Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Propozycja usprawnienia w dziale knajpy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Propozycja usprawnienia w dziale knajpy

    Wybierając się do jakiegoś miasta chcielibyśmy wiedzieć w jakich knajpach możemy się napić dobrego piwa. No więc wchodzimy do działu "piwo-gdzie? knajpy" wpisujemy np. Poznań i wyszukiwarka wyrzuca nam 38 lokali z piwem. No i przed nami w najlepszym wypadku jakieś 40 minut szukania - najpierw trza zajrzeć w każdy temat i czytać co tam jest napisane, a potem jeszcze patrzeć na mapę czy lokal jest blisko starówki czy nie.

    Przyszedł mi więc do głowy taki pomysł. Mianowicie aby osoby z danego miasta robiły temat zbiorczy w którym byłyby wymienione lokale gdzie możemy napić się czegoś innego niż Żywiec czy Tyskie. Nie będzie to kosztowało dużo czasu a innym osobom pozwoli go sporo zaoszczędzić. Mógłby od razu istnieć (subiektywny) podział w takim temacie na knajpy w centrum i poza oraz cywilizowane i nie, czyli, np.:
    Starówka i okolice:
    - lokale cywilizowane
    - nazwa lokalu, adres, ewentualnie dodatkowe informacje np. lany Czarnków, leją różne piwa, gł. czeskie itp
    -
    -
    - lokale niecywilizowane
    -
    -
    -
    reszta miasta:
    j.w.

    Oczywiście pojawia się tu problem taki, że np. w Lublinie pewnie żadną rewelacją jest knajpa z Perłą, ale już w takim Rzeszowie może być to ewenement. Ale o tym jakie lokale wrzucać a jakie nie, decydowała by osoba pisząca w owym temacie.

    Takie zbiorcze tematy miałyby jakąś wspólną nazwę np. "....... - dobre knajpy" (albo co innego - tu się można dogadać). Oczywiście takie tematy już istnieją dla wielu miast (i bardzo pomagają) ale mnie chodzi mi o zorganizowanie pewniej akcji - żeby forumowicze z większych miast zebrali się zrobili takie tematy. Żeby ktoś wybierający się do Poznania nie ślęczał godzinę w dziale knajpy tylko wszedł sobie w odpowiedni temat i spisał sobie to co go interesuje.

    Zapraszam do dyskusji
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Dział Piwo Gdzie będzie wyglądał całkiem inaczej, mam nadzieję już w niedalekiej przyszłości. Ma być możliwość wyszukania lokalu ze względu na interesujące nas np. piwo i ma być to połączone ze wskazaniem danego lokalu na mapie. Ma być tam też dużo różnych innych rzeczy. Art nad tym pracuje już od dłuższego czasu, pomysł właściwie zrodził się jakieś dwa, trzy lata temu. Jednakże wymaga to dużego nakładu pracy i czasu. Ale jest bliżej niż dalej.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      jak pisałem w lutym żeby wprowadzić pewien czytelny schemat dla postów opisujących sklepy z piwem, też dostałem odpowiedź, że dział "piwo gdzie" będzie przebudowany i moje sugestie zostaną wzięte pod uwagę - no i minęło ponad pół roku i jest jak było - ani nie ma nowego działu ani moje zalecenia nie zostały przyjęte

      wydaje mi się, że póki dział "piwo-gdzie" nie będzie przebudowany, można by wprowadzić moją propozycję - myślę, że przez ten czas trochę osób na tym skorzysta
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23791

        #4
        Wtedy będziemy jedynie zajmować się wprowadzaniem np. Twoich propozyzji, do tego pouczać Pendragona i spółkę prosząc o stosowanie się do straych i nowych zasad, a głównej roboty nie zrobimy nigdy. Proszę o cierpliwość.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #5
          tyle, że moja propozycja w żaden sposób nie odciąga Cię od przebudowy działu "piwo gdzie" bo, jak napisałem na samym początku, tematy zbiorcze tworzyliby użytkownicy forum z poszczególnych miast
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23791

            #6
            przejrzyj temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=25473

            i powiedz mi czy spełnia Twoje wymagania
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Nie maczałem w tym rąk (ani ust). A Sokoła nie znam, chyba, że wędrownego albo maltańskiego ...
              Proponuję zamianę ról, Wy mnie nie będziecie ciągle przyuczać, a przynajmniej bez niepotrzebnej złośliwości, bo to rodzi odwet a ja w zamian z przyjemnością przyczynię się do rozwoju nowego kształtu "piwo-gdzie". Stoi?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                odnoszę wrażenie, że zupełnie nie wiesz o co mi chodzi, bo wklejasz mi temat, gdzie ludzie piszą że gdzieś w sklepie widzieli przypadkiem jakieś piwo

                postaram się wytłumaczyć obrazowo
                jestem mieszkańcem Łodzi więc wiem gdzie można napić się dobrego piwa, zakładam więc temat: Łódź - dobre knajpy
                i oto jego treść:

                centrum:
                - lokale cywilizowane:
                - Piotrkowska 6, Peron 6 (lane Złote Lwy, Irish, Łódzkie Mocne, Paulaner pszenny, dużo butelkowych z całego świata)
                - Jaracza 45, Bagdad Cafe (lany Żywiec Porter, blisko dworca Fabrycznego)
                - Piotrkowska 102, Łódź Kaliska (lany Żywiec Porter)
                - mordownie:
                - Jaracza 29, Bar Brzdąc (lane Łódzkie Mocne)
                - Tuwima 1, Bar Anna (lany Żywiec Porter, cała GŻ w butelkach)

                i dopóki nie pojawi się nic nowego albo jakiś lokal nie zniknie lub nie zmieni asortymentu nikt nic nie dopisuje

                i jak ktoś przyjeżdża do Łodzi nie musi szukać, kombinować itd. tylko wie od razu gdzie może udać się na piwo jak na przykład Żywca Porter z kija pił wiele razy a Łódzkie Mocnego wcale

                i jak jakiś forumowicz jest jest z Wrocławia czy Poznania też taką listę jest w stanie stworzyć w kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, bo wie dobrze gdzie u siebie w mieście może się napić dobrego piwa
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23791

                  #9
                  Jako że niniejszy temat zamieściłeś w dziale gdzie kierowane są uwagi do mnie i Maggyka względnie innych moderatów w sprawach browarbizowych - uznałem że propozycja jest kierowana właśnie do nas.

                  Nikt Ci nie broni stworzyć takiego tematu z podsumowaniem, gdzie będzie wszystko jak chcesz (uważam, że do czasu - tak pewnie będzie). A jeśli sądzisz że uda się spełnić takie warunki jakie stawiasz bez angażowania do tego moderatora, będę oczywiście wielce rad.
                  Last edited by ART; 25-10-2008, 16:04.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                    i dopóki nie pojawi się nic nowego albo jakiś lokal nie zniknie lub nie zmieni asortymentu nikt nic nie dopisuje
                    I Ty naprawdę w to wierzysz? Ludzie nie potrafią utworzyć tematu wg prostego schematu, a co dopiero dostosowanie się do niedopisywania. Poza tym każdy ma inne spojrzenie na kwestie lokali i ten, który znajdzie się na Twojej liście niekoniecznie może znaleźć się na czyjejś. Kiedyś prawie każde miasto miały osobny temat i w nim były wpisywane lokale zasługujące z jakiegoś powodu na uwagę, po jakimś czasie stało się to na tyle nieczytelne, że konieczne było wprowadzenie takiego rozwiązania, jak teraz i dzielenie tematów. Bo ilu forumowiczów, tyle powodów, by lokal odwiedzić. Nie chcemy wracać do tego co było. A chcemy stworzyć całkiem nową jakość.

                    Pendragonie ja nie będę Ciebie pouczać, jak nie Ty będziesz się stosował do prostych zasad działów. I nic mi nie stoi, bo jestem facetką, a te jak wiadomo nie mają pindola A pomoc się przyda w stosownym czasie. Trzymam za słowo.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                      Nikt Ci nie broni stworzyć takiego tematu z podsumowaniem, gdzie będzie wszystko jak chcesz (uważam, że do czasu - tak pewnie będzie). A jeśli sądzisz że uda się spełnić takie warunki jakie stawiasz bez angażowania do tego moderatora, będę oczywiście wielce rad.
                      Tyle, że w dziale ogólnym Browar.biz » Forum Browaru » Piwo » Piwo - Gdzie » Knajpy / puby polskie
                      , bo umieszczenie tego w podziale na województwa utrudni mi pracę nad nową jakością, a zasady zostały stworzone po to , by mi ją ułatwić.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23791

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie maczałem w tym rąk (ani ust). A Sokoła nie znam, chyba, że wędrownego albo maltańskiego ...
                        Proponuję zamianę ról, Wy mnie nie będziecie ciągle przyuczać, a przynajmniej bez niepotrzebnej złośliwości, bo to rodzi odwet a ja w zamian z przyjemnością przyczynię się do rozwoju nowego kształtu "piwo-gdzie". Stoi?
                        Pendi, uwaga moja była faktycznie ironiczna, ale tylko dlatego że sam stosujesz takie wtręty
                        Last edited by ART; 25-10-2008, 16:22.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          No to ja jeszcze tylko dodam, że uważam Sokół ten pomysł za kompletną stratę czasu. Podpisuję się zresztą pod ostatnim postem Maggyka również.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            A mi brakuje innego rozwiązania, dlatego czekam z niecierpliwością na zmiany, które to mają wprowadzić. A póki ich nie ma, chętnie widziałbym tak zbudowany temat, np.

                            temat: Amber - gdzie można wypić beczkowe?

                            woj. pomorskie
                            1. Gdańsk, ul. Grodzka 16, "Degustatornia": Żywe, Żywe n/f, Złote Lwy, Koźlak
                            2. Gdańsk, ul..... "Bar Oliwski": Żywe
                            3....

                            woj. małopolskie
                            1. Kraków, Kupa3, "Omerta": ....

                            woj....

                            ....

                            Można by też podawać w nawiasie cenę.

                            Osoba, która by dopisywała jakiś kolejny lokal, musiałaby skopiować poprzednią treść i dodać swoją, tak by zawsze była kompletna lista lokali w ostatnim wpisie.
                            Dla każdego browaru osobny temat. Takie zbiorcze opracowanie bardzo by pomogło.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Osoba, która by dopisywała jakiś kolejny lokal, musiałaby skopiować poprzednią treść i dodać swoją, tak by zawsze była kompletna lista lokali w ostatnim wpisie.
                              Dla każdego browaru osobny temat. Takie zbiorcze opracowanie bardzo by pomogło.
                              Tak... i patrzysz na post z ostatniego tygodnia. Lokal występuje z lanym Amberem. Tylko okazuje się, że tak naprawdę Amber był widziany 2 lata temu, ale wszyscy przekopiowują, ten adres. Jednym słowem bez sensu. Pomysł Sokoła też niestety do bani. To są pomysły z o wiele mniej zaawansowanych forów. Tutaj mamy podział na województwa, każdy lokal w osobnym temacie. To są jakieś osiągnięcia.
                              Ludzie bądźmy poważni rzadko w którym mieście jest więcej niż 5 ciekawych lokali. Tak ciężko przejrzeć ostatnie kilka postów z każdego wątku. Przecież nikt nie każe czytać historycznych wpisów.

                              Zresztą chcecie zobaczyć jak to zafunkcjonuje w praktyce, to zamieść taki wątek w dziale ogólnym Piwo-Gdzie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎