Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielenie na zimno: Four Finger Jack (APA)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Evel93
    Junior
    • 04-2015
    • 12

    Chmielenie na zimno: Four Finger Jack (APA)

    Witam!

    Mam pewne pytanie dotyczące chmielenia na zimno brewkita- chodzi konkretnie o BULLDOG Craft Four Finger Jack (American Pale Ale).

    Do zestawu dołączony jest chmiel w granulacie (Zeus i Centennial- po 50g każdego).
    Mam jeszcze w zapasie 30g Citry, lubię mocno aromatyczne APA, ale czy to nie będzie przesada?

    Instrukcja podaje:
    "W 4 dniu fermentacji otwórz saszetkę lub saszetki z chmielem i włóż woreczek na 10 minut do 250 ml gotującej się wody. Następnie wlej zagotowaną wodę i saszetkę z chmielem do fermentora na pozostałe dni fermentacji. Jeśli chcesz uzyskać mocniejszy aromat, dodaj chmiel wraz zagotowaną wodą do fermentora w oostatnich 2 dniach fermentacji".

    Dziś mija 4 dzień, więc zapodałem saszetkę z Centennialem,wg instrukcji a Zeusa chciałem dodać 2 dni przed butelkowaniem. Jednak zastanawiam się czy nie dodać go przy okazji przelewania na cichą, a na ostatnie dnii fermentacji dowalić 30g Citra. Jakiego można się spodziewać efektu? Czy można "przechmielić" piwo chmieleniem na zimno? Czy te 130g nie będzie za dużo? Gęstość początkowa 20 litrów brzeczki wynosiła 13,3 BLG.

    Z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam!
    MÓJ BLOG
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Spoko, 130 gramów na zimno to nie jest przesada.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Evel93
      Junior
      • 04-2015
      • 12

      #3
      I może być jak pisałem 50g zeusa przy przelaniu na cicha a 30g Citry 2 dni przed butelkowaniem?
      MÓJ BLOG

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Daj wszystko od razu.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Evel93
          Junior
          • 04-2015
          • 12

          #5
          Tak zrobię, ale dopiero przy przelewaniu na cichą, aby już nie otwerać fermentora. Dzięki za informacje.
          MÓJ BLOG

          Comment

          • Evel93
            Junior
            • 04-2015
            • 12

            #6
            Cuda-wianki... Najpierw na burzliwej nie "bulkało" nic a nic, ale piana była solidna, węc pomyślałem że nieszczelny fermentor.Po 7 dniach z 13 blg miałem 3, po przelaniu na cichą po 3 dniach mam koło 1 BLG. Nie wiem o co chodzi Infekcja?
            Last edited by Evel93; 04-05-2015, 21:11.
            MÓJ BLOG

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Nalej do szklanki i wypij, się okaże co i jak.

              I poczytaj jak się zachowują brewkity, u mnie w stopce masz linki, takie na początek
              Last edited by fidoangel; 04-05-2015, 21:30.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎