Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z drożdżami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brooda
    Junior
    • 05-2014
    • 8

    Problem z drożdżami

    Mam taki problem. Robię hefeweizena 12Blg z ekstraktów. Burzliwa ruszyła po 12 godzinach, było fajnie, ale po dwóch dobach była zimna noc i temperatura spadła z 21 do 16 stopni (na fermentorze). Fermentacja przygasła, wydziela się mniej dwutlenku węgla, a sporo drożdży opadło. Teraz jest tam ciepło. Czy da się coś z tym zrobić?
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10740

    #2
    Drożdże to zapewne WB06, moje to w 15 szalały. Po 2 dniach to zapewne większość przejadły i dlatego zrobiły się spokojniejsze. Poczekaj ze 2-3 dni, zmierz blg i ewentualnie zabutelkuj
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • dominik_walkowiak
      Senior
      • 10-2013
      • 335

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Drożdże to zapewne WB06, moje to w 15 szalały. Po 2 dniach to zapewne większość przejadły i dlatego zrobiły się spokojniejsze. Poczekaj ze 2-3 dni, zmierz blg i ewentualnie zabutelkuj
      Dokładnie popieram kolegę Andrzeja
      Jeżeli chodzi o wb-06 to sam producent zapewnia, że tak niskie temperatury nie zaszkodzą drożdżom fermentis podaje prace w zakresie 12-25C optymalny zakres 18-24 więc nie masz czym się przejmować

      Comment

      • brooda
        Junior
        • 05-2014
        • 8

        #4
        Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zlewać na cichą? Bez cichej nie będzie granatów?
        Czy samo wyprażenie butelek w piekarniku to dobry pomysł?

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10740

          #5
          Pszeniczne nie ma być klarowne, jak przestanie fermentować lej w butelki
          Moim zdaniem wyprażanie to przesada, wystarczy przepłukanie clo2 lub piro
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎