Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak otworzyć keg 5l z zaworkami.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • amigo1
    Junior
    • 04-2012
    • 2

    Jak otworzyć keg 5l z zaworkami.

    Witam szanowną brać wielbicieli złotych trunków
    Na dniach nadejdzie wiekopomna chwila do rozlania pierwszego domowego pilsa i do estetycznego i przyjemnego sposobu delektowania się nabyłem kega 5L (reszta będzie rozlana w butelki).

    Mam pytanie czy jest jakiś bezkolizyjny sposób na otwarcie tego kega :
    http://youtu.be/vSjU5aSxgMA
    Na dole jest zaworek (raczej nie chciał bym go zniszczyć.

    A u góry zaworek odpowietrzający, problem w tym że nie można go odkręcić, nie wiem jak jest skonstruowany, czy wogule da się przez niego wlać piwko, które to na wtorek już będzie trzeba rozlać.

    Jedyne co przychodzi mi do głowy do nawiercenie dodatkowego otworu wlewowego z sposobem szczelnego zamknięcia.

    Może by i dało się wlać tam gdzie się wydostaje, czyli przez zaworek spustowy, lecz będzie to niewygodne i mocno pracochłonne.

    Pozdrawiam.
    Attached Files
  • focus25
    Member
    • 01-2011
    • 39

    #2
    Z mojego doświadczenia wynika że ten zaworek odpowietrzający można po prostu usunąć podważając gumową uszczelkę i pociągając go. Potem można go bez problemu z powrotem założyć.

    Comment

    • amigo1
      Junior
      • 04-2012
      • 2

      #3
      Dokładnie tak próbowałem, włożyłem 2noże ale siedzi mocno, i nie wiedząc jak jest osadzony nie podejmowałem większej siły bo czerwony kołnierzyk który wystawa nie wygląda na mocnego i łatwo go oberwać.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        wydłubać, rozwiercić w jego miejsce wciskasz uszczelke. Inna sprawa ze beczki tego typu to szajs
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • scalak68
          Junior
          • 05-2012
          • 10

          #5
          Mam kilka takich mini kegów. Nie polecam ich do Pilsnerów ze względu na to, że Pilsnery muszą być bardzie nagazowane od piw typu ALE i z tego względu nie nadaj ą się zbytnio. To tak w na szybko. Ja jak rozlewam warkę to robie częśto tak, że zalewami jeden mini keg a reszta idzie do butelek i w ten sposób mam dobre porównanie jaka jest np róznica w nagazowaniu itp A tu filmik o tym mini kegu mojej produkcji miłego oglądania
          Andrzej Browar EMIGRANT

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎