Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

termometr analogowy z zestawu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • klaus1973
    Senior
    • 05-2010
    • 104

    termometr analogowy z zestawu

    z zestawu startowego ma się rozumieć.
    Czy ten termometr wskazuje temperaturę otoczenia - powietrza prawidłowo?
    bo mój pokazuje o 6-7 stopni więcej niż inne termometry.

    saluti piwowarzy
    klausini
    Przegląd moich etykiet - piwa już zabutelkowane
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Jeżeli chodzi o taki długi, żółty (bodajże francuski Alla), to mój pokazuje jak najbardziej dobrze.

    Najlepiej będzie zweryfikować wskazania przy użyciu innego termometra.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • klaus1973
      Senior
      • 05-2010
      • 104

      #3
      o ten tutaj termometr http://www.browar.biz/sklep.php?ids=4&id=572
      nie chodzi o pomiar cieczy, zacieru
      ale o pomiar powietrza
      dwa inne temometry wskazują pomiary niższe o 7 stopni - temometr naklejony na fermentator - podczas burzliwej skazywał o 7 stopni niższą temperatutę niż otoczenia mierzoną tym właśnie temometrem.

      salutu piwowarzy
      klausini
      Przegląd moich etykiet - piwa już zabutelkowane

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        #4
        Skoro na początku działał dobrze a teraz wskazuje źle to coś się z nim stało. Nie spadł Ci na glebę? Nie mam natomiast jeszcze teorii na temat tego jak skurczyłeś wężyk igielitowy.
        Last edited by ART; 07-07-2010, 10:11.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • bogdan62
          Senior
          • 10-2004
          • 173

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika klaus1973 Wyświetlenie odpowiedzi
          o ten tutaj termometr http://www.browar.biz/sklep.php?ids=4&id=572
          nie chodzi o pomiar cieczy, zacieru
          ale o pomiar powietrza
          dwa inne temometry wskazują pomiary niższe o 7 stopni - temometr naklejony na fermentator - podczas burzliwej skazywał o 7 stopni niższą temperatutę niż otoczenia mierzoną tym właśnie temometrem.

          salutu piwowarzy
          klausini
          Obydwa wymienione termometry (analogowy i naklejany) bywają mało dokładne, w praktyce używa się je do szacunkowych pomiarów, lepiej jest mieć do nich ograniczone zaufanie. Nie ma znaczenia, czy dokonuje się pomiaru cieczy, czy powietrza, różnica polega na tym, że w cieczy pomiar jest szybki, w powietrzu wymaga znacznie więcej czasu.

          Comment

          • klaus1973
            Senior
            • 05-2010
            • 104

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Skoro na początku działał dobrze a teraz wskazuje źle to coś się z nim stało. Nie spadł Ci na glebę? Nie mam natomiast jeszcze teorii na temat tego jak skurczyłeś wężyk igielitowy.
            tego nie wiem czy działał dobrze (teraz to zauważył zostawiwszy go w piwnicy) zakładam że tak.
            nie skurczyłem - się wydłużył 

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogdan62 Wyświetlenie odpowiedzi
            Obydwa wymienione termometry (analogowy i naklejany) bywają mało dokładne, w praktyce używa się je do szacunkowych pomiarów, lepiej jest mieć do nich ograniczone zaufanie. Nie ma znaczenia, czy dokonuje się pomiaru cieczy, czy powietrza, różnica polega na tym, że w cieczy pomiar jest szybki, w powietrzu wymaga znacznie więcej czasu.
            jeśli nie ma znaczenia to potrzebuję nowy termometr ot co - serdeczne dzięki bogdan.

            Co do analogowego termometru z zestawu myślałem że jest to sprzęt bardzo dokładny - 98 % termometrów jakie widziałem w laboratoriach zawsze były i są analogowe.

            czy ten tutaj termometr
            ktoś z was posiada i czy nie jest za delikatny

            saluti PIwowarzy
            klausini
            Przegląd moich etykiet - piwa już zabutelkowane

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Ja mam taki -> http://browamator.pl/szczegoly.php?T...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992&sortuj=nazwa i bardzo sobie chwalę, choć jest dość delikatny.

              W podobnej cenie widziałem je na stoisku Biowinu w Praktikerze.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja mam taki i bardzo sobie chwalę, choć jest dość delikatny.
                Oj aż za bardzo... Dotknąłem nim rozgrzanego garnka i się porobiły w nim "kreski" z alkoholu, tzn. płyn stracił swoją ciągłość, jest w kilku warstwach i nie wiadomo jaka jest właściwie temperatura. Szybko kupiłem termometr cyfrowy...
                Last edited by Pendragon; 07-07-2010, 11:56.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kretu
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2007
                  • 28

                  #9
                  ja polecam ten http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11694 choć przesyłka z hongkongu długo idzie ale za to jest darmowa

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oj aż za bardzo... Dotknąłem nim rozgrzanego garnka i się porobiły w nim "kreski" z alkoholu, tzn. płyn stracił swoją ciągłość, jest w kilku warstwach i nie wiadomo jaka jest właściwie temperatura. Szybko kupiłem termometr cyfrowy...

                    Kreski, czyli brak ciągłości da się naprawić. Konieczne okulary ochronne, wskazane rękawice.

                    Podgrzewamy bardzo wolno termometr do maksymalnej temperatury (najlepiej w garnku z wodą czy olejem jak jest do 150*C) należy to wykonać bardzo wolno. W ostatniej fazie cały gaz w rurce można skompresować do wielkości banieczki która wypłynie na szczyt rurki pomiarowej. Jest to wykonalne ( mnie się udało), choć trzeba bardzo uważać.

                    Comment

                    • bielok
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 338

                      #11
                      Cześć

                      Jest nieco bezpieczniejsza metoda naprawy termometru
                      Mocujesz termometr do sznurka (ja użyłem miedzianego drutu) i mocno kręcisz sznurkiem. Dól termometru ma iść "na zewnątrz" tworzonego przez kręcenie okręgu. Siła odśrodkowa powoduje że płyn wskazujący się łączy w jedną całość.
                      anioły śmierdzą potem
                      żrą kiełbasę
                      mają w dupie żywych

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bielok Wyświetlenie odpowiedzi
                        Cześć

                        Jest nieco bezpieczniejsza metoda naprawy termometru
                        Mocujesz termometr do sznurka (ja użyłem miedzianego drutu) i mocno kręcisz sznurkiem. Dól termometru ma iść "na zewnątrz" tworzonego przez kręcenie okręgu. Siła odśrodkowa powoduje że płyn wskazujący się łączy w jedną całość.
                        Na to nie wpadłem ciężko zobaczyć czy już naprawiony

                        Comment

                        • bielok
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 338

                          #13
                          Cześć

                          Ja zatrzymywałem kręcenie z 4 x żeby sprawdzić W sumie, naprawa zajęła mi z 4 minuty
                          anioły śmierdzą potem
                          żrą kiełbasę
                          mają w dupie żywych

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎