Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podłączanie kolumny piwnej pod keg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • malpitrzon
    Member
    • 07-2016
    • 33

    Podłączanie kolumny piwnej pod keg

    Cześć,

    interesuje mnie kolumna typu Cobra zakończona dwoma kranami. Zanim jednak zamówię to chciałbym się dowiedzieć jak to podłączyć pod kegi Corneliusa. Reduktor pod kegi (pod szybkozłączki) podłączyłem zbrojonym wężem na końcach którego zamontowałem zaciski ślimakowe. Mam jeszcze zapas tego węża ale nie wiem jak to się podłącza od strony kolumny. Potrzebne są jakieś adaptery? Znalazłem na przykład taką ofertę, ale jak tak patrzę na te rurki to wydają się być na tyle blisko siebie, że węża się nie nasadzi nie mówiąc już o zaciskach. Będę wdzięczny za wrzucenie jakichś zdjęć jak to jest robione albo przynajmniej jakąś podpowiedź. W internetach nie mogę znaleźć, pewnie złych haseł używam.

    Dzięki i pozdrawiam!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika malpitrzon Wyświetlenie odpowiedzi
    Cześć,

    interesuje mnie kolumna typu Cobra zakończona dwoma kranami. Zanim jednak zamówię to chciałbym się dowiedzieć jak to podłączyć pod kegi Corneliusa. Reduktor pod kegi (pod szybkozłączki) podłączyłem zbrojonym wężem na końcach którego zamontowałem zaciski ślimakowe. Mam jeszcze zapas tego węża ale nie wiem jak to się podłącza od strony kolumny. Potrzebne są jakieś adaptery? Znalazłem na przykład taką ofertę, ale jak tak patrzę na te rurki to wydają się być na tyle blisko siebie, że węża się nie nasadzi nie mówiąc już o zaciskach. Będę wdzięczny za wrzucenie jakichś zdjęć jak to jest robione albo przynajmniej jakąś podpowiedź. W internetach nie mogę znaleźć, pewnie złych haseł używam.

    Dzięki i pozdrawiam!
    Od strony kolumny zazwyczaj wychodzą gładkie rurki. Do przyłączenia przewodów szybkozłączki JohnGuest są częste w użyciu albo taniej/tradycyjnie/mniej wygodnie - opaska zaciskowa/ślimakowa. Rurki z kolumny na zdjęciu można delikatnie odgiąć.
    Last edited by ART; 26-10-2016, 09:42.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • malpitrzon
      Member
      • 07-2016
      • 33

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Od strony kolumny zazwyczaj wychodzą gładkie rurki. Do przyłączenia przewodów szybkozłączki JohnGuest są częste w użyciu albo taniej/tradycyjnie/mniej wygodnie - opaska zaciskowa/ślimakowa. Rurki z kolumny na zdjęciu można delikatnie odgiąć.
      Dzięki za pomoc. Wziąłem John Guest SI041012S i przewód piwny 3/8". Jeszcze tego nie montowałem ale na oko wygląda, że będzie pasować

      Mam jeszcze jedno pytanie, trochę z dupy ale zapytam Kolumna ma 2 rurki na piwo i 2 rurki na chłodzenie. Czy warto do tego chłodzenia podpiąć jakąś pompkę akwariową zanurzoną w niewielki zbiornik wody, który będzie wewnątrz lodówki? Jakieś większe systemy chłodzenia raczej odpadają bo w lodówce nie zostało za dużo wolnego miejsca.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        #4
        Ja bym sobie odpuścił chłodzenie kolumny
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎