Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki - jakie dobre ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dreads
    Basowy
    • 09-2009
    • 520

    #31
    A ja pozostawiam sobie te cienkościenne NRW i rozlewam do nich piwa, które z założenia mają mieć niskie nasycenie dwutlenkiem węgla. Jak nawarzę jakiegoś słabo nagazowanego ejla to nie powinno nic strzelić.

    Fakt jest jednak taki, że coraz gorsze butelki trafiają na nasz rynek. "Modne" cienkościenne NRW używa już nie tylko Gościszewo, ale i Pinta oraz Amber (Johannes), co przy sporym spożyciu piw z pierwszych dwóch browarów spowodowało u mnie znaczny przyrost cienkościennych butelek w piwnicy. Trzeba będzie trochę "Czechów" pokupować, bo oni na razie nie oszczędzają na szkle.

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rasle Wyświetlenie odpowiedzi
      Pendragon, to według Ciebie jakie butelki są najlepsze? Chodzi mi o konkretne marki piwa.
      Nie nazywam się co prawda Pendragon, ale jeżeli chodzi o marki to:
      -z Ambera Żywe, Grand, ew. Koźlak, jeżeli kozioł na butelce Ci nie przeszkadza (pod warunkiem, że nie nalewają już w cienkościenne. Dawno nie piłem z butelki)
      -z Corneliusa wszystkie z serii premiumowej, czyli np. Ale Ale, Porter
      -Noteckie, Eire (czyli Steine)

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #33
        Zawsze można zainwestować w kapslownicę stołową . Ja wyrzucam tylko butelki cienkościenne i zielone, do tego proszę znajomych o butelki. W efekcie narosło miałem paręset z niskim kołnierzem, z którymi Greta sobie zupełnie nie radziła. Odżałowałem kasę na Grifo Heavy Duty i teraz żaden kołnierz mi nie straszny
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment


        • #34
          A ja używam wszystkich butelek, tylko nie zwrotnych, bo te oddaję do sklepu.
          Do cienkościennych też leję, granatów nie było, choć niektóre piwa dość mocno nagazowane wyszły.
          Mam również kilka butelek z przezroczystego szkła, piwo jest OK - wszystkie piwa dojrzewają w ciemnym pomieszczeniu.

          Najlepsze są butelki z wysokim kołnierzem, ale używanie ich ma wpływ na żywotność grety - wygięły mi się blaszki po jakim czasie, ale wykorzystałem z niej głowicę, dokupiłem najtańszy stojak do wiertarki i mam kapslownicę stołową.


          Jak ktoś zastanawia się nad zakupem kapslownicy, to zdecydowanie polecam stołową.

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak ktoś zastanawia się nad zakupem kapslownicy, to zdecydowanie polecam stołową.
            Ja dopiero zabutelkowałem 3 warki ale bardzo chwalę sobie kapslownicę młotkową.
            Nie było butelki której bym nie zakapslował.
            Dodatkowo podczas kapslowania wykonuje się defektoskopię, dwie butelki wadliwe zostały wychwycone.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
              Najlepsze są butelki z wysokim kołnierzem, ale używanie ich ma wpływ na żywotność grety - wygięły mi się blaszki po jakim czasie, ale wykorzystałem z niej głowicę, dokupiłem najtańszy stojak do wiertarki i mam kapslownicę stołową.
              To raczej te butelki z krótkim/niskim kołnierzem są powodem kłopotów oraz jakieś nader siłowe używanie Grety. Kapslujemy Gretą już chyba z 7 lat i hula jak gdyby nigdy nic.
              Last edited by ART; 29-07-2011, 08:53.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • dreads
                Basowy
                • 09-2009
                • 520

                #37
                Powodem nieszczęść w kapslowaniu Gretą jest moim zdaniem: niski kołnierz + twarde kapsle + krzepa piwowara powiązana z nadmierną pewnością w siebie w stylu: "Panie, nic się nie stanie!". Potem mamy trrrach W ten sposób znajomy załatwił pożyczoną Gretę.
                Ja do niskich kołnierzy (jak już nie mam wyboru) używam miękkich kapsli i zamykam z dużym wyczuciem. Zgadzam się z Artem, że wysoki kołnierz zapewni żywotność Grety na długi czas
                Marzy mi się jednak Grifo HD, choćby dlatego, że jestem gadżeciarzem

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  #38
                  Mi wystarcza Greta HD Ready
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment


                  • #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    To raczej te butelki z krótkim/niskim kołnierzem są powodem kłopotów oraz jakieś nader siłowe używanie Grety. Kapslujemy Gretą już chyba z 7 lat i hula jak gdyby nigdy nic.
                    Nie właśnie z wysokim, takie jak ma np. Amber, jak do tego się weźmie butelkę co poza wysokim kołnierzem na szerszą szyjkę (np. od Bernarda) to efektem są wygięte blaszki w grecie (nie za pierwszym razem oczywiście, ale takie butelki osłabiają blaszki) - miałem taki przypadek.

                    Z butelek z niskim kołnierzem grata się ześlizguje i wyrabiają się blaszki, ale można dość do wprawy, dodatkowo można je przełożyć na drugą stronę (podobno można i tak robią).

                    Mimo wszystko polecam kapslownicę stołową.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #40
                      Chyba nie mamy płaszczyzny porozumienia - butelki NRW (standard w Czechach, Niemczech), Steinie (bączki) = wysoki kołnierz - dla Grety są jak najbardziej OK,

                      butelki typu ŻGB, KP, CP, Amber, = niski kołnierz - nie są dla grety ok, ale da radę kapslować przy delikatnym użyciu.
                      Last edited by ART; 29-07-2011, 11:31.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Lusterko87
                        Member
                        • 10-2011
                        • 36

                        #41
                        Ja mam pytanie..mam ogromną ilość butek około 80 sztuk - ale małych 300ml po wodzie mineralnej "Alfred" butelki są z białego(przeźroczystego) szkła.. Moje pytanie: czy mogę wykorzystać bez obaw na jakość i smak ? czy lepiej zbierać klasyczne na piwo ?

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #42
                          Lepiej zbierać brązowe butelki piwne. Światło to wróg chmielu
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Lusterko87
                            Member
                            • 10-2011
                            • 36

                            #43
                            Dzięki

                            Comment

                            • miras-t
                              Member
                              • 07-2012
                              • 41

                              #44
                              Pytanie (jak w temacie),jaki jest czas sterylizacji butelek w piekarniku przy temperaturze 120-150 st?

                              Comment

                              • pershi
                                Junior
                                • 02-2012
                                • 17

                                #45
                                Nie odpowiem dokładnie na pytanie Kolegi, ale ja robię tak:
                                Piekarnik z butelkami rozgrzewam do 180 stopni. Jak termostat wyłączy grzanie, wyłączam w ogóle piekarnik i po jakimś czasie (do 15 minut) wyjmuje butelki.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎