Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo roku 2007 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #46
    Żnin, Vifling oraz Goch - skoro nikt ich nie zgłasza, to albo ich nie uwzględniać wogóle, albo przyjać do konkursu wszystkie piwa z ostatnio aktywnego tu asortymentu. Kończmy te spory i zaczynajmy oficjalne głosy, o! Przecież dodanie ich do konkursu i tak nie wypaczy ogólnych wyników
    Last edited by Pendragon; 19-01-2008, 18:31.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      W końcu jeżeli mają być jedne piwa uwzględnione (Regina, Jurand, Północny) to tak samo w imię konsekwencji powinny być uwzględnione piwa ze wspomnianych przeze mnie browarów.
      Gdybym mógł potwierdzić ci którekolwiek piwo z zamkniętych browarów, które nie zostało wcześniej potwierdzone to możesz być pewny że zrobiłbym to. Jeżeli nikt nie potwierdził piw z innych zamkniętych browarów to należy je potraktować tak samo jak piwa z czynnych browarów, które nie zostały potwierdzone. Proste.
      Last edited by delvish; 19-01-2008, 19:24.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        1616 Regina Pszeniczna
        1776 Regina Pils
        126 Regina Premium Pils
        1630 Regina Red House

        1184 Jurand Mocne
        881 Jurand, Bock Beer (Koźlak)
        1640 Jurand, Heban
        1283 Jurand, Dublin
        1186 Jurand, Premium
        1798 Jurand, Mazurskie Mocne
        1841 Jurand, Chiller

        1589 Północny Super Mocne
        231 Północny Mocne


        Dzięki Sokół i Pendragon. Zatem ok, mamy wymienione piwa z 3 upadłych browarów jeszcze jakieś sugestie? Bo widzę że tylko dwie osoby są zainteresowane takim rozwiązaniem (i do tego chcące pomóc w ustaleniu dostępnych na rynku piw). Jeśli zainteresowanie upadłymi aniołami jest takie mizerne (a w porównaniu do sporej liczby osób, które już głosowały - mogę stwierdzić - że jest mizerne) to mam wątpliwości czy zajmować się umarlakami.

        Moim zdaniem browary powyzsze nie produkowały piwa w roku 2007 i nie powinniśmy na piwa z nich głosować. Moze nalezy wyłonić najlepsze piwo z unieruchomionych browarów w specjalnej grupie?
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
          Moim zdaniem browary powyzsze nie produkowały piwa w roku 2007...
          To jest stwierdzenie faktu czy opinia?
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            To jest stwierdzenie faktu czy opinia?
            Stwierdzenie dotyczy Juranda i Reginy . Suwałki dogorywału w 2007 r.
            Last edited by Krzysztof; 19-01-2008, 20:34.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #51
              Nie wiem jak było dokłądnie, ale wydaje się, że jeszcze w pierwszym kwartale 2007 Jurand jeszcze produkował. Świadczą o tym wiadomości publikowane na tym forum.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #52
                Nie wiem jak było dokładnie, ale wydaje się, że jeszcze w pierwszym kwartale 2007 Jurand jeszcze produkował. To już szybciej właśnie Połnocny nie nadaje się do przyłaczenia do plebiscytu, bo ostatnia warka była uwarzona w październiku 2006. Opieram się wyłącznie na wiadomościach dostępnych na tym forum
                Last edited by Pendragon; 19-01-2008, 20:47.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #53
                  Tu chyba bardziej chodzi o fakt czy piwa były dostępne w 2007 r, a właściwie czy miały termin spożycia okreslony na 2007r. Jeśli w 2007r były "w terminie" to moim zdaniem powinny byc ujęte w Plebiscycie.

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie wiem jak było dokładnie, ale wydaje się, że jeszcze w pierwszym kwartale 2007 Jurand jeszcze produkował. To już szybciej właśnie Połnocny nie nadaje się do przyłaczenia do plebiscytu, bo ostatnia warka była uwarzona w październiku 2006. Opieram się wyłącznie na wiadomościach dostępnych na tym forum
                    Z tego co ja wiem to Jurand ugotował ostatnia warkę we wrześniu 2006 r.
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Z tego co ja wiem to Jurand ugotował ostatnia warkę we wrześniu 2006 r.
                      Ja mam w lodówce jurandowskiego koźlaka z datą ważności 2.11.2007, więc wygląda na to, że później też warzyli. Niezależnie jednak od tego, który z nas ma rację, piwo to było dostępne na rynku w roku 2007
                      Poszukuję

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z tego co ja wiem to Jurand ugotował ostatnia warkę we wrześniu 2006 r.
                        Tylko, że w tym plebiscycie wyznacznikiem nie jest data gotowania, a przydatności do spożycia.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tu chyba bardziej chodzi o fakt czy piwa były dostępne w 2007 r, a właściwie czy miały termin spożycia okreslony na 2007r. Jeśli w 2007r były "w terminie" to moim zdaniem powinny byc ujęte w Plebiscycie.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          w tym plebiscycie wyznacznikiem nie jest data gotowania, a przydatności do spożycia.
                          Zgadzam się z przedmówcami
                          Poszukuję

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #58
                            Też uważam, że decydujaca jest data przydatności oraz dostępność. Moja wypowiedź była reakcją na twierdzenia Krzysztofa optującego za brakiem tych piw. ARCie czas już chyba zakończyć ten wątek

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • MarcinMM
                              Member
                              • 06-2007
                              • 43

                              #59
                              dalczego niema Barleya stronga do wyboru w piwach mocnych?

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinMM Wyświetlenie odpowiedzi
                                dalczego niema Barleya stronga do wyboru w piwach mocnych?
                                jest w pierwszej kategorii. trudno orzec ile ma ekstraktu, bo producent nie podaje informacji na opakowaniu. Ponieważ deklarowana zaw. alkoholu jest zwykle dość wysoka u tego producenta to wskazuje na dość słabowitego stronga
                                Last edited by ART; 21-01-2008, 23:57.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎