Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TowarzyszWieslaw
    Senior
    • 10-2005
    • 157

    Na temat takich garnków już było wiele ....
    np. tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=52155

    W lidlu właśnie był Severin do kupienia kiedyś.

    Comment

    • ontario_ab
      Member
      • 10-2012
      • 65

      A czy ktoś z was ma taki elektryczny gar firmy Clatronic ? Poproszę o opinie.
      Browar Domowy Happy Alien's
      Piwne doświadczenie ? Podstawowe, ale mocno się zaangażowałem.

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        Warto zakupić? http://allegro.pl/garnek-elektryczny...147662573.html

        Gościu na aukcji pisze że produkt powystawowy, możliwe bardzo drobne ubytki w emalii, przeszkadzałoby to przy zacieraniu?

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Zależy jak drobne są te ubytki. Nie przeszkadzają one w zacieraniu, ale jeśli są zbyt duże to z czasem mogą przerdzewieć (ale raczej nie szybko).
          Generalnie cena 199zł plus przesyłka to dość sporo, a do tego dojdą Ci większe rachunki za prąd.
          No i jeśli chcesz wykorzystać go również do warzenia, to musisz zaopatrzyć się dodatkowo w solidną grzałkę. Sam garnek nie uciągnie.

          Przerabiałem już warzenie w takim garnku, zrobiłem w nim kilka warek i przerzuciłem się na gaz i garnek 40l i bardzo to sobie cenię, dlatego nie do końca polecam zakup elektrycznego. W moim przypadku było to wyrzucenie pieniędzy, tym bardziej, że poczta mi go tak zmasakrowała w dostawie, że obecnie pewnie miałby już dziurę na dwa palce.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
            Mam kłopot z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury na gazie i dlatego zastanawiałem się nad tym garnkiem.
            Last edited by Pendragon; 08-04-2013, 12:09.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              właśnie zdawało mi się że gdzieś toczyła się dyskusja co lepsze gaz czy grzałka elektryczna i nie potrafię tego znaleźć a sam jestem ciekaw jak z doświadczenia innych piwowarów wychodzi gaz czy prąd

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
                Do zacierania jest jak dla mnie idealny od kiedy zmieniłem kranik i zamontowałem filtrator z oplotu . Plusy są takie, że nie przenoszę zacieru do filtracji, a to co już przefiltrowane może iść na gaz, co skraca cały proces.
                Chmielenia w nim nie polecam, trzeba używać grzałki zanurzeniowej i łączne zużycie prądu jest... nie wiem jakie, ale pewnie wysokie
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  U mnie był chyba jeszcze sknocony termostat, bo temperatury mi nie trzymał, koniec końców i tak musiałem ręcznie sterować. Ja nie polecam, ale być może po prostu miałem pecha. A to o czym wspomniał Mason to chyba jedyna zaleta, która i tak wymaga przeróbek
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zależy jak drobne są te ubytki. Nie przeszkadzają one w zacieraniu, ale jeśli są zbyt duże to z czasem mogą przerdzewieć (ale raczej nie szybko).
                    U mnie były małe i dało rady, ale w tych miejscach coraz częściej przypalał się zacier.

                    Generalnie cena 199zł plus przesyłka to dość sporo, a do tego dojdą Ci większe rachunki za prąd.
                    To drogo, bo widziałem tańsze. A ktoś to policzył, że tak mówisz? Mnie się wydaje, że to tylko mit.

                    No i jeśli chcesz wykorzystać go również do warzenia, to musisz zaopatrzyć się dodatkowo w solidną grzałkę. Sam garnek nie uciągnie.
                    Na brewkit to wystarczy, ale zagotować się nie da bez grzały.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czyli w zasadzie służy tylko do zacierania i to tylko z powodu regulacji temperatury?
                    Wg. mnie konieczny jest drugi garnek do warzenia na gazie. W trakcie jak się wysładza można już główny filtrat grzać. Garnek na gaz nie wyklucza użycia tego kociołka. Ja mam z automatyką (mieszadło i sterownik temperatury).

                    Mam kłopot z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury na gazie i dlatego zastanawiałem się nad tym garnkiem.
                    Wahania są i na kociołku. Mnie przegrzewa o 1-2 stopnia ponad próg ustawiony na sterowniku, ale w nowym sterowniku bnp jest funkcja, która pozwala zmniejszyć moc grzałki przy dochodzeniu do progowej (zadanej), czego efektem jest fluktuacja temperatury w zakresie 0,5 stopnia.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      Używam takiego do do zacierania, super sprawa.Termostat mało dokładny nie sugerować się wskazaniami. ostatnio podłączyłem PAMELa, sprawdza się zaje....
                      ps ten jest drogi można wyczaić za około 120zł
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        A ktoś to policzył, że tak mówisz? Mnie się wydaje, że to tylko mit.
                        Policzmy... Kociołek ma moc 1800 W, do tego powiedzmy że grzałka nurkowa 1400 W. Działają razem na pełnej mocy przez dwie godziny, koszt prądu to niecałe 4 złote. Policzmy jeszcze 1,5 godziny grzania na pełnej mocy kociołka na potrzeby zacierania, wychodzi 1,62. W sumie wyszło mi poniżej 6 złotych na jedno warzenie.
                        Jeśli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • DonZ
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 303

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Używam takiego do do zacierania, super sprawa.Termostat mało dokładny nie sugerować się wskazaniami. ostatnio podłączyłem PAMELa, sprawdza się zaje....
                          ps ten jest drogi można wyczaić za około 120zł
                          piszesz że za 120zł można wyczaić, ale czy to jest ten sam lidlowy czy może jakiś inny? osobiście przekopując allegro na nic w tej cenie nie trafiłem...

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10737

                            A jaki to lidlowy?
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • DonZ
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 303

                              niby ten który podałem w linku lidl oferował pasteryzatory SILVERCREST

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                A ktoś to policzył, że tak mówisz? Mnie się wydaje, że to tylko mit.
                                Będąc szczerym, nie liczyłem. Jedynie zaobserwowałem wzrost rachunków o ok 100zł w skali dwóch miesięcy i złożyłem to na karb warzenia. Być może niesłusznie, ale żaden inny powód wzrostu opłat nie przychodził mi do głowy. (Mówimy o zacieraniu + warzeniu z grzałką 1000W). Liczba warek w tym czasie: 4.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎