Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PH - metr elektroniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
    Czy zakwaszacie wodę do wysładzania?
    A widzicie? Wielki_B też zajmuje się takimi "pierdołami" jak zakwaszanie wody do wysładzania. Jeżeli coś może poprawić smak piwa, nie widzę powodu, aby to zaniedbywać.

    Ja bym też zakwaszał (w celu zminimalizowania zjawiska wypłukiwania garbników z młóta), ale nie mogę nigdzie dostać kwasu mlekowego, mam tylko słód zakwaszający. Kwas mlekowy mam już zamówiony, ma być w marcu, więc wkrótce będę zakwaszał także wody.
    Last edited by coder; 26-02-2007, 12:39.

    Comment

    • huanghua
      Senior
      • 10-2005
      • 1910

      #32
      Coder, czekam dnia kiedy padnę na kolana przed Toba i powiem... My Master!
      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #33
        Tylko, że Wielki_B już pewien staż ma w browarnictwie. I może zacząć się bawić w takie "pierdoły".
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • coder
          Senior
          • 10-2006
          • 1347

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
          Tylko, że Wielki_B już pewien staż ma w browarnictwie. I może zacząć się bawić w takie "pierdoły".
          Nie widzę związku. Postępowanie jest prawidłowe albo nie, co ma do tego staż.

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            #35
            W ostatnim tygodniu podgoniłem trochę zaległości i dzieląc na pół gęstwy z kończących fermentacje warek, uwarzyłem 4 pilsy. Do żadnego nie wyciągnęłem nawet ph-metru, o słodzie zakwaszającym czy kwasie nie wspominając.
            Kto wie, czy znając swoje upodobania smakowe, nie zrezygnuję kiedyś zupełnie z zakwaszania? No, może poza kilkoma sporadycznymi przypadkami...

            A mój staż nie jest żadną rewelacją: 81 warek, z czego 8 jest aktualnie na jakimś tam etapie fermentacji. Na forum i poza są znacznie bardziej doświadczeni piwowarzy.

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #36
              Owszem, ma znaczenie. Czy jakakolwiek warka Ci jeszcze porządnie dojrzała? Weź poczekaj na rezultaty zanim zaczniesz robić rewolucję
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                Owszem, ma znaczenie. Czy jakakolwiek warka Ci jeszcze porządnie dojrzała? Weź poczekaj na rezultaty zanim zaczniesz robić rewolucję
                W tej dokładnie dyskusji nie ma to znaczenia, gdyż mówimy o pewnej wiedzy obiektywnie sprawdzalnej i ogólnie akceptowanej. Mógłbym nie uwarzyć żadnej warki, wystarczy, że przeczytam np. tutaj zdanie "Prawdziwie groźne jest wysładzanie młóta wodą o pH > 7,5" i staram się tą wiedzę upowszechniać dla pożytku reszty społeczności.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎