Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carahelle, carapilsy i inne carabzdury;-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Gdzie napisałem, że dostrzegam, że gadam głupstwa? TY (Miszczu ciętej riposty) nie dostrzegasz sarkazmu?
    Zaokrąglenie to takie moje do-określenie pełni smaku. Zresztą chyba nie wymyślone przeze mnie - Google zwraca sporo wyników, głównie dotyczących leżakowania wina lub tworzenia nalewek, więc poniekąd pokrewnych nam.
    Krzysiu - przejrzałem Twój wątek i nie znalazłem - zacierałeś kiedyś piwo dekotacyjnie, czy teoretyzujesz?
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Robert13
      Senior
      • 04-2010
      • 899

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Na innych dolniakach nie wyjdzie ?
      Hm.. Nie wiem, nie robiłem...

      Ale to przesądziło, gdyz miałem je upatrzone.
      Z dolniakami jest przymus spożycia ich przed nastaniem majowych ciepłych dni.. Jak dla mnie za dużo ograniczeń jak na jeden gatunek piwa.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
        Z dolniakami jest przymus spożycia ich przed nastaniem majowych ciepłych dni..
        A kto niby przymusza?
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • przemo70
          † 1970-2019 Piwosz w Raju
          • 05-2007
          • 1501

          Jak dla mnie dekokcja to fanaberia, zacieram czasem dekokcyjnie i nie zauważam znaczącej różnicy w smaku. Raz, że w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie uwarzyć dwóch jednakowych piw, żeby porównać jak wyszła dekokcja, a jak infuzja, a po drugie po co brudzić gary Jak ktoś mówi, że ma większą wydajność przy dekokcji, to się zastanawiam, ile więcej piwa może dostać taki delikwent warzący 20-25 litrów na raz, moim zdaniem śladowe ilości. Śmiać mi się tylko chce, jak kolega Robert13, puści jakiś głupawy temat tak dla jaj, a starzy forumowicze dywagują potem nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy, no chyba że posty się zbiera, tak jak ja teraz, żeby dociągnąć do tysiąca Pozdrawiam
          Save water, drink beer ...

          http://www.parowozy.com.pl/
          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Krzysiu - przejrzałem Twój wątek i nie znalazłem - zacierałeś kiedyś piwo dekotacyjnie, czy teoretyzujesz?
            Nie zacierałem dekotacyjnie. Dekokcyjnie też nie. Tylko co z tego? Przecież ja nigdzie na forum nie pisałem że któraś metoda jest lepsza lub gorsza. A w tym temacie napisałem jedynie, że wielu "ekspertów" nie potrafi podać definicji tego, o czym mówią. Postaraj się skupić i poczytaj temat ze zrozumieniem.

            Swoją drogą, ty się wymądrzasz wyłącznie na tematy, które opanowałeś osobiście? Mam wrażenie, że nie.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              "Wymądrzając się" stosuję magiczne sformułowanie "moim zdaniem". Polecam. Twoje wypowiedzi byłyby z nim niekiedy łatwiejsze do przełknięcia.
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                Zawsze możesz mnie dodać do "ignorowanych" i zaoszczędzić sobie kłopotów z przełykaniem. Zawsze wypowiadam się swoim własnym zdaniem i wyłącznie we własnym imieniu. Nie muszę się z tego spowiadać za każdym razem.

                PS. Co z definicją?
                Last edited by Krzysiu; 04-01-2011, 09:04.

                Comment

                • Robert13
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 899

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  A kto niby przymusza?
                  Przymusza temperatura. Pisali ludzie o tym na forum, że wówczas pils staje się pseudo ale.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przymusza temperatura. Pisali ludzie o tym na forum, że wówczas pils staje się pseudo ale.

                    I ty, który jeszcze żadnego dolniaka nie zrobiłeś jesteś w stanie to wyczuć, kiedy się staje?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Robert13
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 899

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Śmiać mi się tylko chce, jak kolega Robert13, puści jakiś głupawy temat
                      Dobra dobra... Jak się okazało, nikt nie przeprowadzil doświadczalnego warzenia tym i tym sposobem, równiez degustacji w ciemno.

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przymusza temperatura. Pisali ludzie o tym na forum, że wówczas pils staje się pseudo ale.
                        Owszem, nabiera posmaków ajlowych ale bez przesady.
                        Ważne aby fermentacja burzliwa i cicha przebiegały we właściwej temperaturze.

                        Trzymam piwa dolnej fermentacji w piwnicy w bloku.
                        Piję je przez cały rok i mnie smakują ale do konkursów sią nie nadają

                        Comment

                        • mareks
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1939

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dobra dobra... Jak się okazało, nikt nie przeprowadzil doświadczalnego warzenia tym i tym sposobem, równiez degustacji w ciemno.
                          Warzyłem tak i tak.
                          Różnicy w smaku nie czułem ale warzę dekokcyjnie: pils, weizen, bock, marcowe, monachijskie bo tak nakazuje "tradycja". )
                          Last edited by mareks; 04-01-2011, 09:21.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dobra dobra... Jak się okazało, nikt nie przeprowadzil doświadczalnego warzenia tym i tym sposobem, równiez degustacji w ciemno.
                            Gdybyś się wysilił i poczytał forum a nie zadawał głupich pytań, to był znalazł wątek kolegi mapajaka, który robił takie próby kilka lat temu i różnic nie widział.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Robert13
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 899

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Warzyłem tak i tak.
                              Różnicy w smaku nie czułem ale warzę dekokcyjnie: pils, weizen, bock, marcowe, monachijskie bo tak nakazuje "tradycja". )
                              I takiej odpowiedzi oczekiwałem, może jeszcze ktoś jeszcze próbował?
                              Jesli chce warzyc pilsa, to trzeba mi to zacząc w pażdzierniku, a skończyć gdzieś w połowie stycznia, by wypic je jako dojrzałe piwo.
                              Może w pazdzierniku uwarzę dwa pierwsze pilsy, jeden z dekokcją drugi ze słodem melanoidowym.

                              Comment

                              • przemo70
                                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                                • 05-2007
                                • 1501

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dobra dobra... Jak się okazało, nikt nie przeprowadzil doświadczalnego warzenia tym i tym sposobem, równiez degustacji w ciemno.
                                Akurat robiłem i dlatego napisałem że to dla mnie fanaberia, mam właśnie rozpoczęty keg z pilsem warzonym w lutym zeszłego roku i ajlowych smaków nie czuję, ale co prawda sensoryk/sensor ze mnie marny
                                Save water, drink beer ...

                                http://www.parowozy.com.pl/
                                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎