Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

robię kociołek!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    robię kociołek!

    Keg 30 l
    plan:
    kadź zacierno warzelna z filtrem i mieszadłem, jak na razie ..
    Attached Files
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...
  • Browarzyciel
    www.browarzyciel.pl
    • 08-2005
    • 357

    #2
    Witaj,

    A nie lepiej wykonać coś z kwasówki lub miedzi, ciut większego np 50 l.?
    30 litrów można wymieszać w normalnym garnku. Ciekawy jestem jak będzie rozwiązana sprawa mieszadła.

    Powodzenia
    BROWARZYCIEL
    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
    eventy dla firm

    Comment

    • biziel
      Member
      • 10-2004
      • 53

      #3
      Uzyskałeś ładne równe cięcie. A możesz zdradzić, czym ciąłeś, wyrzynarką czy szlifierką kątową?

      Powodzenia i liczę na dalszą dokumentacje.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biziel
        Uzyskałeś ładne równe cięcie. A możesz zdradzić, czym ciąłeś, wyrzynarką czy szlifierką kątową?
        Ja widać ze zdjęcia - kątową

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Marek-C
          Senior
          • 12-2005
          • 848

          #5
          Dobra trochę szczegółów:

          -30l ponieważ - kupiłem w miarę tanio (z transportem 60PLN), większego mi się nie chce dźwigać, robota z miedzi czy kwasówki - nie wiem co ze spawaniem i sądze że nie zmieściłbym się w 60PLN! A poza tym to pierwszy kociołek i brak mi doświadczenia. Po prostu zobaczymy co z tego wyjdzie, może będą modyfikacje (rims?)

          -30 l - tyle moim zdaniem do domu wystarczy bo fermentory są przeważnie ~30l.

          Plan jest taki:
          -grzanie na taborecie gazowym - jak na razie.

          -filtr do zacieru i chmielu: chyba coś takiego http://schmidling.netfirms.com/empp.htm
          trochę jest problem bo dno kega jest wklęsłe i filtr z rurki miedzianej taki jak proponowany http://www.browar.biz/forum/attachme...1&d=1125255185 może nie 'odessać' zacieru z dna. Myślę że jak filtr będzie wygjęty 'w dół' to wysładzanie wypchnie brzeczkę do kranika. Kranik kulkowy, wszystko montowane za zacisk lub gwinty aby nie lutować (podczas gotowania trochę cyny i ołowiu może przenikać do brzeczki) może filtr byłby wyciągany do mycia i gotowania zacieru - żeby dokładnie mieszać dno i zapobiec przypalaniu. Martwię się o uszczelkę bo musi być na zewnątrz i może się 'przysmażyć' - podczas gotowania wody zauważyłem że duża część ciepła 'idzie bokiem'

          -mieszalnik chyba z silniczka od wycieraczek samochodowych 12V w formie śmigła aby zacier 'wędrował pionowo'. Nie wiem czy nie trzeba będzie dodać łańcuszków aby zamieszać dno. Przykrywka od garnka 'na wagę' z supermarketu pasuje (przypadkowo).

          Po zacieraniu, filtracji kociołek miałby być umyty i wykorzystany do gotowania brzeczki, następnie chłodnica zanurzeniowa, kranikiem do fermentora no i to trzeba będzie dżwigać

          Marek.


          ps. cięcie dziury:
          -do brzegu kega od wewnątrz przyłożyłem otwieracz do piwa(!) mazak i objechałem dookoła
          -powoli naciąłem gumówką rysę po linii (o używaniu okularów ochronnych nie przypominam - jak widać u mnie są częścią integralną zestawu) jak się to robi powoli to wychodzi w miarę równo, po objechaniu 3 razy 'przebiłem się'. (po wszystkim pomyślałem że może dobrze by było zrobić to na wymiar pokrywki - ale przypadkiem samo się zrobiło dobre).

          dalsze prace będą dokumentowane.
          Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

          Comment

          • Marek-C
            Senior
            • 12-2005
            • 848

            #6
            jak tu zagląda admin to proszę o poprawienie tego używaniu


            Marek
            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              admin zagląda tu i tam i zgłaszanie takich spraw powinno odbywać się poprzez PW/email (a najlepiej poprzez zgłoszenie postu moderatorowi - ikonka wykrzyknika przy każdym poście). teraz poprawiłem, na przyszłość proszę zgłaszać się bezpośrednio do mnie a nie poprzez post w danym temacie który mogę przegapić.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Marek-C
                Senior
                • 12-2005
                • 848

                #8
                TAAAAA EST!!! spocznij!
                Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                Comment

                • Marek-C
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 848

                  #9
                  kolejne zdjęcia - dziurka! (jak ja lubię dziurki!)

                  dziurkę: wywierciłem fi8 i następnie rozwierciłem tym ustrojstwem (rozwiertakiem),

                  widać kranik - mam nadzieję że na zasadzie 'naczyń połączonych' zassa z dna kega,
                  no i siatka na filtr.

                  Marek

                  ps. zdaje się następna warka w tym ustrojstwie - jeszcze trochę miedzi i będzie filtr! (przy okazji chłodnica) wie ktoś jak spawać 'twardo' miedź tzn. nie chcę cyny!
                  Attached Files
                  Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                  Comment

                  • Marek-C
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 848

                    #10
                    Dobra znawcy! Mam prośbę o porady.

                    Toto ma szanse działać? Mam jeszcze siatkę ale - jakoś z konstrukcją mi nie idzie.


                    Marek
                    Attached Files
                    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #11
                      Działać będzie na pewno (jak się nie zapcha), powierzchnia zbierania brzeczki jest dość mała, sprawdzone na forum filtrownice są kilka lub nawet kilkanaście razy dłuższe. Wyjdzie w praniu tzn. w warzeniu. Stawiam na poprawne działanie, może z przydługą filtracją.

                      Comment

                      • wojtomasz
                        Wojtek
                        • 01-2006
                        • 135

                        #12
                        Witam,
                        Również zabieram się za konstrukcję kociołka zaciernego. KEG namierzony w sieci. Największy problem mam (wciąż w fazie projektu) z sitem. Czy ktoś próbował zastosować wkład filtracyjny z filtrów kątowych instalacji wodnych? Wkład jest solidny, z nierdzewki, ale ma plastikowe przyłącze gwintowe. Nie wiem czy wytrzyma temperaturę.

                        Pozdrawiam / Wojtek

                        Comment

                        • Marek-C
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 848

                          #13
                          Ale to jest takie małe gówienko - temperaturę musi wytrzymać bo stosuje się toto w instalacjach CO. Ja kobminuję z tą siateczką ze zdjęcia.

                          powodzenia Marek

                          ps. moje następne zacieranie, gdzieś za 2 tygodnie, w kociołku.
                          Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                          Comment

                          • Marek-C
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 848

                            #14
                            no i filtrator wersja ostateczna.
                            Attached Files
                            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                            Comment

                            • Rolek
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 1038

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C
                              no i filtrator wersja ostateczna.
                              Dżizas! Może to i skuteczne, ale profil ma szpetny okrutnie. Fuj!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎