Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rüsselheim am Main, Mainstraße 4-6, Rüsselheimer Bräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    Rüsselheim am Main, Mainstraße 4-6, Rüsselheimer Bräu

    Rüssellheim to miasto położone 15 minut jazdy pociągiem na wschód od Mainz. Słynne jest z wielkiej fabryki Opla, której ogrom możemy podziwiać z okien pociągów jadąc wzdłuż przez ponad 2. Biurowiec i główna brama wejściowa znajduje się po lewej do wyjścia z dworca głównego, tędy przez Bahnhofplatz i cały czas prosto Marktstraße i Mainstraße należy iść 500 m by dotrzeć do browaru. Mieści się on w nowoczesnym kompleksie hotelowo-gastronomicznym na samym końcu tej drugiej ulicy (dalej już tylko rzeka Main) i powstał wraz z nim w 2017 roku.
    Piękna, miedziana warzelnia (na oko może mieć nawet 20 hl) na parterze jest bardzo dobrze widoczna z zewnątrz dzięki przeszklonej witrynie. Od wewnątrz obudowana jest z trzech stron murkiem obłożonym zielonymi kafelkami z drewnianym podestem dla piwowara. Przy tym ogrodzeniu ustawiono 5 stołów z ławami dla lubiących piwkować blisko garów. Ogólnie sala na parterze jest bardzo duża, przy stołach na 8-12 osób pewnie zmieści się ich tu ze 200. Wystrój generalnie nowoczesny i prosty, ściany do połowy pokryte boazerią z jedynie polakierowanych jasnych desek, wyżej goły beton który ozdabiają oprawione stare zdjęcia z życia miasta i oczywiście fabryki Opla (idąc do kibelka w kierunku hotelowej recepcji można zobaczyć wystawione stare modele tego samochodu). Proste stoły i krzesła to również jasne drewno, jedynie przy przepierzeniach między nimi część ław ma ciemnobordowe pokrycie z dermy. Z sufitu, po którym przeprowadzono instalacje elektryczne, wentylacyjne i te najładniejsze miedziane piwowarskie, zwisają na kablach nad stołami czarne punktowe lampy w stylu przemysłowym. Z boku spory bar a na nim kolumna z aż 10 nalewakami.
    Widok na warzelnię z góry mają goście siedzący na antresoli. Jest ona w kształcie litery U, a w dalszej części przechodzi w salę na piętrze z kolejnym barem. Tu oprócz zwykłych stołów można też siedzieć na fotelach przy niskich niedużych stolikach, są też pufiaste kanapy. Ściany są gołe biało-beżowe, równie gołe są żarówki zwisające na kablach.
    Bezpośrednio z tej sali na piętrze wychodzi się na przestronny taras (można też po schodach z ulicy) z widokiem na nabrzeże i rzekę czyli Main. Metalowe krzesła i stoły na jednonogich podstawach, duże parasole i donice z zielenią. Może nie za wygodnie ale oczywiście 90% gości siedziało właśnie tu, bo choć pomału się zmierzchało to temperatura wynosiła pod 30°C.

    15.08.2022 na kranach zastaliśmy 5 piw:
    - Helles 4,8%. Żółte, lekko zmętnione, piana ładna, równomierna. W smaku bardzo słodowe aż trochę mdławe z nutą landrynkową, brak chmielu który by może choć trochę ożywił to piwo. Słabiutko. 4,50 €.
    - Weißbier 4,8%. Ciemne złoto idące w pomarańczowy, piwo całkowicie mętne, bardzo ładna zbita, drobnooczkowa piana. Zapach wyraźny drożdżowo-słodowy, w smaku dużo treściwości, goździki, banany i sporo wytrawniejszych nut czerwonej śliwki. Bardzo dobre, fajnie spłukałem niesmak po Hellesie. 4,50 €.

    - Tropical Ale. Nie było go w karcie, kelnerka zaproponowała jako specjalne (podobno co miesiąc jest inne) więc nie znam parametrów.
    Żółte, lekko zmętnione, w aromacie niezbyt chmielowe, raczej owocowo-słodowe. W smaku chmieli czuć już więcej, jest przyjemna cytrusowość choć goryczki niedużo. I tak miła odskocznia po tutejszych niemieckich słodkościach Przyjemny ejlik. 4,80 €.

    - Dunkles 5%, 4,50 € (nie piłem)
    - Maibock 6,5%. Barwa ciemnobrązowa. Spróbowałem tylko łyk od kumpla i wiedziałem, że nie chcę zamawiać. Królował DMS z mdłą słodowo-karmelową nutą.

    Tak więc piwnie jest bardzo nierówno.
    Piwa podawane w szkle firmowym dedykowanym poszczególnym stylom. Podkładki widziałem na barze ale na taras kelnerkom nie chciało się ich nosić.
    Butelkowe są w sprzedaży w recepcji hotelowej - krachle 0,33 i 0,5 l.

    Jak na taki duży kompleks hotelowy (4-gwiazdkowy) i gastronomiczny bardzo zastanawiające są godziny otwarcia: pon-pt. 16-23, sob,nd. 12-23. Czy goście hotelowi budzą się tu w tygodniu dopiero przed 16-tą? Chyba, że jest jeszcze dla nich osobna restauracja? Koło recepcji widziałem tylko mały barek ale nie było tam żadnego nalewaka.

    Na fotkach: 1. Fasada browaru za która umieszczono warzelnię, po prawej schody na taras. 2. Warzelnia z antresoli na 1 piętrze, za drzwiami na górze taras z widokiem na rzekę Main. 3. Na tarasie. 4. Helles 5. Weißbier

    Click image for larger version

Name:	DSC05991.JPG
Views:	115
Size:	29,2 KB
ID:	2329580Click image for larger version

Name:	DSC05993.JPG
Views:	107
Size:	37,6 KB
ID:	2329581Click image for larger version

Name:	DSC05995.JPG
Views:	106
Size:	27,4 KB
ID:	2329582Click image for larger version

Name:	DSC05996.JPG
Views:	109
Size:	58,7 KB
ID:	2329583Click image for larger version

Name:	DSC05997.JPG
Views:	104
Size:	52,3 KB
ID:	2329584
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎