Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buduję ogrodową piwniczkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
    W planach mam wykonanie pomieszczenia przynajmniej ok. 12 mk, pośrodku stół (do degustacji ) na ścianach regały z piwem i nie tylko (winko, domowe przetwory).
    Stół do degustacji, to IMO kiepski pomysł, bo po co będziesz swoją i współbiesiadników obecnością podnosił temperaturę pomieszczenia? W lecie każdy stopień jest na wagę złota.

    Przyłączam sie do pytania jacera - wiesz co robisz z tym podkopem? Bo dla mnie to wygląda niebezpiecznie.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • mlody_w_fachu
      Senior
      • 12-2006
      • 325

      #17
      Może to coś pomoże w rozeznaniu się w temacie ziemianki.
      po prostu mlody_w_fachu
      - - -
      gdzieniegdzie znany jako winorobek

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        #18
        Zalewamy ławy betonem

        Click image for larger version

Name:	PICT0018.JPG
Views:	1
Size:	46,7 KB
ID:	2023769

        Ławy zalane, razem z podłogą - w samą porę, bo nocny deszczyk spowodował oberwanie się części wykopu

        Click image for larger version

Name:	PICT0029.JPG
Views:	1
Size:	39,0 KB
ID:	2023770

        Comment

        • Marek-C
          Senior
          • 12-2005
          • 848

          #19
          A mówiłem! Dom bez piwnicy to ... ekhm tego no jak samochód bez bagażnika!
          Kiedyś jednak ludzie wiedzieli jak budować domy.

          Marek

          ps. Oddam 50m² piwnicy! Bo mi już się sprzątać nie chce!
          Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

          Comment

          • m44
            Junior
            • 07-2007
            • 18

            #20
            Witam,
            Skoro jest już otwarty temat o piwnicach, to chciałbym o coś zapytać. Mam u siebie piwnicę, bardzo dużą, bo wielkości całego domu (chodzi mi o to, że w piwnicy jest tyle pomieszczeń ile na parterze i pierwszym piętrze). Niestety mam w niej straszną wilgoć, bo dom stoi na terenach mokrych, a piwnica była wykopana dość głęboko. Co prawda nie ma takiej sytuacji, gdzie woda pływa aż do kostek, bo wykute są w ziemi małe dziury do których nachodzi i gdy jest taka konieczność, to wodę stale wynosimy. Czy takie warunki mogą w jakiś sposób źle wpływać na fermentacje i dojrzewanie piwa w butelkach?
            Last edited by m44; 23-07-2007, 15:14.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika m44 Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy takie warunki mogą w jakiś sposób źle wpływać na fermentacje i dojrzewanie piwa w butelkach?
              Mam podobną sytuację. Póki co objawia się to:
              a) rdzewieniem kapsli
              b) pleśnieniem etykiet
              c) inwazją ślimaków
              Żadnego niekorzystnego wpływu na zawartość butelek nie stwierdziłem. Także - śmiało.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika m44 Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam u siebie piwnicę (...) Niestety mam w niej straszną wilgoć (...) Czy takie warunki mogą w jakiś sposób źle wpływać na fermentacje i dojrzewanie piwa w butelkach?
                No pewnie - kapsle Ci pordzewieją!
                Wiem - głupie... Nie znam się... nie odpowiadam... Po prostu nie mogłem się powstrzymać...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • mlody_w_fachu
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 325

                  #23
                  O takiej piwniczce (i podobnych) możemy tylko marzyć albo potrzeć
                  po prostu mlody_w_fachu
                  - - -
                  gdzieniegdzie znany jako winorobek

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zalewamy ławy betonem

                    [ATTACH]27033[/ATTACH]

                    Ławy zalane, razem z podłogą - w samą porę, bo nocny deszczyk spowodował oberwanie się części wykopu

                    [ATTACH]27034[/ATTACH]


                    Widzę że to poważne przedsiębwzięcie skoro na wylanie ław zamówiłeś gruchę z betonem . Ile m3 betonu poszło na wylewkę?
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • DanielJakubowski
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 791

                      #25
                      A ja czekam na mini kosztorys budowy Mam gdzie coś takiego zrobić, może się skusze..
                      Pozdrawiam
                      dj

                      Comment

                      • hasintus
                        Senior
                        • 07-2006
                        • 850

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski Wyświetlenie odpowiedzi
                        A ja czekam na mini kosztorys budowy Mam gdzie coś takiego zrobić, może się skusze..
                        Koszty mogą być bardzo rozbieżne. Inaczej jak zamówisz piwniczkę "pod klucz" w renomowanej firmie budowlanej : ekspertyzy gruntu, profesjonalny projekt, wykop koparką, beton z gruszki, wszelkie izolacje itp. Inaczej jak sam kopiesz szpadlem dziurę, mieszasz beton na miejscu w pożyczonej betoniarce.

                        Comment

                        • DanielJakubowski
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 791

                          #27
                          Widzę, że Kopyr robi to raczej metodą gospodarczą (pomijając gruszkę )
                          Chodziło mi głównie o ceny materiałów budowlanych użytych do budowy. Ale na to jeszcze za wszcześnie.
                          Pozdrawiam
                          dj

                          Comment

                          • coder
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 1347

                            #28
                            Z kosztorysowaniem będę miał problem, teraz robię rozbudowę domu i piwniczka się robi przy okazji, ciężko rozdzielić koszty. Poszło na oko jakieś 1.5-2 m3 betonu B20 po 225 zł/m3+ 35zł/m3 za pracę pompy.
                            Obecnie bardziej opłaca się zamówić gruchę, ceny cementu są wysokie.

                            Comment

                            • Marek-C
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 848

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika m44 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Witam,
                              Skoro jest już otwarty temat o piwnicach, to chciałbym o coś zapytać. Mam u siebie piwnicę, bardzo dużą, bo wielkości całego domu (chodzi mi o to, że w piwnicy jest tyle pomieszczeń ile na parterze i pierwszym piętrze). Niestety mam w niej straszną wilgoć, bo dom stoi na terenach mokrych, a piwnica była wykopana dość głęboko. Co prawda nie ma takiej sytuacji, gdzie woda pływa aż do kostek, bo wykute są w ziemi małe dziury do których nachodzi i gdy jest taka konieczność, to wodę stale wynosimy. Czy takie warunki mogą w jakiś sposób źle wpływać na fermentacje i dojrzewanie piwa w butelkach?

                              Znam temat!

                              Zrobiłem drenaż naokoło domu, potem dodatkowo w piwnicy, wilgoć jest ale pomogło.
                              Zresztą trochę wilgoci w piwnicy 'gospodarczej' nie zaszkodzi.
                              Opaska jest droga bo trzeba głęboko odkopać no i naokoło budynku, ale dobra.
                              Natomiast w piwnicy, a jak sądzę z opisu wylewka już poniszczona, proponuję zniszczyć jeszcze bardziej, środkami pomieszczeń puścić rurę drenarską, zrobić solidną studzienkę, dać pompę z pływakiem. Potem

                              Marek
                              Last edited by Marek-C; 24-07-2007, 12:54.
                              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski Wyświetlenie odpowiedzi
                                Widzę, że Kopyr robi to raczej metodą gospodarczą (pomijając gruszkę )
                                Chodziło mi głównie o ceny materiałów budowlanych użytych do budowy. Ale na to jeszcze za wszcześnie.
                                Chyba o czymś nie wiem
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎