Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

No i w końcu... Centrum Piwowarstwa ruszyło!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Zestaw surowców w Zaciermistrzu ma tożsamy skład z samodzielnymi zestawami surowców, czyli krótko pisząc jest w nim chmiel w granulacie.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • wogosz
      Senior
      • 12-2005
      • 1007

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C
      chca kista! nie tasza!, zara bydom pukeltasze...
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mwa
      A szkoda, bo co niekiery woloł by za kara nosić na plecach skrzynek 3
      No Wy pierońskie chachary z Hanysowa
      Może coś od wiaruchny z Krainy Podziemnej Pomarańczy. czyli krótka historia o kupowaniu w CP:


      "Pewnego razu przyknaił się taki jeden szczun na Forum biz i chcioł kupywać w składzie CP różne retenta do robienia piwa. Ale że wew chacie miał jeno angielkę na wągle, a i bejmów tolko dziebko, więc zaczoł przesmradzać co by tu za fiksmatenta se lajsnąć. Szpycuje w tyn ekran i aż se kłaki za łba wyrywa, bo tam jak byk stoi napisane, że nawet za pojapany wymborek i kawał szlaucha trza bulić grube bejmy i że za darmoche to się tego piwa nijak nie da stetrać. Ochlapus to łyn żaden nie był, ale dać se w tyte to po prowdzie czasem lubiał. Podrapał się więc w kluke i poszedł do antrejki i składziku szpycnąć czy aby nie da się wymarać jakisiś klunkrów co je widzioł w składzie CP. Ledwo wyszedł patrzy bez okienko, a tu Biniu, taki ejber zez naprzeciwka, zasuwa bez uliczkę do niego. No to siedli se na ryczkach i mówi mu co jest lołs z tym tetraniem piwa i że nie ma dycht żadnych klamotów do tego. Fakt, w składziku miał pełno rzęchów co to żal było na gymelę wyćpnąć, a nawet stała krajzega, były heble i raszple do drzewa, taki fifny kumplet śrubokrętów co mu je kiedyś Genas z Ceglorza wyszabrował, jakieś brechy i majsle a nawet weserwaga, ale nic co by do tetrania piwa się zdało. A ten Biniu gamuła jedna jeszcze się do tego pyta, z czego łyn będzie je robił i czy aby nie da się z pyrów go wyrychtować, bo na jesień był wziun całą helę i ma jeszcze wuchtę leżeć w sklepie, jakieś z pińcet kilo.
      - Z gorem masz czy co – ten mu na to – jak cię rymsnę w kalafę, to ci zara cołki przeńdzie chyńć na gupie dowcipy. Pyrami to se możesz niudę spaść, albo z pyrów to se możesz berbeluchę nakapać, a nie piwo warzyć. Tu trza mieć słód, chmiel i młodzie, a tego nie da się dostać w byle składzie. Niby nyrol nie jestem, ale jedyne co akuratnie moja stara ma i się może przydać do tego piwa to kwirlejka. Tyla bejmów trza wybulić przez internet, potem ta tetranina z tą żyburą zanim się przefiltruje i to mycie statorów na końcu, a potem trza jeszcze czekać zanim się napijesz – to chebać nie dla mnie.
      - Tej wiesz ty co – mówi Biniu – nie będziemy się z głupim macać bez ściane, tylko ściepniem się po dwie dychy i rug-cug polete do kolonialki po flaszke berbeli, kajzerki i leberke, a ty szpycnij czy twoja stara nie ma w mlostku jakisiś kiszonych ogórów, tylko co by nie były durch drętkie. Ukrychnij no jeszcze pare skibek, to bydom do tego kaszoka, co go jeszcze mam leżeć w skrytce, ten co to miał tyle ogigli z maryjanki.
      - Ty mosz racje – on na to. To piwo to se odpuszcze. Nałoić się mogymy berbeluchą i to od razu. Latoś to my se jeszcze możem jabola stetrać, bo latem będzie wuchta świntojanków, angrystu, hyćki, jabzów i glubków. Czekaj pójde z tobą do składu tylko nałożę jakie papcie bo jezdym w laczkach. Stara nagrygoliła mi tu całą listę sprawunków do zrobienia, bo jutro mają być ma łobiad śleperyby, a na drugie gzik z pyrami lub plyndze. Żadnego chabasu, mówię ci. Na szczęście na śniadanie mam leżeć schowany galart i knoblochę. Zakluczę chałupę i mogymy iść."

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        Żeś się chłopie długo zbierał do odpowiedzi, ale warto było
        Last edited by Maggyk; 07-01-2010, 23:50.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          yes, yes, yes, genialne, prawie znam wszystko
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Post miesiąca, choć ten się dopiero zaczął.

            Jednego mi tylko w tej opowieści zabrakło - "łeeEee"
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Jednego mi tylko w tej opowieści zabrakło - "łeeEee"
              łeee tam, nie gadaj :d
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • artur2
                Senior
                • 02-2008
                • 535

                Wielki Brat jest pod wrażeniem ;-))

                SUPER !!!
                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  łeee tam, nie gadaj :d
                  To nie jest to "łeee".
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • przemo70
                    † 1970-2019 Piwosz w Raju
                    • 05-2007
                    • 1501

                    Wojtek teraz czekamy na drugą część opowieści ta jest zaj......a
                    Save water, drink beer ...

                    http://www.parowozy.com.pl/
                    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      To nie jest to "łeee".


                      łeeee
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi

                        "Pewnego razu przyknaił
                        Tej fifnie żeś to nagrygolił
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Robert13
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 899

                          Zapytam się w temacie CP jak najbardziej..
                          Właśnie teraz, warząc dry stouta i doprowadził mnie do wściekłości pirosiarczyn (opakowanie 300g), który nie produkuje agresywnych oparów, a jest całkowicie bezzapachowy.
                          Dwa tygodnie wymyłem dwa kanistry sodą kaustyczną i wlałem tam litr wody i odrobine piro. Zawsze po takim "manewrze", po tygodniu lub dwóch, przy odkręceniu nakrętki aż odrzucało mnie, tak opary zionęły ze środka kanistra. Tym razem było bez zapachu.

                          Jako że miałem tez drugie, jeszcze nieotwierane opakowanie, więc aż połowę jego zawartości wsypałem do małej ilości wody o temp.30st.C i mija 4 godziny i dalej to samo, czyli bez oparów.
                          O co chodzi?

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            Przy pakowaniu na brak "zapachów" nikt do tej pory nie narzekał. Proszę o bezpośredni kontakt mailowy ze sklepem w sprawie ustalenia co i jak jeśli chcesz reklamować wadliwy wg Ciebie produkt.

                            I jednak powtórzę się odnośnie spraw formalnych - bardzo Cię proszę o pisanie w tematach do tego przeznaczonych (ten nie jest do tego przeznaczony). Jeśli nie było odpowiedniego wątku, zamieszczasz nowy jeśli czujesz taką potrzebę. Jest cały dział na sprawy CP, nie piszemy o wszystkim w jednym wątku (takie są ogólne zasady działania forum).
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Skubi
                              Member
                              • 11-2004
                              • 47

                              Witam.
                              Fajnie, że istnieje sklep (bo można odebrać we Wrocławiu i ja sam z Wrocławia), ale ceny są jakieś dziwne. Przynajmniej mnie zniechęcają. I nie chodzi o to, że drogo, choć w zasadzie o to chodzi.
                              W zasadzie nie ma żadnej różnicy pomiędzy ceną słodu, nazwijmy to, w opakowaniu 1 kg a ceną słodu w worku 5 kg lub 20 kg. To po co zamawiać dużo, skoro zaoszczędzę aż 30 gr? Po drugie - zestawy surowcowe. Wszystko fajnie, tylko że wychodzi taniej, gdybym sobie sam pododawał po kolei składniki do koszyka, aniżeli kupię zestaw gotowy. I jeszcze spakowanie słodów każdego z osobna + x.xx zł.
                              To ja tu czegoś nie rozumiem. Czuję się jak w restauracji, gdzie dodatkowo za kibel muszę zapłacić 2 zł.

                              Comment

                              • Mikko
                                Senior
                                • 12-2008
                                • 583

                                Ja mam tylko taką uwagę, i nie odbierzcie jej źle ale ten 'cyklon B' na stronie głównej czyli pucha z ekstraktem lekko odstrasza Jakoś może by inaczej tą promocje pokazać. Jakaś fajna modelka może

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎