Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PET i pompka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalczo
    Junior
    • 07-2014
    • 3

    PET i pompka

    Witajcie!

    Z racji tego, że zima to najlepszy czas na warzenie i że trzeba już powoli myśleć o sezonie grillowym i juwenaliach, mam takie pytanie.

    Czy ktoś próbował rozlewać piwo do 5L butelek PET i później nalewać je na imprezie za pomocą takiego nalewaka jak na załączonym obrazku?

    Myślicie, że zdałoby to egzamin? Czy wypływałaby sama piana?

    Oczywiście mam świadomość tego, że w PET'cie się nie powinno leżakować, że przezroczysty itd. Ale przecież coraz więcej browarów pakuje teraz swoje piwa w petainery. A jak się zrobi cieplej, to o leżakowaniu raczej nie ma mowy.

    Pozdrawiam!
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Ta pompka, jest do wody (niegazowanej), nie do piwa. Musiałbyś piwo zamykać od razu tym ustrojstwem, bo zakładając je część gazu ucieknie, a nie będzie czym je wewnątrz wytworzyć. Niby da się, ale są lepsze rozwiązania.

    Comment

    • Darkman
      Senior
      • 11-2010
      • 133

      #3
      Jak skonczyły mi się kiedyś butelki to piwo poszło do 5l PET. Nagazowanie i smak ok. Na grillu rozlewane bezpośrednio z butli bez żadnych udziwnień

      Comment

      • michalczo
        Junior
        • 07-2014
        • 3

        #4
        Błądząc po Allegro znalazłem coś takiego w cenie 9zł więc od razu zapaliła mi się lampka, że można by może to wykorzystać w "efektownym" rozlewaniu piwa.

        Większym udziwnieniem wydaje mi się kupowanie mini kegów za 40 zł i do tego pompek na CO2 za kolejne ponad 100zł.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Puszki można było niedawno kupić na BA w cenie 15 zł, a pompke osobiście kupiłem na allegro za 5 zł plus wysyłka. A na grilla to akuratne będą PETy 2,5 litra bez żadnych udziwnionych nalewaków.
          Last edited by e-prezes; 16-02-2015, 08:46.

          Comment

          • michalczo
            Junior
            • 07-2014
            • 3

            #6
            Używacie petów przezroczystych / z odzysku czy ciemnych?

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #7
              Ciemne po Sarmackim
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎