Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proszę o pomoc :)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szary1234
    Junior
    • 01-2014
    • 3

    Proszę o pomoc :)

    Witam. Jestem nowy, dlatego witam wszystkich forumowiczów.

    Chcę rozpocząć moja przygodę z domowymi browarkami. Dlatego też na początek chcę zapytać czy to jest dobry wybór jeśli chodzi o sprzęt i czego ewentualnie brakuje w tym zestawie a jest niezbędne żeby produkcja szła tak jak powinna chodzi mi o jakieś wężyki, kraniki itp. Ewentualnie dodatki takie jak ekstrakty słodowe czy może glukoza ? Bardzo proszę o kilka informacji " w pigułce ". forum to kopalnia wiedzy ale i więcej czytam tym większy mętlik mam. Na razie chce korzystać z gotowych puszek z piwem więc zaciery to dla mnie na razie opcja daleka.

    Zestawy startowe Sprzęt / różne Zestaw startowy - PuchMistrz Pro Browar domowy dla początkujących - zawierający bardziej zaawansowane elementy dla większej satysfakcji z warzenia. W zestawie także surowce na Twoje pierwsze piwo (do wyboru)! W skład Puchmistrza Pro wchodzą: pojemnik ferme


    Pozdrawiam Serdecznie
  • kjaros
    Senior
    • 03-2007
    • 377

    #2
    Dołóż do Zaciermistrza Pro - różnica niewielka a gładko przejdziesz na zacieranie.
    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

    Comment

    • Szary1234
      Junior
      • 01-2014
      • 3

      #3
      dziękuję za odpowiedź. Ale tak jak pisałem jeśli chodzi o zaciery to nie mam możliwości się w to bawić mam w domu płytę indukcyjną. Dlatego proszę o ocene zestawu który przedstawiłem.

      Comment

      • gobong
        Senior
        • 04-2005
        • 658

        #4
        Jeśli chcesz z czasem zacząć warzyć zacierając słody podpiszę się pod radą kjarosa, no i jeszcze jakiś gar do zacierania będzie potrzebny. Do zabawy z chmielonymi ekstraktami wystarczą mniejsze naczynia, do warzenia ze słodów na warki 20l będziesz potrzebował gara takiego z 25l minimum.
        Last edited by gobong; 21-01-2014, 15:28.

        Comment

        • gobong
          Senior
          • 04-2005
          • 658

          #5
          Można poniżej 300 PLN kupić garnek elektryczny, sam takiego używam, i problem kuchenki z głowy. Parę lat zacierałem na kuchni elektrycznej z płytą, bez problemy, warki takie 20 litrowe.

          Comment

          • Szary1234
            Junior
            • 01-2014
            • 3

            #6
            Hmm. Może inaczej. Na razie chcę spróbować/ zobaczyć co i jak. nie chcę wydawać 600 zł na sprzęt teraz skoro nie wiem czy załapię " zajawkę " a 200 parę złotych mogę na to przeznaczyć

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎