Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwszy brewkit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • markus383
    Member
    • 05-2014
    • 39

    Pierwszy brewkit

    Mam dwa pytania odnośnie piwa z brewkitów. Moja dziewczyna chce mi zrobić prezent i kupić coś, a ja upatrzyłem sobie brewkita i ekstrakt słodowy do dosłodzenia.

    1. Ostatnio piłem piwo Valkiria(piwo w stylu Jasny Belgium Wit Ale) i bardzo mi posmakowało. Chciałbym zapytać czy z brewkita można otrzymać podobne/lepsze piwo? Wymyśliłem, że można zrobić Gozdawa Belgian Blonde Ale i dodać kolendrę oraz skórkę pomarańczy. Może wyszłoby coś podobnego? Tylko jakie proporcje, kiedy dodać(cicha fermentacja?) i na jak długo?

    2. Myślałem także o Gozdawa Christmas Ale. Lubię piwa "doprawione" przyprawami korzennymi. W tym przypadku to myślę, że do świąt też odpowiednio dojrzałoby kilka butelek Tylko pytanie, czy to piwo jest już tymi przyprawami doprawione, czy trzeba samemu w jakimś woreczku doprawić? Znów pytanie - jakie przyprawy najlepiej, kiedy dodawać i na jak długo?

    Z bliżej piwnych spraw to Cydr już zrobiony i wyszło nawet całkiem całkiem, ale jeszcze musi dojrzeć w butelkach Teraz pora na level 3(po winie ryżowym i cydrze)


    Z góry dziękuję za pomoc


    Pozdrawiam.
    Mateusz
    Last edited by markus383; 24-03-2015, 09:23.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    1. Z brewkita wyjdzie ci to, co jest w puszce. I to "mniej więcej". Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, to nie eksperymentuj. Jak uczysz się jeździć na rowerze, to nie grzebiesz w przerzutkach, tylko starasz się utrzymać równowagę.

    2. Brewkit, jak jest gotowy, to nie trzeba do niego nic dodawać, tylko cukier lub ekstrakt dla uzupełnienia wielkości warki.

    Comment

    • markus383
      Member
      • 05-2014
      • 39

      #3
      Dzięki Rzeczowo i szybko

      Comment

      • mariucha
        Junior
        • 05-2014
        • 13

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus383 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam dwa pytania odnośnie piwa z brewkitów. Moja dziewczyna chce mi zrobić prezent i kupić coś, a ja upatrzyłem sobie brewkita i ekstrakt słodowy do dosłodzenia.

        1. Ostatnio piłem piwo Valkiria(piwo w stylu Jasny Belgium Wit Ale) i bardzo mi posmakowało. Chciałbym zapytać czy z brewkita można otrzymać podobne/lepsze piwo? Wymyśliłem, że można zrobić Gozdawa Belgian Blonde Ale i dodać kolendrę oraz skórkę pomarańczy. Może wyszłoby coś podobnego? Tylko jakie proporcje, kiedy dodać(cicha fermentacja?) i na jak długo?

        2. Myślałem także o Gozdawa Christmas Ale. Lubię piwa "doprawione" przyprawami korzennymi. W tym przypadku to myślę, że do świąt też odpowiednio dojrzałoby kilka butelek Tylko pytanie, czy to piwo jest już tymi przyprawami doprawione, czy trzeba samemu w jakimś woreczku doprawić? Znów pytanie - jakie przyprawy najlepiej, kiedy dodawać i na jak długo?

        Z bliżej piwnych spraw to Cydr już zrobiony i wyszło nawet całkiem całkiem, ale jeszcze musi dojrzeć w butelkach Teraz pora na level 3(po winie ryżowym i cydrze)


        Z góry dziękuję za pomoc


        Pozdrawiam.
        Mateusz
        Jesteś absolutnie pewien, że od 24 marca do 5 kwietnia jesteś w stanie zrobić piwo?

        Comment

        • markus383
          Member
          • 05-2014
          • 39

          #5
          To jest piwo bożonarodzeniowe więc myślę, że spoko

          Comment

          • mariucha
            Junior
            • 05-2014
            • 13

            #6
            Myślę, że nie masz pojęcia nawet bladego o piwowarstwie, w 13 dni nie da się zrobić piwa zdatnego do wypicia. Ale Ty oczywiście możesz być pionierem w tym zakresie.

            Comment

            • Cyriusz
              Junior
              • 05-2014
              • 3

              #7
              Myślę, że Boże Narodzenie jest w grudniu.

              Comment

              • markus383
                Member
                • 05-2014
                • 39

                #8
                Jasne ze chodzi mi o Boże Narodzenie a nie Wielkanoc Nazwa piwka na to wskazuje

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariucha Wyświetlenie odpowiedzi
                  Myślę, że nie masz pojęcia nawet bladego o piwowarstwie, w 13 dni nie da się zrobić piwa zdatnego do wypicia. Ale Ty oczywiście możesz być pionierem w tym zakresie.
                  Słabo znasz się na piwie. Da się, a jeszcze w XVIII w. wystarczało nawet kilka dni. Poczytaj sobie podręczniki z tamtych czasów.

                  Comment

                  • mariucha
                    Junior
                    • 05-2014
                    • 13

                    #10
                    Ja żyję w XXI w. Nie wiem jak Ty. Skoro twierdzisz, że się da to proszę zrób Ja Ci wtedy przeleję na konto kasę za surowce na 4 piwka i pokryję koszty transportu po czym po degustacji odpiszę Ci w tym wątku bijąc się w piersi, że nie miałem racji.

                    Co do pisania o Świętach to data postu wskazywała na co innego, Na Boże Narodzenie to i lambica zrobisz od biedy jak się postarasz.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎