Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawdopodobna infekcja - Pomocy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwachu1444
    Junior
    • 10-2017
    • 13

    Prawdopodobna infekcja - Pomocy

    Witam,
    Do piwowarstwa domowego wróciłem po rocznej przerwie. Z braku środków wynajmowałem pokój a nie dostałem zgody na warzenie od właścicielki, bo "przecież każdy alkohol w domu robiony to bimber, a ten co go robi to pijus". Sytuacja się poprawiła i zainwestowałem w kadź zacierno-warzelną "Royal-Catering" dawny Klarstein.
    Zamówiłem surowiec na piwo Wai-iti Ale 11BLG i wykonałem z pomocą tego urządzenia wszystkie kroki w pełnej zgodzie z instrukcją. Wiadro fermentacyjne oczyściłem wrzątkiem z OXI i generalnie wszystko z najwyższymi standardami higienicznymi.
    W dniu dodania drożdży burzliwa ruszyła ale... Skończyła się w ciągu jednej nocy, postanowiłem napowietrzyć brzeczkę bo miałem wcześniej problemy z ruszeniem i odchyliłem pokrywę, zamieszałem sparzoną chochlą i znów ruszyło na spokojnie. Pobrałem od razu próbę, z 11BLG już w tej chwili mam 3 (smak piwny, chmielowo-goryczkowy, żadnych kwasiorków). Jestem jeszcze przez zlaniem na cichą i dodaniem chmieli aromatycznych ale zauważyłem, że na pianie pojawiły się plamki piany, bielszej i o nieco gęstszych pęcherzykach. Ich obecność nie przyrasta od 3 dni jest ich tyle co było jak je przyuważyłem. Proszę o opinie
    PS: Sory za jakość zdjęcia. Mój telefon to Hammer of MyPhone i aparat to tragedia.
    Attached Files
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Żadnych niepokojących objawów nie ma. Poczekaj aż zacznie się klarować i zlej na cichą.
    Last edited by fidoangel; 01-04-2020, 08:15.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎