Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Usprawnienia przy zacieraniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtek1
    Senior
    • 02-2004
    • 118

    #31
    slado napisał(a)
    Dobry pomysł z tą pastą silikonową. Przy tak powolnych zmianach temperatury nie powinno być rozbieżności przy pomiarze temperatury brzeczki.
    Ostatnio wpadłem na inny pomysł. Zamiast pasty silikonowej można zastosować olej transformatorowy bo ma chyba lepszą przewodność ciepła. Druga sprawa to dobre doprowadzenie ciepła do końcówek czujnika(oczywiście wszystko zależy od rozwiązania [u mnie końcówki i miejsce lutu zabezpieczone są koszulką termokurczliwą z uwagi na możliwość zwarcia]) więc olej łatwiej dotrze do odkrytych części końcówek. Ale to tylko taki pomysł.

    Comment

    • Ka_Dar
      Senior
      • 03-2003
      • 248

      #32
      wojtek1 napisał(a)
      Ostatnio wpadłem na inny pomysł. Zamiast pasty silikonowej można zastosować olej transformatorowy bo ma chyba lepszą przewodność ciepła.
      No to musisz uważać podczas warzenia, bo Ci będą tłuste oczka pływały w piwie, jak w rosole.

      Comment

      • wojtek1
        Senior
        • 02-2004
        • 118

        #33
        Ka_Dar napisał(a)
        No to musisz uważać podczas warzenia, bo Ci będą tłuste oczka pływały w piwie, jak w rosole.
        No zawsze coś nowego. Piwo z oczkami.......
        A tak poważnie, to rurka w której będzie czujnik jest hermetyczna więc nie widzę powodów do obaw. Takimi samymi właściwościami musi się wykazać i przy paście silikonowej (tu by mogło wyjść piwo z kluseczkami)
        Zdrowie!!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎