Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Liofilizator do drożdzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mumin_
    Senior
    • 10-2007
    • 109

    Liofilizator do drożdzy

    Wygląda na to, że do pracy będziemy kupować liofilizator. Przeznaczenie - próbki biologiczne (białka), lekarstwa (w tym "chemia" onkologiczna) itp. Pytanie do fachowców: na jakie parametry należy zwrócić uwagę, żeby nadawał się również do zastosowań piwowarskich (znaczy do drożdży)? Oczywiście nie będzie to priorytet, ale jeśli spośród kilku podobnych i w podobnej cenie jeden się nada a inny nie, to będzie dodatkowe kryterium oceny.
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Pojechałeś po bandzie z tym pytaniem Ciekawy jestem czy na tym forum jest ktoś, kto zna się na liofilizacji drożdży.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      A po co ci suszyć drożdże?
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Pewnie po to, że liofilizaty mogą być przechowywane w warunkach pokojowych przez długie lata.

        Mumin - jeśli wytrzymasz do jutra to znajdę Ci trochę danych na ten temat. Np. na szybko znalazłem protokół liofilizacji kultur drożdżowych, ale dostęp jest płatny - w pracy mam dostęp do różnych czasopism naukowych więc może uda mi się go ściągnąć
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Mumin_
          Senior
          • 10-2007
          • 109

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason
          Mumin - jeśli wytrzymasz do jutra to znajdę Ci trochę danych na ten temat.
          Super, wystarczą namiary na czasopisma -- angielski, rosyjski, polski, od biedy niemiecki -- resztę już sobie sam znajdę (chyba że jakieś egzotyczne, do których dostępu nie będzie, to się zgłoszę )
          Last edited by Mumin_; 01-07-2010, 00:28.

          Comment

          • GaGacek
            Member
            • 08-2004
            • 96

            #6
            Leki onkologiczne są nie jednokrotnie lekami mutagennymi. Nie chodzi mi że coś się drożdżom stanie ale że przeniknie do nich po czym Ty/Ja spożyjemy "to" z piwem.
            Last edited by GaGacek; 01-07-2010, 06:28.
            [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
            Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mumin_ Wyświetlenie odpowiedzi
              Super, wystarczą namiary na czasopisma -- angielski, rosyjski, polski, od biedy niemiecki -- resztę już sobie sam znajdę (chyba że jakieś egzotyczne, do których dostępu nie będzie, to się zgłoszę )
              No właśnie ja szukam głównie wśród tych bez darmowego dostępu. Mnie też to zainteresowało, a liofilizator w pracy mamy

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaGacek Wyświetlenie odpowiedzi
              Leki onkologiczne są nie jednokrotnie lekami mutagennymi. Nie chodzi mi że coś się drożdżom stanie ale że przeniknie do nich po czym Ty/Ja spożyjemy "to" z piwem.
              Nie przeniknie, wystarczy że do drożdży będą używane inne pojemniki niż do leków
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Mumin_
                Senior
                • 10-2007
                • 109

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                No właśnie ja szukam głównie wśród tych bez darmowego dostępu. Mnie też to zainteresowało, a liofilizator w pracy mamy
                Nie musi być darmowy, pracuję na uniwersytecie, więc jakieś tam subskrypcje mamy (czasopisma naukowe, z branżowymi może być gorzej), tylko nie wiem za bardzo, czego szukać

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  Aaa, trzeba było tak od razu

                  http://www.springerlink.com/content/p5331440661g3221/ - to pewnie byłoby najlepsze




                  http://www.beer-brewing.com/beer-bre...aintenance.htm - czyli, że stosuje się tą metodę w piwowarstwie
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎