Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    #16
    muciek napisał(a)
    1. to nie będą garnki tylko prawdziwe kadzie i ktoły, tylko że małe;
    2. filtracja w 1. ocji odbywa się w kotle zaciernym, gdzie przy dnie znajduje się płyta z małymi otworkami.
    ale Twoja uwaga jest również słuszna tzn. filtracja chmielonej warki (w 1. opcji czeka mnie trochę gimnastyki)
    Dzięki za uwagi!!
    1. Ja do tego celu wykorzystałem kegi 30l.
    2. Użyłeś więc tzw. "false bottom". Dla mnie zbyt pracochłonne zajęcie (te setki dziurek ) skorzystałem z rozwiązania "manifold" w wersji z miedzianą, nacinaną rurką. Jest też wersja z nierdzewną rurką podobną do kołnierza otulającego rurki podłączeniowe do kranów. Ja zdecydowałem się na miedź.
    3. Moje urządzenie składać się będzie z trzech kegów. Przepływ grawitacyjny. Tzw. "three vessel system". Filtry są w dwóch dolnych: w kadzi zaciernej i kotle warzelnym. Pompy magnetyczne są za drogie, więc zdecydowałem się na prostszą konstrukcję.
    Zdjęć na razie nie ma, ale pozwolę sobie je tu zamieścić, jak będzie co fotografować

    pozdrówka dla DomowychPiwowarów
    r.

    Comment

    • wartburg
      Gość
      • 03-2002
      • 95

      #17
      Przepraszam jesli takie pytanie juz bylo, ale jestem stalym czytelnikiem forum i nigdzie takiej informacji nie znalazlem.
      Czy mozecie podac mi jakis link lub instrukcje jak zbudowac taki domowy browar? Interesuje mnie krok po kroku. Co trzeba, ile to kosztuje etc. Bede dzieczny i przepraszam za delikatna dygresje.

      Wartburg

      Comment

      • wartburg
        Gość
        • 03-2002
        • 95

        #18
        Musze nadmienic, bo zapomnialem, a na pewno ktos mi to wytknie ze link umieszczony w jednym z postow a mianowicie:www.brew-beer.com nie dziala. Taka strona nie istnieje.

        Wartburg

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #19
          Dostałem dość dziwnego maila z ofertą i nie wiem co o tym sądzić . Z tego co przeczytałem jest to maszynka do robienia piwa , ale jest jakaś dziwna . A oto treść maila :

          The Beer machine is Your Personal Micro Brewery. Find out why Millions of
          Beer consumers are Brewing their own Beers Today! We all know that Beer
          tastes so much better when it is truly fresh. Naturally made beers with no
          preservatives or additives are not only better tasting, they are also healthier
          for you.

          Imagine Brewing Beer in your own Refrigerator with a product that was voted
          best available for brewing beer by Popular Mechanics Magazine! This machine
          does it all... it brews, ferments, carbonates and dispenses all in one container.
          It is large enough to make 2.6 gallons (or 28 full 12oz servings) at a time, yet
          small enough to fit in your fridge. Not only does The Beer Machine brew fresh Beer,
          it can also keep Beer fresh up to 6 Months! The CO2 Carbonation system provides
          the ability to add more effervescence, increase pressure for dispensing and preserve
          the fresh taste. Make Great beer for just Pennies a Glass! Comes with everything
          you need to get started.

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            #20
            a jeszcze link do strony gdzie jest to cudo : beer machine

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #21
              edytowałem linka, bo był to tzw. odnośnik partnerski. teraz jest ok.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • wartburg
                Gość
                • 03-2002
                • 95

                #22
                Po pierwsze jak widze napis 'AS SEEN ON TV' to juz jestem prawie pewien ze dziekuje.
                Ale powaznie to poczytalem troche i to wyglada jak zwykly fermentor. Wsypujesz proszek ktory w skladzie ma ekstrakt slodowy, chmiel i drozdze. Zalewasz woda i tyle.
                Ale co to za browarnictwo. To tak jak robienie kisielu z torebki instant. Zalewasz wrzatkiem i tyle. Dle mnie to nie to. Bo w koncu mozna kupic butelke piwa.

                Wartburg

                Comment

                • Rolek
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 1038

                  #23
                  And69 napisał(a)
                  a jeszcze link do strony gdzie jest to cudo : beer machine
                  O Jezusie!
                  Przeglądałeś te strony dokładniej? Hehehe...
                  Piwo w proszku. Beer-mix. Cena $29,99. Wsypujesz do wody i za 10 dni masz "piwo"

                  Chyba jednak wolę swoje

                  Ale trzeba przyznać jedno - pomysłowi to oni są, oj tak.

                  r.

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #24
                    Rolek napisał(a)


                    O Jezusie!
                    Przeglądałeś te strony dokładniej? Hehehe...
                    Piwo w proszku. Beer-mix. Cena $29,99. Wsypujesz do wody i za 10 dni masz "piwo"

                    Chyba jednak wolę swoje

                    Ale trzeba przyznać jedno - pomysłowi to oni są, oj tak.

                    r.
                    Dlatego pisałem że cuś mi się tu nie podoba , a nie znam na tyle dobrze angielskiego coby się w to wczytywać . zamieściłem to jako ciekawostkę a nie że się tym zachwycałem .
                    Last edited by And69; 26-03-2003, 17:02.

                    Comment

                    • wartburg
                      Gość
                      • 03-2002
                      • 95

                      #25
                      Pozwole sobie jeszcze raz zapytac, bo bardzo mi zalezy na tej informacji: gdzie znalezc instrukcje jak zbudowac domowy browar? Z gory dziekuje.

                      Wartburg

                      Comment

                      • crizz
                        ...
                        • 02-2003
                        • 1255

                        #26
                        wartburg napisał(a)
                        Pozwole sobie jeszcze raz zapytac, bo bardzo mi zalezy na tej informacji: gdzie znalezc instrukcje jak zbudowac domowy browar? Z gory dziekuje.

                        Wartburg
                        http://www.brew-beer.com - ta strona działa, masz tam kupę linków do stron właścicieli domowych browarów, nieraz ze szczegółowymi opisami jak zbudować. Są podzielone wg rodzajów. Tam na pewno znajdziesz wskazówki, o ile angielski nie jest przeszkodą, oczywiście.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎