Wami dzieje?

                              ART - co skrytykowałem? Rzeczowo i konkretnie, mam nadzieję, ze nie będziesz miał z tym problemów jak i nie masz problemów z nazywaniem "krytyką" wyrażonego sensownie zdania.

                              Jeśli chcesz krytyki to proszę bardzo - tak, zrobiłeś głupotę bo:A- Koźlak z Juranda był produkowany i dostępny w 2007 roku, B - mógł mi najbardziej ze wszystkich kożlaków smakować (mógł nie znaczy musiał). C- nie mogę ewentualnie na niego zagłosować bo Tobie coś nie pasuje.
                              Teraz możesz mi spokojnie napisać, ze krytykuję
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                                A nie wpadłeś na myśl ART, że poza jurandowymi: Hebanem i Koźlakiem wymienionymi błyskawicznie przez Pendragona i Starym Krakowem, co do ktorego stwierdziłeś, że sięnim sam zajmiesz przy pomocy e-prezesa, po prostu nie miałem czego dodać? Czy głos krytyczny w dyskusji nie jest aktywnym popieraniem swojej racji? Ile razy można pisać to samo?
                                Czy w końcu wiadomo czy piwa z zamkniętych browarów będą uwględniane w plebiscycie?
                                Becik, proponuję zerknąć do definicji "krytyki" - niedługo szukając: jest to "analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości". Krytyka nie bywa tylko negatywna. I ponieważ nie zgadzaliście się Ty i Delvish z moim rozwiązaniem - słusznie użyłem określenia waszych stanowisk mianem krytyki.

                                Delvish - pozostał - Żnin, Vifling oraz Goch, tak więc możesz się spokojnie jeszcze wyżyć (choć nie ukrywam, że już trochę za późno) wszak któreś z piw owych browarów były dostępne oficjalnie na rynku - w tym Żnin, do marca ubiegłego roku warzył piwo. Niestety nie wiem jakie i oczekiwałem że Wy jako postulujący umożliwienie wyboru piw z nieczynnych browarów mi w tym pomożecie. W końcu jeżeli mają być jedne piwa uwzględnione (Regina, Jurand, Północny) to tak samo w imię konsekwencji powinny być uwzględnione piwa ze wspomnianych przeze mnie browarów.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎