Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • DonZ
    replied
    niby ten który podałem w linku lidl oferował pasteryzatory SILVERCREST

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    A jaki to lidlowy?

    Leave a comment:


  • DonZ
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    Używam takiego do do zacierania, super sprawa.Termostat mało dokładny nie sugerować się wskazaniami. ostatnio podłączyłem PAMELa, sprawdza się zaje....
    ps ten jest drogi można wyczaić za około 120zł
    piszesz że za 120zł można wyczaić, ale czy to jest ten sam lidlowy czy może jakiś inny? osobiście przekopując allegro na nic w tej cenie nie trafiłem...

    Leave a comment:


  • Mason
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    A ktoś to policzył, że tak mówisz? Mnie się wydaje, że to tylko mit.
    Policzmy... Kociołek ma moc 1800 W, do tego powiedzmy że grzałka nurkowa 1400 W. Działają razem na pełnej mocy przez dwie godziny, koszt prądu to niecałe 4 złote. Policzmy jeszcze 1,5 godziny grzania na pełnej mocy kociołka na potrzeby zacierania, wychodzi 1,62. W sumie wyszło mi poniżej 6 złotych na jedno warzenie.
    Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie.

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Używam takiego do do zacierania, super sprawa.Termostat mało dokładny nie sugerować się wskazaniami. ostatnio podłączyłem PAMELa, sprawdza się zaje....
    ps ten jest drogi można wyczaić za około 120zł

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    Zależy jak drobne są te ubytki. Nie przeszkadzają one w zacieraniu, ale jeśli są zbyt duże to z czasem mogą przerdzewieć (ale raczej nie szybko).
    U mnie były małe i dało rady, ale w tych miejscach coraz częściej przypalał się zacier.

    Generalnie cena 199zł plus przesyłka to dość sporo, a do tego dojdą Ci większe rachunki za prąd.
    To drogo, bo widziałem tańsze. A ktoś to policzył, że tak mówisz? Mnie się wydaje, że to tylko mit.

    No i jeśli chcesz wykorzystać go również do warzenia, to musisz zaopatrzyć się dodatkowo w solidną grzałkę. Sam garnek nie uciągnie.
    Na brewkit to wystarczy, ale zagotować się nie da bez grzały.


    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
    Wg. mnie konieczny jest drugi garnek do warzenia na gazie. W trakcie jak się wysładza można już główny filtrat grzać. Garnek na gaz nie wyklucza użycia tego kociołka. Ja mam z automatyką (mieszadło i sterownik temperatury).

    Mam kłopot z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury na gazie i dlatego zastanawiałem się nad tym garnkiem.
    Wahania są i na kociołku. Mnie przegrzewa o 1-2 stopnia ponad próg ustawiony na sterowniku, ale w nowym sterowniku bnp jest funkcja, która pozwala zmniejszyć moc grzałki przy dochodzeniu do progowej (zadanej), czego efektem jest fluktuacja temperatury w zakresie 0,5 stopnia.

    Leave a comment:


  • wrednyhawran
    replied
    U mnie był chyba jeszcze sknocony termostat, bo temperatury mi nie trzymał, koniec końców i tak musiałem ręcznie sterować. Ja nie polecam, ale być może po prostu miałem pecha. A to o czym wspomniał Mason to chyba jedyna zaleta, która i tak wymaga przeróbek

    Leave a comment:


  • Mason
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
    Do zacierania jest jak dla mnie idealny od kiedy zmieniłem kranik i zamontowałem filtrator z oplotu . Plusy są takie, że nie przenoszę zacieru do filtracji, a to co już przefiltrowane może iść na gaz, co skraca cały proces.
    Chmielenia w nim nie polecam, trzeba używać grzałki zanurzeniowej i łączne zużycie prądu jest... nie wiem jakie, ale pewnie wysokie

    Leave a comment:


  • DonZ
    replied
    właśnie zdawało mi się że gdzieś toczyła się dyskusja co lepsze gaz czy grzałka elektryczna i nie potrafię tego znaleźć a sam jestem ciekaw jak z doświadczenia innych piwowarów wychodzi gaz czy prąd

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
    Mam kłopot z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury na gazie i dlatego zastanawiałem się nad tym garnkiem.
    Last edited by Pendragon; 08-04-2013, 12:09.

    Leave a comment:


  • wrednyhawran
    replied
    Zależy jak drobne są te ubytki. Nie przeszkadzają one w zacieraniu, ale jeśli są zbyt duże to z czasem mogą przerdzewieć (ale raczej nie szybko).
    Generalnie cena 199zł plus przesyłka to dość sporo, a do tego dojdą Ci większe rachunki za prąd.
    No i jeśli chcesz wykorzystać go również do warzenia, to musisz zaopatrzyć się dodatkowo w solidną grzałkę. Sam garnek nie uciągnie.

    Przerabiałem już warzenie w takim garnku, zrobiłem w nim kilka warek i przerzuciłem się na gaz i garnek 40l i bardzo to sobie cenię, dlatego nie do końca polecam zakup elektrycznego. W moim przypadku było to wyrzucenie pieniędzy, tym bardziej, że poczta mi go tak zmasakrowała w dostawie, że obecnie pewnie miałby już dziurę na dwa palce.

    Leave a comment:


  • DonZ
    replied
    Warto zakupić? http://allegro.pl/garnek-elektryczny...147662573.html

    Gościu na aukcji pisze że produkt powystawowy, możliwe bardzo drobne ubytki w emalii, przeszkadzałoby to przy zacieraniu?

    Leave a comment:


  • ontario_ab
    replied
    A czy ktoś z was ma taki elektryczny gar firmy Clatronic ? Poproszę o opinie.

    Leave a comment:


  • TowarzyszWieslaw
    replied
    Na temat takich garnków już było wiele ....
    np. tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=52155

    W lidlu właśnie był Severin do kupienia kiedyś.

    Leave a comment:


  • ontario_ab
    replied
    Gar elektryczny

    Witam,
    czy do zacierania i chmielenia nie nada się gar elektryczny z termostatem ? Ma kranik i łatwo spuścić z niego brzeczkę. WIdziałem taki marki Severin i wygląda fajnie, cena ok 360 pln.
    Arek

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎