Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vienna lager bardzo wolną fermentacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RomaNzRumunii
    Junior
    • 01-2021
    • 13

    Vienna lager bardzo wolną fermentacja

    Witam wszystkich serdecznie, mój drugi brewkit, jak w tytule Vienna lager z Gozdawy, do tego pucha słodu zamiast cukru(za radami kolegów z forum) no i trochę się zamuliłem i dodałem 1 kg glukozy (nie wiem czy nie przesadziłem). Drożdże z zestawu, według producenta fermentują nawet w 14 stopniach, blg początkowe wskazywało 12. Drożdże uwolniłem w wodzie, spienily się i do nastawu, wstawiłem do pomieszczenia o temp. około 16 stopni. Fermentacja trwa już tydzień ale od początku jest bardzo słaba( tak mi się wydaje), bulga raz na godzinę, piana prawie wogole się nie pojawiła i teraz pytanie, przenieść w cieplejsze miejsce czy zostawić tam gdzie jest żeby tak powoli fermentowało, nie chciał bym stracić nastawu ale nie chcę też jeśli nie ma potrzeby zmieniać drastycznie temperatury(drugie pomieszczenie ma około 20-21) i nie przekombinować. Pomóżcie, co lepiej?
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Jaka była zalecana temperatura fermentacji?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • RomaNzRumunii
      Junior
      • 01-2021
      • 13

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
      Jaka była zalecana temperatura fermentacji?
      "W temperaturze poniżej 18 stopni dają czyste profile smakowe. Drożdże fermentują nawet w 13 stopniach" według producenta
      Last edited by RomaNzRumunii; 26-01-2022, 03:46.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Obstawiam słabe napawietrzenie brzeczki.

        Comment

        • RomaNzRumunii
          Junior
          • 01-2021
          • 13

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Obstawiam słabe napawietrzenie brzeczki.
          Brzeczka była bardzo starannie i dobrze napowietrzona więc raczej tego bym nie obstawiał.
          Przed dodaniem drożdży piana była obfita, po dodaniu i wstawieniu do pomieszczenia szybko opadła i zaczęło bardzo wolno fermentować
          Last edited by RomaNzRumunii; 26-01-2022, 09:55.

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #6
            Nic nie rób, zostaw tam gdzie stoją. Zmiana temperatury fermentacji powoduje stres drożdży i produkcję estrów. Trzymaj na pierwszej fermentacji do momentu gdy się wyklaruje. Potrwa to tyle ile będzie trzeba, nic nie przyspieszysz bo i nie ma po co. Za tydzień zobacz co i jak. Nie ma potrzeby zaglądać co dzień, raczej co tydzień.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • RomaNzRumunii
              Junior
              • 01-2021
              • 13

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
              Nic nie rób, zostaw tam gdzie stoją. Zmiana temperatury fermentacji powoduje stres drożdży i produkcję estrów. Trzymaj na pierwszej fermentacji do momentu gdy się wyklaruje. Potrwa to tyle ile będzie trzeba, nic nie przyspieszysz bo i nie ma po co. Za tydzień zobacz co i jak. Nie ma potrzeby zaglądać co dzień, raczej co tydzień.
              Tego typu odpowiedzi oczekiwałem, rozwiałeś moje wątpliwości, zostawiam tam gdzie jest, dzisiaj pierwszy raz od tygodnia sprawdzę blg i niech stoi do skutku. Dzięki bardzo za zainteresowanie i podpowiedzi, pozdrawiam wszystkich forumowiczów

              Comment

              • RomaNzRumunii
                Junior
                • 01-2021
                • 13

                #8
                Od nastawienia minęło 10 dni blg spadło z 12 na 8 więc myślę, że powoli do przodu, jeszcze pytanko, kiedy zlać na cichą bo mam już drugi fermentor, jak blg spadnie do jakiś 2 czy czymś innym się kierować przy fermentacji w takiej niskiej temperaturze?
                Last edited by RomaNzRumunii; 26-01-2022, 13:59.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10737

                  #9
                  ile litrów wyszło?
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • RomaNzRumunii
                    Junior
                    • 01-2021
                    • 13

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    ile litrów wyszło?
                    Dolałem wody do 23 litrów, zastanawiam się czy nie spieprzyłem, że dodałem słód w puszce i z rozpędu 1 kg glukozy

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      #11
                      Czy spieprzyłeś czy nie to zobaczysz po smaku
                      Czeka sie aż zacznie się klarować a jako że to piwo z brewkita to zostaw aż będzie zupełnie klarowne i wtedy zlej do innego pojemnika, dodaj środka do refermentacji i dawaj do flaszek. W tego tupu piwach pominięcie tzw fermentacji cichej jak najbardziej prawidłowe.
                      Nie śpiesz się z tym wszystkim, nie śpiesz się piwo nie lubi pośpiechu...
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • RomaNzRumunii
                        Junior
                        • 01-2021
                        • 13

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy spieprzyłeś czy nie to zobaczysz po smaku
                        Czeka sie aż zacznie się klarować a jako że to piwo z brewkita to zostaw aż będzie zupełnie klarowne i wtedy zlej do innego pojemnika, dodaj środka do refermentacji i dawaj do flaszek. W tego tupu piwach pominięcie tzw fermentacji cichej jak najbardziej prawidłowe.
                        Nie śpiesz się z tym wszystkim, nie śpiesz się piwo nie lubi pośpiechu...
                        Ok, tak zrobię, dzięki jeszcze raz za porady, udanych warek

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10737

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomaNzRumunii Wyświetlenie odpowiedzi

                          Dolałem wody do 23 litrów, zastanawiam się czy nie spieprzyłem, że dodałem słód w puszce i z rozpędu 1 kg glukozy
                          7g drożdży na 23l to troche mało
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • RomaNzRumunii
                            Junior
                            • 01-2021
                            • 13

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi

                            7g drożdży na 23l to troche mało
                            Taka saszetka była w zestawie, nie dawałem innych, może przy następnej wareczce kupię jakieś osobno. Jak robiłem poprzednie też dawałem z zestawu i buzowało jak szalone ale stało w pokoju gdzie było chyba około 20 stopni, może dlatego, pozdrawiam

                            Comment

                            • wirdar1
                              Junior
                              • 03-2023
                              • 7

                              #15
                              Moja druga Warka jest z Gozdawa Czech Pils drożdże GLW35+1kg glukozy 22l ,13.5 BLG
                              Robiłem w poniedziałek i stało do wtorku w temperaturze ok.20 stopni.zaczeło bulgotać to przeniosłem w temp.ok.14-15 stopni.
                              Bulgot teraz to +- co minutę.Do fermentora mam przyklejony pasek z termometrem ale ma skalę od 16 stopni i to nie pasuje do tego typu fermentacji i kupię ten okrągły który ma skalę chyba od 6 stopni.
                              Piwo ma ciut większą temperaturę bo 16 delikatnie się przebarwia.
                              W poniedziałek sprawdzę BLG no chyba że wcześniej przestanie bulkać a wiem co i jak bo to piwnica z kotłem i często tam jestem i słucham.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎