Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanko o sprzęt i surowce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    #31
    mapajak napisał(a)
    Do ceny zakupu dodaj koszty transportu, pakowania, magazynowania i swój zysk i cena będzie ... jak w Browamatorze.
    Ceny ze Strzegomia (na dzień 6 listopada 2003) w nawiasach ceny Browamatora):
    Pilznieński 1 kg - *,**zł (obecnie na ma)
    Monachijski 1 kg - *,** zł (5,40)
    Karmel Ciemny 1 kg - *,** zł (5,90)
    Karmel Jasny 1 kg - *,** zł (5,90)

    Są to ceny detaliczne. Uważasz, że przy zakupie kilkuset kilogramów, a może nawet tony słodów, koszty w sumie dojdą do ceny Browamatora? Nie musisz po jednym kursie do Strzegomia zarobić na działkę w Izabelinie.
    Zarób złotówkę - na tonie masz 1000 zł. Mało? Fortuna to nie jest, ale nie musisz być od razu Billem Gatesem amatorskiego rynku słodów.

    [ADMIN: Szef słodowni Strzegom prosił mnie aby ich ceny (*) nie lądowały na otwartym Forum. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do nawiązania bezpośredniego kontaktu ze Słodowanią Strzegom lub prywatnie z szanownym Autorem postu (Rolkiem).]

    Comment

    • blues-beer
      Senior
      • 11-2003
      • 114

      #32
      Przykro mi, że mój głos został odebrany jako marudzenie.Nie miałem zamiaru marudzić.
      Pozdrawiam

      Comment

      • blues-beer
        Senior
        • 11-2003
        • 114

        #33
        Rolek napisał(a)
        Ceny ze Strzegomia (na dzień 6 listopada 2003) w nawiasach ceny Browamatora):
        Pilznieński 1 kg - *,** zł (obecnie na ma)
        Monachijski 1 kg - *,** zł (5,40)
        Karmel Ciemny 1 kg - *,** zł (5,90)
        Karmel Jasny 1 kg - *,** zł (5,90)

        Są to ceny detaliczne. Uważasz, że przy zakupie kilkuset kilogramów, a może nawet tony słodów, koszty w sumie dojdą do ceny Browamatora? Nie musisz po jednym kursie do Strzegomia zarobić na działkę w Izabelinie.
        Zarób złotówkę - na tonie masz 1000 zł. Mało? Fortuna to nie jest, ale nie musisz być od razu Billem Gatesem amatorskiego rynku słodów.
        A to wydaje mi się trzeźwe spojrzenia na sprawę.Dziękuję.
        Pozdrawiam

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #34
          ART napisał(a)
          [...]a co, BM Ci odmówił sprzedaży?
          p.s. to był ten sam słód - z BM.
          Szczerze mówiąc nie kontaktowałem się z BM. Zadzwoniłem do Bielkówka, pogadałem z Głównym Piwowarem (notabene bardzo sympatyczny facet), pojechałem i kupiłem. Kontakt uzyskałem dzięki jednemu z 'naszych' forumowiczów (Dzięki raz jeszcze!).
          Jedyna wada tego rozwiązania, to to, że trzeba mieć w miare drobne pieniądze, bo nie ma jak wydać reszty .

          Comment

          • Rolek
            Senior
            • 08-2001
            • 1038

            #35
            blues-beer napisał(a)
            A to wydaje mi się trzeźwe spojrzenia na sprawę.Dziękuję.
            Pozdrawiam
            A proszę .

            Zdrówko

            Comment

            • Rolek
              Senior
              • 08-2001
              • 1038

              #36
              No i świeża, sprzed minuty, odpowiedź z Anki.
              0,5 kg drożdży Danstar Windsor kosztuje brutto 91,50zł.
              Jest to najmniejsze opakowanie, można kupić bez problemu.
              5g w Browamatorze kosztuje 6,95.
              Opłaca się?...

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #37
                blues-beer napisał(a)
                Przykro mi, że mój głos został odebrany jako marudzenie.Nie miałem zamiaru marudzić.
                Pozdrawiam
                nie ma co być Ci przykro. marudzenie to wszak nasza cecha narodowa
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • mapajak
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1187

                  #38
                  [i]Zarób złotówkę - na tonie masz 1000 zł. Mało? Fortuna to nie jest, ale nie musisz być od razu Billem Gatesem amatorskiego rynku słodów. [/B]
                  Nie bronię Browamatora, nie w tym rzecz, nie chcę liczyć nie swoich pieniędzy, ale według mnie oni nie mają nawet tej złotówki za kg słodu. Cena nie wynika z praktyk monopolistycznych ani z pazerności firmy tylko z kosztów działalności, które są wysokie i każdy kto jakąkolwiek działalność prowadzi może to potwierdzić - patrz post Biermanna.
                  Sposobem na obniżenie ceny może być tylko rozwój rynku surowców czyli większe zakupy. Wtedy większy obrót pozwoli na obniżenie ceny.

                  Comment

                  • Rolek
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 1038

                    #39
                    mapajak napisał(a)
                    [...] Cena nie wynika z praktyk monopolistycznych ani z pazerności firmy tylko z kosztów działalności, które są wysokie i każdy kto jakąkolwiek działalność prowadzi może to potwierdzić - patrz post Biermanna.
                    Czepiam się dalej. Jakich "praktyk monopolistycznych"? Kto jest monopolistą? Browamator? Przecież na sprzedaż drożdży, słodu nie trzeba żadnej koncesji. Każdy może to robić. Ty, ja i nawet blues-beer . A czemu tego nie robimy? Bo wolimy marudzić, że jest drogo, że na pewno się nie opłaca i tak dalej. Taki już nasz narodowy sport.

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #40
                      Dla mnie ceny słodu są w Browamatorze były wysokie. Dziwiłem się dlaczego... dopóki nie pojechałem do słodowni w Gdańsku i zobaczyłem ile to jest 50kg słodu. Ledwo co zmieściło się do bagażnika. A teraz warze, rozdaje słód na prawo i lewo i tak zapewne troche mi się zmarnuje, bo nie mam najlepszych warunków do przechowywania. Naprawde szacunek należy się dla ludzi,którzy postanowili sprzedawać słód pocztą
                      Co do cen w Browamatorze drożdzy i chmielu są przystępne.
                      Zresztą to ma być hobby,a nie sposób na tanie upicie się!
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Rolek
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 1038

                        #41
                        Makaron napisał(a)
                        [...]Co do cen w Browamatorze drożdzy i chmielu są przystępne.
                        [...]
                        Ceny drożdży przystępne?
                        Za pół kilo drożdży w Ance zapłacę 91 złotych. A w Browamatorze prawie 700. Chyba widać różnicę?

                        Comment

                        • blues-beer
                          Senior
                          • 11-2003
                          • 114

                          #42
                          mapajak napisał(a)
                          Nie bronię Browamatora, nie w tym rzecz, nie chcę liczyć nie swoich pieniędzy, ale według mnie oni nie mają nawet tej złotówki za kg słodu. Cena nie wynika z praktyk monopolistycznych ani z pazerności firmy tylko z kosztów działalności, które są wysokie i każdy kto jakąkolwiek działalność prowadzi może to potwierdzić - patrz post Biermanna.
                          Sposobem na obniżenie ceny może być tylko rozwój rynku surowców czyli większe zakupy. Wtedy większy obrót pozwoli na obniżenie ceny.
                          Masz udziały w Browamatorze?
                          A tak serio, to marże 100% nie są powszechne.
                          Powtarzam, moje oceny nie są marudzeniem, nie jestem na zasiłku, intensywnie pracuję i nie mogę sam wszystkiego robić, nawet sprzedawać słodu.Ale ta dyskusja może być pomysłem dla kogoś kto szuka swego miejsca na rynku pracy.Z korzyścią dla nas wszystkich.
                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • blues-beer
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 114

                            #43
                            Sposobem na obniżenie ceny może być tylko rozwój rynku surowców czyli większe zakupy. Wtedy większy obrót pozwoli na obniżenie ceny.

                            Jeżeli nastąpi wzrost obrotów przy obecnych cenach, to można zapomnieć o obniżeniu cen - nikt tego nie zrobi, bo po co?
                            Żeby wzrosły obroty (a dzięki temu zysk) muszą zmaleć ceny.

                            Comment

                            • xxx9
                              Gość
                              • 09-2003
                              • 33

                              #44
                              W takim razie...
                              Pytanie może dość proste - jaki trzeba mieć sprzęt żeby przechowywać duże ilości drożdzy przez dłuższy czas?
                              Pozdrawiam

                              Comment

                              • burar
                                Senior
                                • 09-2003
                                • 238

                                #45
                                Tanio sprzedam ropę naftową nieekstraktowaną, w bardzo prosty sposób polegający na odparowaniu poszczególnych frakcji można uzyskać metodą domową benzynę, którą dowolnie można kształtować pod względem liczby oktanowej. Pozostałość można wykorzystać jako surowiec do domowego wyrobu poliuretanów i polietylenów.
                                Cena jedynie 124 zł/baryłkę. Odbiór własny z Norwegii.

                                To czysta oszczędność ! Nie ulegajcie monopolistom ! Oszczędzajcie koszty !
                                Grodziski Browar Domowy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎