Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chłodziarka do Piwa Domowego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • stadko
    Junior
    • 10-2007
    • 10

    Chłodziarka do Piwa Domowego

    Witam,
    Może ktoś spotkał się już z podobnym urządzeniem: http://allegro.pl/item261548763_zaic...wyprzedaz.html ?

    Chciałbym zakupić coś takiego i umieszczać tam 5l kegi, w które będe nalewał swoje domowe piwko. Czy kegi dostępne np. w browamatorze nadają się do tego urządenia? Niestety gość, który wystawił aukcję, nie za bardzo kwapi się do odpwowiedzi na pytania...


    Pozdro
    Stadko
    ...a wszystkich, którzy chcą stracić nieco Biercepsa zapraszam na skuteczne odchudzanie
  • banaszek
    SłabyUżytkownik
    • 02-2005
    • 617

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stadko Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy kegi dostępne np. w browamatorze nadają się do tego urządenia?
    Wygląda na to, że do schłodzenia tak. Do rozlewania do szklanek już nie. Beczułki z BA mają w innym miejscu wlew/wylew (na środku podstawy beczki).


    Comment

    • stadko
      Junior
      • 10-2007
      • 10

      #3
      hm..

      hm... a widział ktoś może podobne urządzenie, do któreo nadawałyby się kegi z browamatora? Albo odwrotnie: może ktoś widział inne kegi, które pasowałyby do tej maszynki?

      Pozdro
      Stadko
      ...a wszystkich, którzy chcą stracić nieco Biercepsa zapraszam na skuteczne odchudzanie

      Comment

      • piotry
        Oj tam, oj tam !
        • 08-2005
        • 761

        #4
        tak standarowo kupne beczki 5L mają własnie w taki sposób umieszczany zawór

        tylko nie wiem czy te beczki sa wielokrotnego użytku ...

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Podobne urządzenie załatwiłem kiedyś od importera z Niemiec Titus_Fox'owi. Nie był zdaje mi się zadowolony bo strasznie się piwo pieniło. Można do Titusa napisać - może odsprzeda

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • stadko
            Junior
            • 10-2007
            • 10

            #6
            hm..

            Dzięki za odpowiedzi, pewnie na razie wstrzymam się z tym zakupem....


            Pozdro
            Stadko
            ...a wszystkich, którzy chcą stracić nieco Biercepsa zapraszam na skuteczne odchudzanie

            Comment

            • kentaki
              Senior
              • 10-2002
              • 452

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
              tak standarowo kupne beczki 5L mają własnie w taki sposób umieszczany zawór

              tylko nie wiem czy te beczki sa wielokrotnego użytku ...
              Te z gumowym korkiem u góry i przekręcanym kranikiem są łatwe w ponownym napełnieniu, natomiast te z plastikowym korkiem np. od tyskiego zdecydowanie gorzej sie sprawują. Ciężko wyjąć twardy plastikowy korek, który raczej napewno się odkształci i będzie nieszczelny oraz dolny zawór na wcisk szybko się rozpada. Górny korek zawsze można zastąpić gumową uszczelką (w ofercie BA) ale jak już wspomniałem dolny zawór cieknie. Jeśli chodzi o trwałość stalowych puszek to prawdopodobnie jest podobna do tych oferowanych przez sklepy internetowe. Ja moje beczki napełniałem już kilkakrotnie i nie widać na nich oznak zużycia. A propos chłodziarki to może tańszą alternatywą byłoby zrobienie termosu ze styropianu do którego można by wstawiać schłodzoną w lodówce beczkę a temperatura wewnątrz termosu byłaby podtrzymywana przez wkłady chłodzące. Można wtedy takie ustrojstwo wynieść w plener i cieszyć się zimnym piwkiem bez potrzeby zasilania elektrycznej chłodziarki.

              Comment

              • stadko
                Junior
                • 10-2007
                • 10

                #8
                Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o tą chłodziarkę, to chciałem ją wziąść myśląc bardziej o walorach estetycznych (fajnie prezentowałaby się w kuchni) No ale widzę, że w praktyce raczej się to nie sprawdzi także pewnie sobie to podaruje. Na weekendzie robię swoją pierwszą warkę i zaraz zabieram się za mycie butelek Wasze zdrowie
                ...a wszystkich, którzy chcą stracić nieco Biercepsa zapraszam na skuteczne odchudzanie

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎