Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vienna lager bardzo wolną fermentacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wirdar1 Wyświetlenie odpowiedzi
    Moja druga Warka jest z Gozdawa Czech Pils drożdże GLW35+1kg glukozy 22l ,13.5 BLG
    Robiłem w poniedziałek i stało do wtorku w temperaturze ok.20 stopni.zaczeło bulgotać to przeniosłem w temp.ok.14-15 stopni.
    Bulgot teraz to +- co minutę.Do fermentora mam przyklejony pasek z termometrem ale ma skalę od 16 stopni i to nie pasuje do tego typu fermentacji i kupię ten okrągły który ma skalę chyba od 6 stopni.
    Piwo ma ciut większą temperaturę bo 16 delikatnie się przebarwia.
    W poniedziałek sprawdzę BLG no chyba że wcześniej przestanie bulkać a wiem co i jak bo to piwnica z kotłem i często tam jestem i słucham.
    Moim zdaniem nie bedzie to dobre piwo. Raz że dodatek glukozy to bida oraz o wiele za wysoka temp fermentacji
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #17
      Jeśli to pierwsza warka, to efekt będzie akceptowalny
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • wirdar1
        Junior
        • 03-2023
        • 7

        #18
        To druga Warka pierwsza do też Czech Pils tylko na innych drożdżach i polepszaczu piwa.Temperatura do tego za duża a gdybym robił coś na drożdżach górnej fermentacji napisał byś że za mała.Zaczynam i nie będę inwestował w sprzęt do zrobienia piwa.Chcę poznać też jak smakuje brewkit z cukrem i trzecia warka będzie na cukrze i gęstwy drożdży z drugiej warki.
        Druga Warka po tygodniu bulgotanie ma 4.5 BLG .

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #19
          Różne szczepy drożdży mają różne optymalne temperatury fermentacji, dla dolnych drożdży 14-15*C to dość ciepłe warunki. Ogólnie zasada jest taka że lepiej pracować w dolnym zakresie optimum niż w górnym. Jak nie ma możliwości sterowania temperaturą, to można wybierać drożdże pracujące optymalnie w tej dostępnej, po 50 warkach na pewno będziesz czuł różnice
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎