Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to legalne?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
    ... Dlatego w podchodach skarbówka vs piwowarzy stawiam w ciemno na tych ....drugich.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    ... Z tym się zgadzam. Za okupacji można było dostać kulę w łeb za produkcję i handel i jakoś "bimber, szklanka" nie za bardzo to ukróciło proceder.
    Powiedzcie to Romanowi Klusce i właścicielom JTT. Pamiętajcie, że aby przystąpić do procedury odwoławczej, najpierw trzeba zapłacić nałożoną karę.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    ... Bo co w tej chwili taki urzędnik chciałby mi zarzucić? Że nie utrzymuję w kuchni składu podatkowego?
    A czy to nie wynika z ustawy? Jest jakieś obowiązujące prawo. Nie ma znaczenia, czy jest ono śmieszne, czy nie. Po prostu obowiązuje. Jeśli znajdzie się ktoś, kto zacznie je egzekwować, przestanie być ci "śmiesznie". Na razie piwowarzy domowi to praktycznie nic nie znaczący margines podatkowy. Ale jeśli okaże się, że będzie ich ze sto tysięcy i jest to poważna siła rynkowa, nie wątpię, że ktoś zechce to wziąć za mordę.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #92
      No OK. Wiem, że takie jest prawo. Ale o ile w przypadku przemysłowych browarów jakoś się sprawdza, to w przypadku naszego "marginesu" jest raczej niestosowalne.
      To tak jakby orzekać rozwód, bo mąż obejrzał się za inną kobietą. Teoretycznie prawo mówi, że można, bo jest to forma zdrady; ale w praktyce nikt nie wyda takiego orzeczenia.
      Last edited by Seta; 29-09-2010, 12:08.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #93
        Sprawa może nie trafić do sądu, bo w postępowaniu mandatowym (o ile nie odmówisz przyjęcia mandatu) sprawa rozgrywa się pomiędzy funkcjonariuszem SC i tobą. Dla przykładu: mandat można wystawić za 1 paczkę papierosów jak i za 500 paczek. I sam widziałem jak za 1 czy 2 paczki dostawali.
        Last edited by e-prezes; 29-09-2010, 12:14.

        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Na razie piwowarzy domowi to praktycznie nic nie znaczący margines podatkowy. Ale jeśli okaże się, że będzie ich ze sto tysięcy i jest to poważna siła rynkowa, nie wątpię, że ktoś zechce to wziąć za mordę.
          Widzę tu dużo racji. Jak któryś minister finansów wpadnie na pomysł np. 2 zł akcyzy od litra piwa domowego (rozważania teoretyczne-pomijam trudności mierzenia warek itp), to przy 500 piwowarach domowych warzących po 500 litrów rocznie daje kwotę 0,5 mln. zł. Ilość niemierzalna w budżecie Państwa, a koszty urzędników do weryfikacji tego, pewno wyższe niż zysk. Jednak przy stu tysiącach warzących jak pisze Krzysiu, to już daje 100 mln. zł. - kwotę dla jakiej warto się schylić. Może źle robimy promując wszędzie piwowarstwo domowe?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #95
            Zwolnienie z obowiązku podatkowego (akcyzy) piwowarstwa domowego wynika z Dyrektywy unijnej. Musiałaby się zmienić najpierw ona, by dostosować naszą Ustawę o podatku akcyzowym, by któryś z ministrów finansów chciał regulować jakoś opodatkowanie piwowarstwa domowego.
            A na jakiej podstawie należałoby wyliczyć tę wielkość akcyzy jak nie ma legalizowanych pojemników fermentacyjnych i leżakowych oraz innych "narzędzi kontroli" składu podatkowego? Nie ma też kasy fiskalnej, więc na jakiej podstawie obliczać podatek VAT?!
            To co mówisz tworzy niepotrzebną atmosferę wokół piwowarstwa domowego.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #96
              Warzenie NA WŁASNE potrzeby jest zwolnione z akcyzy. Co innego gdy wprowadzasz piwo na rynek wymieniając się z innym piwowarem.
              Jest tu też pewna prawda - opodatkowane może być nie całe moje roczne 500l tylko to co wymieniam - parę procent mojej "produkcji".
              Last edited by Seta; 29-09-2010, 12:38.
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #97
                @e-prezes:

                Nie żebym chciał, ale wystarczyłoby na podstawie zwykłej deklaracji. Trudno przyjąć, co?

                p.s. o co Ci z VATem chodzi?
                Last edited by ART; 29-09-2010, 12:40.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #98
                  ART, Seta, rozumiem do czego zmierzacie. Musiałaby zostać stworzona dodatkowa ustawa, bo w obecnym prawie nie ma to umocowania. Jak wyglądała by możesz się domyślać porównując z winiarską. Chcecie tego? Informacyjnie - jak na razie jedna na kilkadzieści(słyszałem, że są dwie, ale to niepotwierdzona informacja) winnica może legalnie wprowadzać do obrotu swoje wina.
                  ART, skoro jest sprzedaż oczywistym jest, że musi być działalność gospodarcza i sposób fiskalizacji przychodów. Jasno, można bez kasy fiskalnej (jeszcze jest parę zawodów tak funkcjonujących), ale i tak musi to być rozliczone z US. W przypadku umów cywilno-prawnych w pewnym sensie jest obecna forma deklaracji wartości transakcji. Akcyza i wyroby akcyzowe są jednak tak "wrażliwym" towarem, że nie sądzę by którykolwiek minister finansów chciał iść drogą jaką proponujecie. Sorry...

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23805

                    #99
                    Ty piszesz widocznie o sprzedaży a ja o warzeniu na własny użytek. Ja tam oczywiście nie chcę żeby ktokolwiek przy ustawach w tej kwestii majstrował, bo wyjdzie jak zwykle.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      Nie żebym chciał, ale wystarczyłoby na podstawie zwykłej deklaracji. Trudno przyjąć, co?
                      Coś namieszałeś...
                      Warzyć możesz -> pozwala na to prawo
                      sprzedawać nie możesz -> można wyłącznie w przypadku tego wyprodukowanego składzie podatkowym a takowego domowi piwowarzy nie mają.

                      to o jaką deklarację ci chodzi?

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        Chodzi o potencjalne zainteresowanie się aparatu fiskalnego tematem piwowarstwa domowego - tj. piwa domowego w ogóle nie przeznaczonego na sprzedaż. Tego jak mniemam dotyczy temat.
                        Last edited by ART; 29-09-2010, 16:40.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Robert13
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 899

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Powiedzcie to Romanowi Klusce i właścicielom JTT. Pamiętajcie, że aby przystąpić do procedury odwoławczej, najpierw trzeba zapłacić nałożoną karę.
                          Przecież to jest nie na temat.
                          Żeby nałozyc karę trzeba miec podstawy ku temu, jak to było w papierach u Kluski.
                          Nawet sam Kluska nie podważał ich wiarygodności, a jedynie ich interpretację.

                          Na jakiej podstawie ktokolwiek osądzi mnie, że na 50 butelek uwarzonego piwa: 20 wypiłem, 30 nadal dojrzewa, w tym jest 10 sztuk którymi wymieniłem się z innymi za co dostałem od nich 10 butelek z ich produkcji? Hm?

                          I wszystko jest bez etykiet....

                          Już pisałem w innym watku, za co dostało mi się, że jedynym skutecznym sposobem na opodatkowanie piwowarów jest uakcyzowienie słodu, wraz ze zwrotami tejże akcyzy gdy ktos przedstawi faktury na to, że wykorzystał go w celach niefermentacyjnych.

                          Ale i to na nic, bo wówczas wiekszość piwowarów zacznie slodowac pszenicę i jeczmień prywatnie. Jeszcze wyjdzie im to taniej niż kupowac ze słodowni bez akcyzy, czyli znowuz państwo będzie stratne na podatku VAT.

                          Reasumując:
                          TO MUSI BYĆ LEGALNE.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            ... którymi wymieniłem się z innymi za co dostałem od nich 10 butelek z ich produkcji? ...
                            Muszę przyznać, że jesteś jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie forumowych interpretatorów prawa. Ale gdybyś zajrzał do postu nr 61, w którym zacytowałem artykuły z ustawy, to zauważyłbyś, że rownoważna ze sprzedażą jest zarówno zamiana, jak i darowizna wyrobów akcyzowych. W świetle tego zapisu cały twój wywód jest po prostu błazeństwem.
                            Last edited by Krzysiu; 30-09-2010, 07:29.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Muszę przyznać, że jesteś jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie forumowych interpretatorów prawa.

                              hehe, noo do Robercika nic nie dociera, już to przechodziliśmy na sąsiednim forum gdzie na dzień dobry wszyscy zostali nazwani przydupasami. Robercik dostał kopa i jest spokój. Oczywiście tu płakał jak to go skrzywdzili.


                              Robert13 zacznij czytać ustawy. Ze zrozumieniem. Darowizna jest opodatkowana.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • bogdan62
                                Senior
                                • 10-2004
                                • 173

                                W Polskim prawodastwie jest wiele przepisów "martwych", istnieją, ale nie są stosowane. Powodem są błahe tematy, których dotyczą, niskia szkodliwość czynu, braku możliwości lub trudności w udowodnienia czynu. W praktyce karalność za obdarowanie kogoś piwem może zaistnieć, jeżeli dzieje się to oficjalnie, publicznie, lub osoba darująca i obdarowana zawiadomią organy ścigania - generalnie ukarane będą te osoby, które tego chcą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎