Wspieraj BroBiz! BrowarBiz utrzymuje się z dobrowolnych datków PremiumUżytkowników.
Do absolutne podstawowego działania serwisu niezbędnych jest 100 wspierających osób.
Żeby go móc rozwijać - potrzeba 300+ wspierających.
Dodaj swoją cegiełkę teraz!
Nieustające wsparcie daje nam sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa pokrywając resztę brakujących talarów - zapraszamy na zakupy!

Budišov nad Budišovkou, Berounská 399, Pivovar Klín

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Major Piwnych Rewolucji
    🍺
    • 2012.09
    • 2380

    #1

    Budišov nad Budišovkou, Berounská 399, Pivovar Klín

    Budišov nad Budišovkou to historyczne miasto w powiecie Opawa, założone w XIII wieku dla górników. Leży w Niskich Jesionikach i szczyci się obszarem chronionym.
    W tymże mieście właśnie David Bukovjan postanowił otworzyć swój browar. Na początku było gotowanie w domu, później kontraktowe tematy, a od kwietnia tego roku ruszył browar Klin.
    Swoją siedzibę mają na parterze w brzydkim, kwadratowym, dwupiętrowym budynku, który stoi, na końcu miasta, na terenie firmyBřidlice Cernin zajmującej się handlem łupkiem. Mało urokliwa to miejscówka, ale podobno budynek i teren przyległy sukcesywnie mają być odnawiane.
    Oczywiście tempo owych prac zależy od zdobytych środków finansowych. Póki co jest jak jest, a ważniejszą sprawą jest już planowana na przyszły rok rozbudowa browaru.

    Na razie ck tanków jest siedem, a napełnia je 1000 l warzelnia. Miejsca na dalszą rozbudowę jest pod dostatkiem, więc to tylko kwestia kasy i czasu.
    Do dnia 19.06 ich piwna oferta, wynosiła cztery piwa. Na miejscu piwa się nie napijemy, ale można poczynić zakupy na wynos-puszka, szkło.
    Czynni bodajże w dni robocze do godziny 14.
    Gdzie na lane piwo? no właśnie póki co to prawie nigdzie. Podobno w Opavie bywa, a i podobno będzie tam ,gdzieś na stałe. Generalnie wszystko i to dość szybko może się zmienić. Pozostają okoliczne festyny itp. imprezy plenerowe.
    Piwa:
    - Tess, to APA 12-ka. Smaczne, wypite z puszki.
    - Odeth 365, to klasyka pod postacią lezaka. Takie piwo na cały rok, do codziennego picia, 365 dni w roku. Próbowane z puszki, oraz lane na dniach Bilovca. Udane, smaczne, chętnie powtórzę
    - Canberra, to lager 12-ka z chmielami z Australii i Nowej Zelandii. Trafiliśmy na trzy ostatnie puszki i przyznam, że nam smakowało.
    - Bob-Session Neipa 11-ka. Jak dla mnie najmniej smakowe piwo, wypite na festynie w Bilovcu.

    Cóż, pozostaje trochę poczekać, aż rozwiną sieć lanych piw, a dla niecierpliwych pozostaje szkło i puszka
    Attached Files
    Ostatnia zmiana dokonana przez heckler; Dzisiaj, 06:52.
  • heckler
    Major Piwnych Rewolucji
    🍺
    • 2012.09
    • 2380

    #2
    Pozostały sprzęt.
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🍺
      • 2001.02
      • 24512

      #3
      Jak będziemy śmigać do Bruntala, to doszedł nam fajny piwny punkt w okolicy
      Hm, tam na zdjęciu z piwem - w tle jest może Rozhledna "Halaška" Kopřivná - Budišov nad Budišovkou ?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      widgetinstance 244 (Related Topics) skipped due to lack of content & hide_module_if_empty option.
      Przetwarzanie...