Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fenetra (Clock), Pavillon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Fenetra (Clock), Pavillon

    Wielki mam problem z tym piwem (w tytule wątku). Otóż w Potštejnie, gdzie Clock ma już dobrych parę lat swój browar jego właściciele zakupili historyczną fabrykę Fenetra i tam warzą nowe piwa pod nową marką. Chodzi o piwa kojarzące się z Belgią - saisony, spontaniczna fermentacja, itd. często dojrzewające w beczkach.
    Piwo, które miałem okazję spróbować to chyba jeszcze warzone było w Clocku (występuje jako Fenetra Projekt), ale głowy nie dam.

    Stylu nie określają (na forach występuje jako saison/farmhouse). Piwo z dodatkiem orkiszu, leżakowane w drewnianych beczkach.
    Alk. 7,9%

    Aromat - klimaty bardzo belgijskie. Kwasowość białego wina, końska derka (stajnia) czyli funky, ale potem jest i delikatna beczka i rozpuszczalnikowe muśnięcie a nawet ciut wanilii. Kalejdoskop aromatów.
    Piana - wysoka, dość trwałą, z dłuższym drobnym kożuszkiem i koronką
    Barwa - cytrynowa, zamglona
    Wysycenie - średnie z żywym, wyższym musowaniem
    Smak - winna kwasowość całkiem wyraźna, ale nie przesadzona, drożdżowa korzenność, beczki nie ma dużo, na finiszu lekka szorstkość. Alkohol niewyczuwalny, minimalnie po czasie rozgrzewa. W ustach zostaje minimalna korzenno-drewniana goryczka z odrobiną cytryny
    Treściwość - pełne, ale całość mocno wytrawna, więc wymyka się klasycznej piwnej skali treściwości.

    Klimaty bardziej lambic/farmhouse niż saison (na ecie górna fermentacja). Projekt pokazuje, że po raz kolejny Clock przełamuje stereotypy o czeskim piwowarstwie. Dadek ostatnio tam był, zatem mam nadzieję, że jego relacja się niebawem pojawi. Bardzo fajny, złożony aromat, a w smaku im dłużej się pije tym bardziej przekonuje. Fajne, z charakterem, kawałek rasowej Belgii całkiem blisko polskiej granicy.

    Pivo vařené s výrazným podílem bio špaldy a vyzrávané v dřevěných sudech.
    Last edited by darekd; 16-02-2022, 23:44.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1100469.JPG
Views:	47
Size:	19,6 KB
ID:	2324887

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎