Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe butelki do piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • klocekoi
    Junior
    • 07-2012
    • 11

    Nowe butelki do piwa

    Cześć, mam pytanie odnośnie butelek do piwa.
    Obejrzałem ostatnio Kopyra i wspomniał w nim o cenie butelek.
    Dla mnie jest to kosmos, tzn. cena.
    Proszę mi wytłumaczyć, w jaki sposób zaopatrują się browary w butelki. Rozumiem, że składają zamówienie do huty i ta dostarcza je. Ale, czy browary, np. przy problemach cenowych, kupują butelki nowe, przy pomocy pośredników ? Np. firma X ma możliwość załatwienia butelek nowych, z kraju Y. Czy browary mogą być tym zainteresowane ? Czy kupują je w taki sposób ?

    Pozdrawiam
    Krzysztof
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Browary kupuja tam gdzie taniej. Wyślij ofertę do kilku i się przekonasz
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • klocekoi
      Junior
      • 07-2012
      • 11

      #3
      Ok, ale oni - browary - kupują tylko od hut, czy również od handlarzy ? Pytam się, bo zaciekawił mnie ten temat. I jeszcze, czy cena podana przez Kopyra to cena faktyczna, czy odstępstwa są znaczne jednak ?

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        #4
        Zwykle z hut

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika klocekoi Wyświetlenie odpowiedzi
          Ok, ale oni - browary - kupują tylko od hut, czy również od handlarzy ? Pytam się, bo zaciekawił mnie ten temat. I jeszcze, czy cena podana przez Kopyra to cena faktyczna, czy odstępstwa są znaczne jednak ?
          Nie wiem ile powiedział Kopyr. Myślę że jeśli browar bierze 1-2 palety to huta raczej odpada
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • klocekoi
            Junior
            • 07-2012
            • 11

            #6
            Kopyr powiedział ca. 1zł. Na stronach rosyjskich, od producentów, cena podobna, marża bez porównania wyższa. Tylko, że na szkło rosyjskie są sankcje nałożone, więc oficjalnie odpada.
            Ale ok, dziękuję za odpowiedzi. Trochę rozjaśniły mi temat, jak to funkcjonuje.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika klocekoi Wyświetlenie odpowiedzi
              Ok, ale oni - browary - kupują tylko od hut, czy również od handlarzy ? Pytam się, bo zaciekawił mnie ten temat. I jeszcze, czy cena podana przez Kopyra to cena faktyczna, czy odstępstwa są znaczne jednak ?
              Przecież często jest tak, że pośrednik ma takie ceny jak producent (negocjuje ceny z nim). Producent nie chce się bawić i sprzedawać opakowanie po palecie, a pośrednik może sprzedać mniejsze ilości.

              Browary zaopatrują się różnie, zależy gdzie i jakie. Jako ciekawostkę podam, że kiedyś przy średniej wielkości browarze z środkowych Niemiec widziałem górę palet z używanymi butelkami NRW ściągniętymi z Czech.

              Comment

              • Krakus
                Senior
                • 04-2007
                • 171

                #8
                A tak z ciekawości, browary takie jak Kormoran czy Amber, które mają swoje, firmowe butelki, też korzystają z pośredników?

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krakus Wyświetlenie odpowiedzi
                  A tak z ciekawości, browary takie jak Kormoran czy Amber, które mają swoje, firmowe butelki, też korzystają z pośredników?
                  Na olx kupują
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    20 lat temu jako piwowarzy domowi moglismy kupic palete butelek z huty. Teraz takie ilosci tylko przez pośredników.
                    W hucie zakontraktujesz większe ilości.
                    Jesli są dostępne moce. Ogolnie w ostatnich latach była zabawa przez niedostępność surowca, wyrobu gotowego itp. Covid i wojna nie ułatwiła tego. Nieekonomiczne wybory zakupu butelek z kolei odbijają się później na wyższych końcowych cena piwa. No ale co, we wiadra lać?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      W puszki?

                    • Krakus
                      Krakus commented
                      Editing a comment
                      Wtedy trzeba by wprowadzić w Dzienniku Piwnym nowe opakowanie wypitego piwa: "wiadro". ;-)
                      Last edited by Krakus; 05-05-2023, 11:55.
                  • yavo
                    • 03-2009
                    • 909

                    #11
                    Puszka jest droższa od zwrotnej butelki.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #12
                      Patrząc jak browary kraftowe wchodzą w "metal" zastanawiam się czy jest to deska ratunkowa czy ktoś kogoś dyma. Ja tam wolę butelkę, najlepiej zwrotną...

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        #13
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Patrząc jak browary kraftowe wchodzą w "metal" zastanawiam się czy jest to deska ratunkowa czy ktoś kogoś dyma. Ja tam wolę butelkę, najlepiej zwrotną...
                        Czyli co najwyżej Grodzisk ? Czy się myla ...
                        Wola Pinta , Recraft , Moon Lark itd

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #14
                          Nie rozumiem pytania... Kupuję co jest, ale cały czas mam wątpliwości co to intencji i jakości. Np. puszkowe Pinty (z Kaufy czy Żabki) są niedogazowane. Czuję się naciągnięty. Tyle i tyle nic więcej.
                          Last edited by e-prezes; 05-05-2023, 17:49.

                          Comment

                          • klocekoi
                            Junior
                            • 07-2012
                            • 11

                            #15
                            Z opóźnieniem ale dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardziej lub mniej na temat. Warty podrążenia głębiej i dalej.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎