Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Komentarze do konkursu: Relacja z wakacyjnej (piwnej) podróży

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Komentarze do konkursu: Relacja z wakacyjnej (piwnej) podróży

    Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie: Relacja z wakacyjnej (piwnej) podróży

    Tutaj proszę o ewentualne pytania lub sugestie dot. konkursu
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    A dlaczego jest ograniczenie w liczbie zdjęć skoro dwie pierwsze relacje mają bardziej obfitą dokumentację fotograficzną niż dopuszczalne regulaminowo 10 sztuk?
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      A dlaczego jest ograniczenie w liczbie zdjęć skoro dwie pierwsze relacje mają bardziej obfitą dokumentację fotograficzną niż dopuszczalne regulaminowo 10 sztuk?
      Bo dwie pierwsze będą zdyskwalifikowane i wygra trzecia.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        ograniczenie jest po to żeby nikt mi nie przysłał 100 sztuk, tylko wybrał najciekawsze zdjęcia - jeśli takiego ograniczenia bym nie podał jestem pewien że bym utonął pod natłokiem fotografii. Jeśli uważasz że np. 2 dodatkowe zdjęcia są koniecznym uzupełnieniem to nie widzę przeszkód by zdjęć było np. 12.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          ograniczenie jest po to żeby nikt mi nie przysłał 100 sztuk, tylko wybrał najciekawsze zdjęcia - jeśli takiego ograniczenia bym nie podał jestem pewien że bym utonął pod natłokiem fotografii. Jeśli uważasz że np. 2 dodatkowe zdjęcia są koniecznym uzupełnieniem to nie widzę przeszkód by zdjęć było np. 12.
          10-12, a 30 robi wielką różnicę, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Moim zdaniem konkurs przez to był "zdziebko" niesprawiedliwy.
          Wcześniej myślałem, żeby coś opisać ale:
          1) zdjęć np samych browarów z wyjazdu gdzieś tam jest ok. 20 + inne piwne - uznałem, że nie będę wybiórczy ani nie będę minimalistą
          2) większość zdjęć jest w galerii więc uznałem, że bezsensem jest wrzucać to samo jeszcze raz - chociażby, żeby nie zapychać serwera
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            a brałeś w nim udział?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              a brałeś w nim udział?
              nie, ale komentuję zgodnie z tematem
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                nie, ale komentuję zgodnie z tematem
                Czyli robisz to, co tygrysy lubią najbardziej
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • ada13
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 128

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  10-12, a 30 robi wielką różnicę, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Moim zdaniem konkurs przez to był "zdziebko" niesprawiedliwy.
                  Wcześniej myślałem, żeby coś opisać ale:
                  1) zdjęć np samych browarów z wyjazdu gdzieś tam jest ok. 20 + inne piwne - uznałem, że nie będę wybiórczy ani nie będę minimalistą
                  2) większość zdjęć jest w galerii więc uznałem, że bezsensem jest wrzucać to samo jeszcze raz - chociażby, żeby nie zapychać serwera
                  Marudzisz, oddałeś swój głos na relację, która nie ma z piwem wiele wspólnego, nie opisuje żadnego miejsca, gdzie jest piwo, a jej tytuł wprowadza czytających w błąd. Takich relacji oczekiwałeś?
                  Jeżeli zdarzy mi się napisać jeszcze jakąś relację (w co wątpię), to będę wrzucała inne zdjęcia do relacji i inne do galerii, mam ich zawsze mnóstwo .

                  A w momencie pisania relacji,na BB jeszcze nie było żadnego konkursu pod tym hasłem.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ada13 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Marudzisz, oddałeś swój głos na relację, która nie ma z piwem wiele wspólnego, nie opisuje żadnego miejsca, gdzie jest piwo, a jej tytuł wprowadza czytających w błąd. Takich relacji oczekiwałeś?
                    Jeżeli zdarzy mi się napisać jeszcze jakąś relację (w co wątpię), to będę wrzucała inne zdjęcia do relacji i inne do galerii, mam ich zawsze mnóstwo .

                    A w momencie pisania relacji,na BB jeszcze nie było żadnego konkursu pod tym hasłem.
                    hm, hm, hm - nie czuję się zbytnio komfortowo czytając Twój komentarz - o co właściwie chodzi? Co sprawiło że "wątpisz"? Poza tym piwo bezalkoholowe też jest piwem, nie rozumiem tu akurat uderzenia w stronę Grzebera i jego relacji.
                    Last edited by ART; 29-09-2008, 21:58.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • ada13
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 128

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      hm, hm, hm - nie czuję się zbytnio komfortowo czytając Twój komentarz - o co właściwie chodzi? Co sprawiło że "wątpisz"? Poza tym piwo bezalkoholowe też jest piwem, nie rozumiem tu akurat uderzenia w stronę Grzebera i jego relacji.
                      Chyba nie o komfort tu chodzi, a o piwo .
                      Piwo bezalkoholowe jest piwem jeśli jest w nim alkohol. Takie z zawartością 0% piwem nie jest i ma się do piwa jak sztuczny kwiat do prawdziwego.

                      lub
                      yoyo.pl réunit des informations et annonces. Nous espérons que vous y trouverez les informations que vous recherchez !


                      Tytuł relacji wprowadza czytelnika w błąd, bo jak widać w Iranie nie ma piwa i tyle.
                      I odnoszę się tu do relacji Grzebera jedynie pod względem merytorycznym.

                      Wcale tak nie zwątpiłam w sens pisania i jak pokonam wewnętrznego lenia, to pewnie kiedyś coś jeszcze skrobnę na temat piwnych wyjazdów .

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Powiedzmy sobie szczerze, że podane źródła nie są wyroczniami w tej sprawie. Można się z tym spierać lub nie, ale piwo bezalkoholowe jest piwem, jeśli tylko powstało w głównej mierze z wody, słodu, chmielu i przeszło proces fermentacji - mozna oczywiście powołać się idąc dalej na pierwotne zapisy Reinheithsgebot tyle że wtedy jeszcze się okaże, że w Polsce mało kto produkuje piwo

                        Sposobów na osiągniecie w efekcie piwa "bezalkoholowego" jest kilka, jedne dają w efekcie piwo o bardzo niskiej zawartości alk. inne niemal kompletnie go eliminują. Są to kosztowne zabiegi, jednak nie można odbierać takim produktom nazwy "piwo" i dlatego uważam że niesłusznie się oburzasz na udział relacji Grzebera w konkursie.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • ada13
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 128

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                          (...) dlatego uważam że niesłusznie się oburzasz na udział relacji Grzebera w konkursie.
                          Za dalekie wnioski wyciągasz . Ja nie oburzam sie na udział tej relacji w konkursie, ale jej tytuł jest mylący i powinien raczej brzmieć: "Na piwo do Iranu? Chyba raczej nie!" czy "Na piwo do Iranu? Tak, ale bezalkoholowe!".

                          Nic nie poradzę, że płyn który ma skład podobny do piwa i 0% alkoholu, dla mnie piwem nie jest i nie będzie.

                          Mało uważny czytelnik może wziąć sobie ten tytuł za pewnik i pojechać w poszukiwaniu piwnych doznań ... .

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ada13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chyba nie o komfort tu chodzi, a o piwo .
                            Piwo bezalkoholowe jest piwem jeśli jest w nim alkohol. Takie z zawartością 0% piwem nie jest i ma się do piwa jak sztuczny kwiat do prawdziwego.

                            lub
                            yoyo.pl réunit des informations et annonces. Nous espérons que vous y trouverez les informations que vous recherchez !


                            Tytuł relacji wprowadza czytelnika w błąd, bo jak widać w Iranie nie ma piwa i tyle.
                            I odnoszę się tu do relacji Grzebera jedynie pod względem merytorycznym.

                            Wcale tak nie zwątpiłam w sens pisania i jak pokonam wewnętrznego lenia, to pewnie kiedyś coś jeszcze skrobnę na temat piwnych wyjazdów .
                            Jak może byc jakis napój bezalkoholowy a jednoczesnie zawierać alkohol?
                            W krajach arabskich i nie tylko, jest piwo o małej zawartości alkoholu np.0.5-0.4% alkoholu i taka jest informacja na opakowaniach (butelki,puszki).I nikt nie uzywa nazwy bezalkoholowe,skoro zawiera ono alkohol. Natomiast na opakowaniach piwa jest informacja - piwo bezalkoholowe tz.0% alkoholu.
                            Nie wiem czemu w Polsce przyjeła się nazwa, piwo o małej zawartosci alkoholu nazywac bezalkoholowym.Pewnie zwyczajowo.
                            Na tej zasadzie pewnie mozna by napisac prace doktorska -"czy Kalwados jest winem czy kompotem?".

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              kefir np. należy do napojów bezalkoholowych choć małe ilości alkoholu zawiera, mimo to nikt go nie zwie kefirem niskoalkoholowym
                              Last edited by ART; 30-09-2008, 14:06.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎